73 YIL SONRA GELEN BAYRAM

Ana Sayfa » Genel » 73 YIL SONRA GELEN BAYRAM
Paylaş
Tarih : 07 Haziran 2019 - 0:01

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Haber: Hamdi Gökçen

1946 İstanbul / Fatih doğumlu Gülsen Çetintaş, 73 yıl sonra Sinop’ta gerçek bir bayram yaşadı.

7 yaşındayken annesiyle birlikte geldiği Sinop Reji mahallesinde ziyaret ettiği teyze oğlunu yıllar sonra Sinop’a gelerek arayan Gülsen Çetintaş, ilginç bir rastlantıyla kısa sürede amacına ulaştı.

Fatih’te doğup daha sonra Tuzla’ya gelin giden Gülsen Çetintaş, dedesi Hamamcı Mehmet Efendi, dedesinin hanımı Emine Hanım ve teyze oğlu İbrahim Bozboğa’nın Sinop’taki izini bulmak maksadıyla, ikamet ettiği Tuzla’dan ailesiyle birlikte 2019 Ramazan Bayramı tatilinde Sinop’a geldiler.

İstanbul’da tanıdıkları Sinoplu bir kişinin Bostancılı mahallesindeki evinde kalan Çetintaş ailesinin dinlenmek için oturduğu Şehir Kulübü’nde garsona sordukları bir soru onları önce işletmeci Hasan Erbul’a, ardından da araştırmacı gazeteci Hamdi Gökçen’e ulaştırdı. Hamdi Gökçen, yıllardır teyze oğlunu arayan Gülsen Çetintaş ile yaptığı telefon konuşması ardından aranan kişinin eski Tekel işletme binası (Reji) yanında ikamet eden 1929 doğumlu İbrahim Bozboğa olduğunu anlar. Bunun üzerine İbrahim Bozboğa’nın oğlu Murat Bozboğa ile iletişime geçerek Bozboğa aileyle bilgi alış-verişinde bulundu. Ertesi gün Saat 14.00’te Bozboğa Apartmanında gerçekleştirilen buluşmada duygu dolu anlar yaşandı.

ibo

Olayın yaşandığı günü anlatan gazeteci Hamdi Gökçen konu hakkında şunları anlattı;

“O gün kulüpte bekleyen heyecanlı aile ile buluştum ve saat 14.00’te onları Bozboğa ailesinin yaşadığı apartmana götürdüm. Oraya ulaştığımızda Bozboğa ailesini balkonda heyecanla beklerken gördük. Bizi görünce kapı önüne gelen İbrahim Bozboğa, yıllardır görmediği teyze kızı Gülsen Çetintaş ve ailesine sarılarak hasret giderdi. İki ailenin tüm üyelerinin yüzünden mutlulukları okunabiliyordu. Aileleri baş-başa bırakarak oradan ayrıldım.”

ibo3

Bozboğa ailesi adına konuşan Murat Bozboğa ise şunları ifade etti;

“Yıllardır görmediği teyze kızıyla buluştuğu gününden önceki gece babam neredeyse hiç uyumadı ve gün boyu sevinçten ağladı. Daha sonra gelen Gülsen ablamızı ve ailesini misafir ettik. Biz büyük bir sülale olduğumuz halde uzun zamandır böyle bir misafir gelmemişti. Gülsen abla yıllar sonra gelerek hem bizi, hem de kendisini mutlu etti.

İstanbul’daki diğer kardeşleriyle telefon görüşmeleri yaptık ve onlar da çok mutlu oldular. Geç saatlere kadar oturduk, sohbet ettik, yedik içtik. Herkesi misafir etmek isteriz. Evimiz de, gönlümüz de tüm akrabalara açık. Çok mutlu bir bayram geçirdik.

İlerleyen günlerde Gülsen ablayla tekrar buluşarak dedemiz Hamamcı Mehmet Efendi ve eşi Emine Hanımın kabrini ziyaret edeceğiz.”

ibo4

Yıllardır hasretini çektiği teyze oğlu İbrahim Bozboğa’ya kavuşan ve buluşma sonrası gazetemize bilgi veren Gülsen Çetintaş duygularını şu sözlerle ifade etti;

“73 yaşındayım, çok bayramlar geçirdim. En güzel bayramı bugün teyzemin oğlunu bulmakla yaşadım. Teyze çocuklarımın arasında yaşayan tek kişi 90 yaşındaki İbrahim Bozboğa ile hasret giderdim. Onlar da, biz de çok mutlu bir bayram geçirdik. Böylece gerçek bir bayramı yaşamış olduk. Bize bu mutluluğu yaşatan herkese teşekkür ederim.”

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Sinoplu Antrenörün Takımı Dünya 2.
Sinoplu Antrenörün Takımı Dünya 2.

HABER:Hamdi GÖKÇEN Sinop’un ilk Türk eczacısı Macit Tekinalp ile Kuyumcu Faik Ünaldı’nın torunu,Özcan ve Şermin Tekinalp’in oğlu

Kurban Bayramımız Kutlu Olsun
Kurban Bayramımız Kutlu Olsun

      Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Kurban bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan AYHAN kısa mesajı”KURBAN

SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ
SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ

Haber-Foto:Hamdi GÖKÇEN Sinop’un sevilen kalecisi Necdet Karaman, dün geçirdiği ani rahatsızlık sonrasında hayatını kaybetti. Necdet Karaman,gençlik

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz