TURİZM HAFTASI MESAJI

Ana Sayfa » Haber » Gündem » TURİZM HAFTASI MESAJI
Paylaş
Tarih : 15 Nisan 2014 - 12:14

HİKMET TOSUN

Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet TOSUN, Turizm Haftası nedeniyle bir beyanname yayınladı.Tosun, yaptığı açıklamada şunları kaydetti.

“Turizm Haftasının 38. yıl dönümü kutlamasını onurlandırdığınız için Bakanlığım ve şahsım adına hepinizi

saygıyla selamlıyor, haftamızın ilimize ve ülkemize hayırlı bol kazançlar getirmesini diliyorum.  Turizmin artık dünyada lüks bir tüketim olmaktan çıkmış herkes için bir ihtiyaç haline gelmiştir.  Turizm döviz istihdam yönüyle ekonomik insanların dinlenme, eğlenme ve sosyal ihtiyaçları ile sosyal ve farklı kültürleri ve dinleri biraya getirme özelliği ile sosyo kültürel yarattığı kaynak talepleri ile çevreyi etkiliyor ve dünya barışına katkı sağlayan önemli bir kitle hareketi, bir Barış Projesidir.

21. yy en hızlı gelişen sektörümüz hiç şüphesiz turizm sektörüdür. Turizm ekonomisi dünyanın en büyük endüstrisi olmuştur. Ayrıca kendi sektörü dışında da tüm sektörleri etkilemektedir. Ülkelerin gayrisafi milli hasılalarında önemli bir yer tutmaktadır. Gelişmiş ülkelerin yanında gelişmekte olan ülkelerde yatırımlarını turizm sektörüne kaydırmaktadırlar.  Ulusal ölçekte turizm pastasından yeterli payı alabilmek için yöreler ve bölgeler arasında yoğun bir tanıtım rekabeti yaşanmaktadır. Turizm bilincini kavramış, tanıtımda organize olmuş, etkili tanıtım yapan ve müşteri memnuniyetini ve markalaşmayı hedef seçen illerimiz başarılı olmaktadır.

Sayın Valimiz önderliğinde gerçekleştirdiğimiz Sinop 1. Kalkınma Çalıştayı’nın Turizm Komisyonu sonuçlarını dikkatle takip etmekteyiz. İlimizde turizm bilincinin aşılanması, etkili tanıtım ve sektörel çalışmalarla katıldığımız ulusal ve uluslararası ölçekte fuarlarla ve modern tanıtım materyalleri ile tanıtımda önemli bir yükseliş trendi yakalamış bulunmaktayız.

Türkiye gündeminde bir cazibe merkezi olan Sinop, bianeller, tv programları, belgeseller ve filmlerle adını duyurmaktadır. Turizm bürolarımız, müzelerimiz ve turizm denetim komitesinin etkili ve eğitici denetimler beğeni ve takdir kazanmaktadır. Turizmde potansiyel kaynaklarımızı, kültür varlıklarımızı ve doğal zenginliklerimizi turizme kazandırma çalışmalarımız devam etmektedir. Tüm bu çalışmalarımız ilimizin turizm endüstrisinde bir sinerji yaratmaktadır.

Kürsel ısınma ile turizm profilleri ve hareketlerinin yön değiştirdiği sıcak Akdeniz yerine Karadeniz Bölgesi tercih edildiği, Karadeniz’de ılıman iklimi, bozulmamış koyları ve turizme yatkın insan faktörü ile ilimiz potansiyel konumdadır. Sektörel çalışmalar, turizmin çeşitlenmesi ve 12 aya yayılması noktasında çalışmalarımız hızlandığı ölçüde bir turizm kenti olmamız konusunda hiçbir neden yoktur.

İlimizin UNESCO Dünya Kültür Miras Listesine alınması ve Dünya Mirasının ortak izleri olan antik değerlerin turizm ekonomisine kazandırılması noktasında;

Balatlar Kilisesi kazısı, Kale ve Surların restorasyonu, Kültür Merkezi’nin Sinop’a kazandırılması ve 9.2 Milyon €’luk

AB Kültür Eksenli Kentsel Projeleriyle Sinop’un ufkunu açacak bir kültür ve turizm kenti olmanın içinin doldurulmasındaki çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir. Kendisine Kültür ve Turizmi vizyon biçmiş ve Kalkınma Stratejisini buna endekslemiş ilimiz için bu çalışmalar önem arz etmektedir. Bu vizyonla çalışmalarını sürdüren tüm çalışma arkadaşlarımı kutluyorum.

Turizm haftamızın ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, saygılar sunuyorum.”

 

 

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Sinoplu Antrenörün Takımı Dünya 2.
Sinoplu Antrenörün Takımı Dünya 2.

HABER:Hamdi GÖKÇEN Sinop’un ilk Türk eczacısı Macit Tekinalp ile Kuyumcu Faik Ünaldı’nın torunu,Özcan ve Şermin Tekinalp’in oğlu

Kurban Bayramımız Kutlu Olsun
Kurban Bayramımız Kutlu Olsun

      Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Kurban bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan AYHAN kısa mesajı”KURBAN

SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ
SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ

Haber-Foto:Hamdi GÖKÇEN Sinop’un sevilen kalecisi Necdet Karaman, dün geçirdiği ani rahatsızlık sonrasında hayatını kaybetti. Necdet Karaman,gençlik

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz