Hüseyin Pehlivan Vefat Etti

Ana Sayfa » Genel » Hüseyin Pehlivan Vefat Etti
Paylaş
Tarih : 11 Mart 2019 - 0:05

k.dağ

HABER-Foto:HAMDİ Gökçen

Sinop cezaevi ile özdeşleşen,emekli işçi Hüseyin Pehlivan(1934) bu gece vefat etti

Bu gün saat:23.00 civarı Atatürk Devlet Hastahanesinde vefat eden Hüseyin Pehlivan 85 yaşında idi.

Hayata veda eden Hüseyin Pehlivan uzun süredir önce yoğun bakım ünitesinde,daha sonra da kendi isteği üzerine Kardiyoloji servisinde tedavi görmekteydi.

Gerze Yaykıl köyünde işlenen bir cinayet nedeniyle 1953 yılı Ekim ayında Gerze Ceza-evine alınan Hüseyin Pehlivan, Mart 1954 yılında Tarihi Sinop Ceza-evine sevk edilmiş,Karadağ koğuşunda 13 yıl yattıktan sonra,son 2 yılı tamamlamak üzere Niğde yarı-açık ceza-evine nakledilmişti.

Cezasını tamamlayan Hüseyin Pehlivan,cezaevi kadrosundan Sinop Amerikan Radarında iş-başı yapmış ve buradan emekli olmuştu.

Rahmetli ile her karşılaşmamızda,Cezaevi anısını ilk habere taşıyan kişi olarak “Beni sen meşhur ettim”Derdi.

Merhumun cenazesi; bugün(11.03.2019) Kefevi Mah. Çağdaş Blokları evinden Saat.11.30’da alınarak Alaaddin Camisine getirilecek,öğle namazından sonra Gerze Yaykıl köyünde toprağa verilecektir.

Bu akşam kaybettiğimiz Sinop’un değerlerinden Merhum Hüseyin Pehlivan’a Allah’tan Rahmet,ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

DİKKAT ÇÖLYAK VAR!
DİKKAT ÇÖLYAK VAR!

Haber:Hamdi Gökçen Devletin çölyak ile ilgili teşhis ve tedavi stratejilerine ilişkin plan ve programlarını geliştirmesi, sağlık profesyonellerinden

73 YIL SONRA GELEN BAYRAM
73 YIL SONRA GELEN BAYRAM

Haber: Hamdi Gökçen 1946 İstanbul / Fatih doğumlu Gülsen Çetintaş, 73 yıl sonra Sinop’ta gerçek bir bayram yaşadı. 7 yaşındayken annesiyle

Başkan Korkmaz’dan Bayram Mesajı
Başkan Korkmaz’dan Bayram Mesajı

Sinop MHP Merkez İlçe Başkanı Yaşar Korkmaz,Ramazan bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Yaşar Korkmaz mesajında şunları söyledi:”Sinoplu

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

GÜNDEM HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI