220 DÖNÜME YENİ KAMPÜS

Ana Sayfa » Haber » Güncel » 220 DÖNÜME YENİ KAMPÜS
Paylaş
Tarih : 18 Ocak 2014 - 18:05

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Yeni “KAMPÜS” için gün sayılıyor, ilk kazma vurmaya kısa zaman kaldığı ifade edildi.

Sinop Üniversitesi Rektörü,bu gün Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelinde basınla buluştu

İl Merkezi ve ilçelerde görev yapan 40 cıvarında basın mensubutla buluşan Rektör Prp.Dr Recap Bircan,çeşitli konularda açıklamalarda bulundu. Üniversitenin bugün 14 ü yabancı uyruklu olmak üzere 5261 öğrenci sayısına geldiğini açıklayan Bircan, çalışan personel,öğrenci ve öğretim elamanlarıyla İl ekonomisine önemli katkı sağladığını ifade etti.

Rektör Bircan,ilimize Üniversitenin yıllık katkısı için:628 Personel: 26.788.000TL,236 Hizmet Alımı: 2.758.745TL, Öğrenci: 23.643.000 olmak üzere Toplam: 53.189.745.000TL olduğunu açıkladı.

Sinop Üniversitesi Kampüs alanı konusunda da konuşan Rektör Bircan” Kent Ormanı karşısındaki 220 dönümlük alan Orman ve Su İşleri Bakanlığınca Üniversitemize tahsis edildi. Artık yeni fakülte binalarımız ve sosyal tesislerimiz bu alanda inşa edilecek. 2014 yılı içerisinde bu alana yapılacak .Bircan, alan önce imara açılması için ”Projemiz” Sinop Belediye Meclisinde görüşülerek karar verilecek; ardından 2014 yılı içerisinde bu alana modern, daha gelişmiş bir üniversite  için çalışmalarımız başlayacaktır.”

Biz geleceğimizden umutluyuz diyen Rektör Bircan,”bütün isteğimiz  Sinop’u bir adım daha nasıl ileriye götürürüz?”Diye konuştu.

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Sinoplu Antrenörün Takımı Dünya 2.
Sinoplu Antrenörün Takımı Dünya 2.

HABER:Hamdi GÖKÇEN Sinop’un ilk Türk eczacısı Macit Tekinalp ile Kuyumcu Faik Ünaldı’nın torunu,Özcan ve Şermin Tekinalp’in oğlu

Kurban Bayramımız Kutlu Olsun
Kurban Bayramımız Kutlu Olsun

      Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Kurban bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan AYHAN kısa mesajı”KURBAN

SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ
SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ

Haber-Foto:Hamdi GÖKÇEN Sinop’un sevilen kalecisi Necdet Karaman, dün geçirdiği ani rahatsızlık sonrasında hayatını kaybetti. Necdet Karaman,gençlik

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz