Sinop-Srilanka Dostluğu

Ana Sayfa » Genel » Sinop-Srilanka Dostluğu
Paylaş
Tarih : 02 Eylül 2013 - 10:30

sri

Haber:Hamdi Gökçen

82. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın bu yılki ‘Onur Konuğu İl olan  Sinop  protokolü  fuarda  partner  Ülke’ olan  Sri Lanka  standını ziyaret etti.
Sinop Valisi Yavuz Selim KöşgerManisa Valisi Abdurrahman Savaş  ve Sinop  Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan ,Gerze  Belediye Başkanı Osman BELOVACIKLI,Saraydüzü Belediye Başkanı Hasan PEKER,Sinop Vali Yardımcısı Ekrem YAMAN  tarafından ziyaret edilen Sri Lanka standında heyeti, Sri LankaTurizm Bakanı Faiser Mustafa ve Sri Lanka Türkiye Büyükelçisi Bharathi Wijerathne  karşıladı.
Fuar kapsamında partner ülke olarak  standı bulunan  Sri Lanka heyetini ziyaret eden Sinop protokolünün karşılanması esnasında renkli anlar yaşandı. Sri Lankada  karşılama törenlerinde kullanılan ve dostluğun simgesi olan ‘Beetle Leafe’ adlı bir bitki yaprağı  Sinop Valisi Yavuz Selim KÖŞGER’e takdim edildi.Sinop Valisi Yavuz Selim KÖŞGER’de  ziyarette Sri Lanka Turizm Bakanı Faiser Mustafa’ya Sinopa özgü el yapımı gemi maketini takdim etti..Daha sonra Sinop protokolüne  Sri Lanka ekibince   geleneksel dans gösterileri gerçekleştirildi.

Sinop protokolünün  ziyaretinin akabinde Sri Lanka heyeti tarafından Sinop standına iadei ziyaret yapıldı.Sri Lanka Turizm Bakanı Faiser Mustafa ve Sri LankaTürkiye Büyükelçisi Bharathi Wijerathne’yi Sinop Valisi Yavuz Selim KÖŞGER karşıladı.

Sri Lanka heyetine Sinop mantısı ve Sinop nokulu ikramı sonrası Gerze Halk Egitim Merkezi folkor ekibince Sinop yöresi oyunları sergilendi.Standı gezen Sri Lanka Turizm Bakanı Faiser Mustafa ve Sri Lanka Türkiye Büyükelçisi Bharathi Wijerathne’ye Sinop Valisi Yavuz Selim KÖŞGER tarafından Sinopspor atkısı hediye edildi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Sinoplu Antrenörün Takımı Dünya 2.
Sinoplu Antrenörün Takımı Dünya 2.

HABER:Hamdi GÖKÇEN Sinop’un ilk Türk eczacısı Macit Tekinalp ile Kuyumcu Faik Ünaldı’nın torunu,Özcan ve Şermin Tekinalp’in oğlu

Kurban Bayramımız Kutlu Olsun
Kurban Bayramımız Kutlu Olsun

      Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Kurban bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan AYHAN kısa mesajı”KURBAN

SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ
SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ

Haber-Foto:Hamdi GÖKÇEN Sinop’un sevilen kalecisi Necdet Karaman, dün geçirdiği ani rahatsızlık sonrasında hayatını kaybetti. Necdet Karaman,gençlik

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz