BATUR:CHP’DEN İSTİFA ETTİ!

Ana Sayfa » Haber » Gündem » Foto Galeri » BATUR:CHP’DEN İSTİFA ETTİ!
Paylaş
Tarih : 18 Haziran 2014 - 22:30

M3352B-1000

Haber:Hamdi Gökçen

Sinop CHP İl Genel Meclisi üyesi Abdullah Batur,Partisinden istifa etti.Batur’un yaptığı yazılı açıklama aşağıdadır.

CUMHURİYET HALK PARTİ’ si üyeliğinden İSTİFA dilekçem, kamuoyunun bilgisine;

CUMHURİYET HALK PARTİSİ MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI’ na
SİNOP

2009-2014 tarihleri arasında Sinop İl Genel Meclisi CHP Grup Başkan vekilliği görevini yürüttüm. Partili partisiz kamuoyunun tepkisinden anlaşıldığı üzere, beş senedir yükselen bir başarı çizgisi ile devam ettim.

Ezber bozan çalışma tempomuza ve kalitemize erişemeyen, biatçı ve sığ bir siyaseti reddeden dik duruşumuzdan rahatsızlık duyanlar; önce adaylığımı engelleyip benden kurtulmak istediler.

Bunu başaramayınca Grup Başkan vekilliği görevinden uzaklaştırıp, beni susturmak istediler. Bunu da; CHP İl Genel Meclisi Grupları Çalışma

Yönetmeliği Madde-6 ve Madde-25’ e (Ek-1) aykırı hareket ederek Nisan’ ın ilk haftasında atama usulü ile yaptılar. Bu atamayı da; Engin ALTAY da dahil (Ek-2), sosyal paylaşım sitelerinden kamuoyuna duyurmaya çalıştılar.

Yanlış yaptıkları yüzlerine vurulunca Disiplin Kurulu marifeti ile benden kurtulma yolunu seçtiler. Kaldı ki; 30.03.2014 seçiminin hemen ertesinde Mustafa ACUN usulsüz atadığı Grup Başkan vekilini 05.06.2014 tarihli tutanakla sabit (Ek-3), seçimle meşrulaştırarak aldığı usulsüz ve dayatmacı karardan geri adım atmıştır.

Kendisine yanlış yaptığını, görevini yapmasını söylediğim, doğru yolu gösterdiğim ve yaptırdığım için beni İl Yönetimi kararı ile Disiplin Kurulu’ na veren Mustafa ACUN’ un değer yargıları şirazesinden kaymıştır. Ya da vaat edilmiş ikbal peşinde koşarken, kendi fikirlerinden ziyade başkalarının fikirlerine itibar etmektedir.

Beş yıl boyunca yaptığım görevde kendi çıkarıma değil, Sinop’ un ve partimin çıkarına çalıştım. Çalışmalarımı gereksiz bulan ve görmezden gelmeye çalışan Mustafa ACUN ve bir grup avanesinin Disiplin Kurulu marifetiyle benden hesap sormaya kalkmasını kabul etmiyorum.
Ben Cumhuriyet Halk Partisi’nin kapıkulu değil; halk ve parti için çalışmasını bilen, özgür bir üyesiyim.

Partinin hiçbir kademesine hakim olamayan, birlik ve beraberlikten çok ayrımcı bir politika izleyen, güce tapmayı saygı zanneden, kendini yönetmekten aciz insanlara hesap vermem. Alacakları hiçbir karara güvenmediğim için, beni yargılamayı planladıkları Disiplin Kurulu’ na savunmamı vermeyi reddediyorum!

Denizde bir kum tanesi olan bu anlattıklarımın ve daha fazlasının hesabını sadece Sinop halkına ve Cumhuriyet Halk Partililere veririm.
Bu anlayış çerçevesinde, yıllardır mücadele ettiğim Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden istifa diyorum.

Son söz; istifamı “ Abdullah BATUR’ dan kurtulduk! “ gözü ile değerlendirecek zeka sahiplerine iki çift sözüm var. Siyasette dans bir adım sonrasını bilmeyi gerektirir, kanserle dans ise hiç bilmediğin bir oyunda hep doğru adım atmayı gerektirir. Hayat bana her ikisini de yol arkadaşı yaptı. Hiç kimsenin tanımasını istemediğim ikinci arkadaşın bana kattıklarından sonra siyaset sahnesinde emekleyenler benden hiçbir şey götüremezler, bana hiçbir şey kaybettiremezler! 18.06.2014-Saygılarımla;
Abdullah BATUR-SİNOP İl Genel Meclis Üyesi


SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Turgut Birincioğlu Vefat Etti
Turgut Birincioğlu Vefat Etti

  Foto:Halit Gümüş Haber:HAMDİ GÖKÇEN Yaklaşık 1 aydır Sinop Atatürk Devlet Hastahanesi yoğum bakım ünitesinde  tedavi gören Turgut

SİNOP KIZILAY’A ATAMA
SİNOP KIZILAY’A ATAMA

    Haber:HAMDİ GÖKÇEN Sinop Kızılay’ında beklenmedik gelişme,seçime bir kaç ay kala,kuruma yeni atama yapıldı Yetkililerden

CHP’de Eyilim Belirlendi
CHP’de Eyilim Belirlendi

    Sinop’ta bugün(02.Aralık.2018) Pazar günü yapılan parti içi eyilim oylaması yapıldı. Kemalettin Sami Paşa Spor Salonunda

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

GÜNDEM HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI