ÇİFTLİK’Lİ ŞEHİT UNUTULMADI

Ana Sayfa » Haber » Güncel » ÇİFTLİK’Lİ ŞEHİT UNUTULMADI
Paylaş
Tarih : 20 Mayıs 2014 - 22:51

yasaraydin

Haber: Hamdi Gökçen

Sinop Merkez Çiftlik köyü nüfusuna kayıtlı Yaşar Aydın 1965 yılında hava askeri olarak acemi birliğini tamamladı ve daha sonra da Ankara’ya sevki çıktı. Usta birliği olarak Ankara Etimesgut Hava Kuvvetleri Komutanlığına verilen Yaşar Aydın burada uzun süre görev yaptı.

Yaşar Aydın askeri araçla, görevli bulunduğu esnada geçirdiği trafik kazası sonucu şehit düştü. Şehit Aydın’ın naaşı, birliği tarafından bir askeri araçla doğduğu Sinop Merkez Çiftlik Köyüne getirilmiş, naaşı doğduğu köyde yaşayan akrabalarının, köy halkının ve Sinop’tan gelen sivil ve askeri erkanın katılımı ile aile mezarlığında defnedilmiştir.

Bundan tam 47 yıl evvel şehit olan Çiftlik Köyü Kerimağalar lakabıyla bilinen sülaleden Şükrü ve Fatma Aydın’ın çocukları Yaşar Aydın, köyünde hala unutulmadı ve köyde yaşayan Aydın sülalesi ve akrabaları tarafından sık sık mezarı başında dualarla yad edilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Kurban Bayramımız Kutlu Olsun
Kurban Bayramımız Kutlu Olsun

      Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Kurban bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan AYHAN kısa mesajı”KURBAN

SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ
SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ

Haber-Foto:Hamdi GÖKÇEN Sinop’un sevilen kalecisi Necdet Karaman, dün geçirdiği ani rahatsızlık sonrasında hayatını kaybetti. Necdet Karaman,gençlik

DİKKAT ÇÖLYAK VAR!
DİKKAT ÇÖLYAK VAR!

Haber:Hamdi Gökçen Devletin çölyak ile ilgili teşhis ve tedavi stratejilerine ilişkin plan ve programlarını geliştirmesi, sağlık profesyonellerinden

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz