5. KEZ BULUŞULACAK

Ana Sayfa » Genel » 5. KEZ BULUŞULACAK
Paylaş
Tarih : 31 Temmuz 2014 - 22:23

fft261_mf4187755

Sinoplular tarafından kurulan ve 10 bin üye sayısına ulaşan SİNOP&SİNOP – ESKİ SİNOP FOTOĞRAFLARI grubu 2 Ağustos günü Sinop’ta yeniden bir araya gelecek.

Grup yöneticisi Hayrettin Bozkurt, “ 5.BULUŞMAMIZIN AKŞAMINDA NİHAVENT RESTAURANT’TA AKŞAM YEMEĞİNDE BİRLİKTE OLMAKTAN MUTLULUK DUYARIZ” açıklamasında bulundu.

Sinop büyük aile buluşması etkinliği içerisinde yer alan ve saat 15.00’te başlayacak olan Sinoplu ressam Güven Dağdelen’in renklendirdiği eski Sinop gravür ve resim çalışmaları, fotoğraf koleksiyoneri Zeynel Zeki Özcanoğlu’nun tarihi Sinop fotoğrafları sergilenecek.

02 Ağustos Cumartesi günü saat 18.00’de İskele Meydanı Atatürk Anıtı önünde toplanacak olan grup üyeleri, geçmişin fotoğraflarıyla yola çıkacak ve binlerce eski Sinop fotoğrafları ile şehir belleğini gün yüzüne çıkartacak. Eski siyah-beyaz minik narin sarı fotoğrafları bir bir biriktirip dün ile bu günü birleştirmeyi hedefliyor.

Konu ile ile ilgili açıklama yapan organizasyon sorumlularından Hayrettin Bozkurt şunları söyledi: “Sokaklarında kör ebe,saklambaç çelik çomak oynadığımız bakkalımızdan gazozcu Hafız Amca’nın gazozuyla, simitçi Muharrem Usta’nın simitleriyle, Besim Usta’nın atom,ay kurabiyesiyle okuluna giden,simit,çekirdek satarak harçlık çıkartan bir çocukluktan bu günlere gelmek, Tersane’de Fırıncı Mehmet Taban’ın sıcacık ekmeğiyle büyüyen olmak farklıdır. Farklıdır Sinop’ta dünü yaşayarak büyümek. Biz bize düşeni yapıyoruz.Fotoğraflarla taşları dizer gibi tarihi birleştiriyoruz. Binlerce yıllık medeniyetler şehri Sinop’un son emanetçileri olarak tarihimize sahip çıkıyor, gelecek nesillere bugünü sağlam bir şekilde emanet etmek istiyoruz. Şehrimizi sevmek, korumak asıl amacımızdır” dedi.

5.Aile buluşmasının büyük katılımla gerçekleşeceği ifade edildi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Turgut Birincioğlu Vefat Etti
Turgut Birincioğlu Vefat Etti

  Foto:Halit Gümüş Haber:HAMDİ GÖKÇEN Yaklaşık 1 aydır Sinop Atatürk Devlet Hastahanesi yoğum bakım ünitesinde  tedavi gören Turgut

SİNOP KIZILAY’A ATAMA
SİNOP KIZILAY’A ATAMA

    Haber:HAMDİ GÖKÇEN Sinop Kızılay’ında beklenmedik gelişme,seçime bir kaç ay kala,kuruma yeni atama yapıldı Yetkililerden

CHP’de Eyilim Belirlendi
CHP’de Eyilim Belirlendi

    Sinop’ta bugün(02.Aralık.2018) Pazar günü yapılan parti içi eyilim oylaması yapıldı. Kemalettin Sami Paşa Spor Salonunda

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

GÜNDEM HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI