GÜRBÜZ CHP’DEN ADAY ADAYI

Ana Sayfa » Genel » GÜRBÜZ CHP’DEN ADAY ADAYI
Paylaş
Tarih : 22 Ekim 2013 - 21:03

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Haber :Hamdi Gökçen

Sinop CHP İl Binasında Partisinden aday adaylığını daha evvel başvuru yaptığını açıklayan Metin Gürbüz ” Ben Cumhuriyet Halk partisinin toplumcu ve halkçı belediyecilik anlayışını Sinop’ta uygulamaya talibim.”dedi.

Bir basın mensubunun mezbaha konusundaki sorusunu cevaplandıran  Gürbüz; “Uzun zamandır ilimizin bir mezbahane sorunu var! Şehrimizin bir modern mezbahaneye ihtiyacı var. Biz kendi tanıtım broşürümüze, belli başlı projelerimizi kısa olarak aldık. Biz sadece konunun başlıklarını aldık. Açılımları bundan sonraki süreçlerde komuoyuna açıklanacaktır. İlimizin gerçekten ilçelerimiz de dahil modern bir mezbahaneye ihtiyacı var.” Dedi.

“Ben de bir kamu kuruluşunda 23 yıl teknik kadroda görev yaptım.” Diyen Gürbüz, “maamlesef alt yapı bitirilmeden, üst yapı tamamlanıyor. Bu sadece Sinop’un değil, bütün ülkemizin sorunu” açıklamasında bulundu.

Metin Gürbüz düzenlediği basın toplantısı ile Sinop Belediye Başkanlığı’na Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıkladı.
Toplumsal, sosyal ve çevre ile ilgili bakış açısıyla tanınan Metin Gürbüz; “Gelin gülümseyen bir belediyeyi ve gülen Sinop’u birlikte yaratalım. Kentin sakini değil sahibi olalım” diyerek Metin Gürbüz Sinop’a hizmet etmek için CHP’den Belediye Başkanlığı için aday adayı olarak talip olduğunu belirtti
Cumhuriyet Halk Partisi il binasından düzenlediği basın toplantısı ile Sinop Belediye Başkanlığı’na Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adaylığı daha evvel başvurusu yaptığını açıklayan Metin Gürbüz ” Ben Cumhuriyet Halk partisinin toplumcu ve halkçı belediyecilik anlayışını Sinop’ta uygulamaya talibim. Zaten Cumhuriyet Halk Partisi  de adaylarından artık bunu bekliyor. Yani seçim gecesi Türkiye haritasına baktığımızda Sinop’un üzerinde kırmızı ışığın yanması Cumhuriyet Halk Partisini kesmiyor.Buradaki bizim temsilcilerimiz bunu nasıl yerele yayabilir, nasıl politikaya insan katabilir, köylere taşıyabilir ve iktidara gelebiliriz, bizler ekibimizle buna talibiz.
Sinop kalesinden dışarı çıkmaya Korucuk, Osmaniye, Bostancılı ve Ordu köyünü sınırlara katıp orta ölçekli modern bir kent yapmaya talibiz ancak bu sayede Cumhuriyet Halk Partisi iktidara gelir. “dedi.
Gürbüz:” Uzun zamandır ilimizin bir mezbahane sorunu var ilimizde modern bir mezbahaneye ihtiyaç var. Çünkü kaçak kesilen et alanları var ve köylerde kesiliyor.
Bu hem çevre kirliliği yapıyor hem de kesilen hayvan hastalıklı mı bunu bilmiyoruz denetimden uzak bir et tüketiyoruz. Sinop’un ve Sinop’ta yaşayan insanların ihtiyaçları olan temel yaklaşım;  önceliğinde insan olan Cumhuriyet Halk Partisinin toplumcu ve halkçı bir yerel yönetim anlayışıdır. Sinop’umuzun kaynak ve gelişim olanaklarıyla birlikte bugüne kadar çözüm bekleyen sorunları biliyoruz. Bunların başlıcalar balıkçılarımızı her türlü sorunlarının doğrudan muhatabı olan su ürünleri kooperatiflerle uzlaşarak ortak çözüm üretilmesi mezbane öğrenci yurdu, kadın dayanışma ve sığınma evi, şehrimizin 3 ayrı güzergahına yürüyüş parkuru, engelliler merkezi, otopark, kent kültürünün sinemanın desteklenmesi, Sinop’un eğitim ve kültür şehri olmasını ekolojik ve jeopolitik konumun korunması çöp ve temizlik sorunu plajların halkın erişimine açılması sanat ve sanatçılarımıza sahip çıkılarak onurlandırılması, amatör spor kulüplerinin,  esnaf ve küçük sanayi sitesinin sorunlarının  desteklenerek çözümlenmesine  ve bunun için gerekli etkin güçlü idari ve teknik yapıyla birlikte toplumcu ve halkçı belediyecilik programıyla Sinop’umuzun geleceğine uzun vadeli bir bakış açısıyla bakıyor ve bu geleceği kurmaya talip olduğumuzu belirtiriz.” Diye konuştu.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Sinoplu Antrenörün Takımı Dünya 2.
Sinoplu Antrenörün Takımı Dünya 2.

HABER:Hamdi GÖKÇEN Sinop’un ilk Türk eczacısı Macit Tekinalp ile Kuyumcu Faik Ünaldı’nın torunu,Özcan ve Şermin Tekinalp’in oğlu

Kurban Bayramımız Kutlu Olsun
Kurban Bayramımız Kutlu Olsun

      Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Kurban bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan AYHAN kısa mesajı”KURBAN

SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ
SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ

Haber-Foto:Hamdi GÖKÇEN Sinop’un sevilen kalecisi Necdet Karaman, dün geçirdiği ani rahatsızlık sonrasında hayatını kaybetti. Necdet Karaman,gençlik

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz