ERSOY’UN MUADİLİ BENİM!

Ana Sayfa » Genel » ERSOY’UN MUADİLİ BENİM!
Paylaş
Tarih : 08 Eylül 2013 - 12:20

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Yelken Kulübünde,Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül ile birlikte  basın toplantısına iştirak eden Sinop Millet vekili Engin Altay da açıklmalarda bulundu.  Altay:”Sayin Ersoy;eğer itişip didişecekse benimle itişip didişsin onun muadili benim, işine baksın diyorum! Dedi.

Milletvekili Altay, İllere ayrılan yatırım ödeneklerinde Mehmet Ersoy’dan önceki dönemlerde Sinop’un payının daha yüksek olduğunu belirterek, Ersoy’dan bu eksilmenin hesabını vermesini istedi.
Altay konuşmasında; İllere ayrılan yatırım ödenekleri içinde Sinop’un payı Sayın Milletvekili Mehmet Ersoy’un döneminden önce; Yani Sayın Dodurgalı ve Tıngıroğlu’nun döneminde ortalama 0.421’dir. Sayın Cahit Can’la, Mustafa Öztürk’ün döneminde de, genelde 0.4’dür hatta 2006 yılında 0.76’ya kadar çıkmıştır. Sayın Ersoy şu soruya cevap verecek, Sayın Ersoy 2012 ve 2013 yatırım programları o parlamentoda siz varken meclisten geçti,Sinop’un payı 2012’de 0.373, 2013’de de 0.318 Sayın Mehmet Ersoy, Baki Ergül’le didişmeyi bırakacak, Sinoplulardan şu rakamlar için özür dileyecek!     Daha bitmedi. Şu ayıptan önce kendini kurtaracak. Bunlar Devlet planlama teşkilatından aldığımız rakamlardır. Gelelim başarılı milletvekilinin karnesine bu 2011 yılı kamu yatırımlarının illere göre dağılımı, 2012 ve 2013’ten bu ilden kim sorumlu, iktidar partisinin milletvekili olarak Mehmet Ersoy sorumlu, siyaset odur ki oyunu aldığın bölgeye hizmet edeceksin diyerek, diğer illerde bu yıllarda yatırımlar artarken, Sinop’un yatırımlarının neden düştüğünün hesabını vermesini istedi.
Altay, bu göstergelerin siyasetçi için çok övünecek rakamlar olmadığını belirterek, tam tersine vatandaşlarımızın adamın yakasını tutmasını gerektiren göstergelerdir dedi. Bana şunu söylesin, Sayın Ersoy’dan önce olmayıpta, bugün itibariyle Sinop’a başlanmış yeni bir yatırım, ama Ersoy’la birlikte gündeme gelmiş ve hayata geçmiş bana ciddi yani Valiliğe araç almak, ormana yangınla mücadele aracı almak bunları söylemiyorum bana desinki ey Sinoplular; benimle birlikte işte AKP’nin hizmet akışında şunları da ben sağladım desin dedi.
Altay, herşeye rağmen başta Bakan Binali Yıldırım olmak üzere kim şu memlete  tırnağımın ucu kadar katkı sunmuşsa teşekkür ediyorum diyerek, vermiş olduğum rakamlar bundan önceki dönemlerdeki milletvekillerinin daha başarılı olduğunu gösteriyor, onlara da teşekkür ediyor ve Sayın Ersoy’u daha çok gayret göstermeye çağırıyorum. Ayrıca Belediye Başkanımızla itişip didişmesin, eğer itişip didişecekse benimle itişip didişsin onun muadili benim, işine baksın diyorum dedi.

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Sinoplu Antrenörün Takımı Dünya 2.
Sinoplu Antrenörün Takımı Dünya 2.

HABER:Hamdi GÖKÇEN Sinop’un ilk Türk eczacısı Macit Tekinalp ile Kuyumcu Faik Ünaldı’nın torunu,Özcan ve Şermin Tekinalp’in oğlu

Kurban Bayramımız Kutlu Olsun
Kurban Bayramımız Kutlu Olsun

      Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Kurban bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan AYHAN kısa mesajı”KURBAN

SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ
SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ

Haber-Foto:Hamdi GÖKÇEN Sinop’un sevilen kalecisi Necdet Karaman, dün geçirdiği ani rahatsızlık sonrasında hayatını kaybetti. Necdet Karaman,gençlik

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz