GERZE’DE MUHTEŞEM KONSER

Ana Sayfa » Haber » Güncel » GERZE’DE MUHTEŞEM KONSER
Paylaş
Tarih : 24 Şubat 2014 - 23:29

1779986_632163456856959_893362196_n

Haber: Hamdi Gökçen

Sinop Kültür Müdürlüğü Tarihi Türk Sanat Müziği Korosu Şefi İbrahim Kocabıyık tarafından çalıştırılan Gerze Belediyesine bağlı Türk Sanat Müziği Korosu, Gerze Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu işbirliği ile Gerze Belediyesi Kültür Merkezinde muhteşem bir konser verdi.

“Gönülde İz Bırakan Şarkılar  Konseri”; Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı’nın ev sahipliğinde;Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger, Gerze Kaymakamı Bülent Bayraktar, İl Emniyet Müdürü Şeref Aytekin, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Genç ve kalabalık bir müzik sever topluluğu katıldı.

Sunuculuğunu Mithat Tuzcuoğlu’nun yaptığı konserde 25 eser 25 ses sanatısı tarafından seslendirilirken; bu eserlere 13 saz sanatçısı sazlarıyla eşlik etti. Çeşitli makamlardan eserlerin seslendirildiği gecede müzikseverler bu muhteşem sanat gecesinde yer almaktan mutlu olduklarını ifade ettiler.

Bu arada Sinop’ta eczacılık yapan Ata Ünlü’nün, sözlerini yazdığı, Ali Şenozan’ın bestelediği “O Sürerken Sefasını” adlı hicaz eseri sahnede Ata Ünlü tarafından  seslendirmesi gecenin en önemli sürprizi olarak değerlendirildi.

Konserin sonuna gelindiğinde, Necdet Tokatlıoğlu’nun hicaz eseri “Yalancının Birine Kapıldı Kandı Gönül” koronun seslendirdiği şarkıya salondakiler de eşlik ederek büyük bir şevkle konser sona erdi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Kurban Bayramımız Kutlu Olsun
Kurban Bayramımız Kutlu Olsun

      Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Kurban bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan AYHAN kısa mesajı”KURBAN

SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ
SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ

Haber-Foto:Hamdi GÖKÇEN Sinop’un sevilen kalecisi Necdet Karaman, dün geçirdiği ani rahatsızlık sonrasında hayatını kaybetti. Necdet Karaman,gençlik

DİKKAT ÇÖLYAK VAR!
DİKKAT ÇÖLYAK VAR!

Haber:Hamdi Gökçen Devletin çölyak ile ilgili teşhis ve tedavi stratejilerine ilişkin plan ve programlarını geliştirmesi, sağlık profesyonellerinden

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz