Kaçak Avcılar Silahla Yakalandı

Ana Sayfa » Haber » Gündem » Foto Galeri » Kaçak Avcılar Silahla Yakalandı
Paylaş
Tarih : 27 Ekim 2013 - 20:50

 

kaçak

Sinop Doğa Koruma ve Milli Parklar 10. Bölge Müdürlüğü görev alanı içerisinde bulunan Merkez, Gerze, Dikmen, Durağan, Saraydüzü, Boyabat, Türkeli, Ayancık ve Erfelek ilçelerinde av koruma ve kontrol çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiriyor.

2013 yılında 35 adet idari yaptırım kararı düzenlenip toplam 28 bin TL para cezası uygulanırken, 20 adet otomatik tüfeğe el konuldu.

Bunlarla birlikte son bir ay içerisinde yapılan kontrollerde özellikle bıldırcın göçleri sırasında bıldırcın sesi çıkarıp hayvanları etrafına toplayan,  22 tanesi faili meçhul olan 26 ses cihazı, 26 akü, 2 projektör ve 2 avgar’a el  konularak mülkiyeti kamuya geçirildi.

Ayrıca Sinop’ta, gece ses cihazı ve projektörle 5 adet bıldırcın avlayan bir kişiye bin 500 TL tazminat cezası uygulandı.

Sulak alanlarda yapılan denetimler sonucunda 1380 sayılı su ürünleri kanuna göre de usulsüz avlananlara bin 88 TL idari para cezası uygulandı.

 

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Kurban Bayramımız Kutlu Olsun
Kurban Bayramımız Kutlu Olsun

      Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Kurban bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan AYHAN kısa mesajı”KURBAN

SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ
SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ

Haber-Foto:Hamdi GÖKÇEN Sinop’un sevilen kalecisi Necdet Karaman, dün geçirdiği ani rahatsızlık sonrasında hayatını kaybetti. Necdet Karaman,gençlik

DİKKAT ÇÖLYAK VAR!
DİKKAT ÇÖLYAK VAR!

Haber:Hamdi Gökçen Devletin çölyak ile ilgili teşhis ve tedavi stratejilerine ilişkin plan ve programlarını geliştirmesi, sağlık profesyonellerinden

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz