5. KEZ BULUŞULACAK

Ana Sayfa » Genel » 5. KEZ BULUŞULACAK
Paylaş
Tarih : 31 Temmuz 2014 - 22:23

fft261_mf4187755

Sinoplular tarafından kurulan ve 10 bin üye sayısına ulaşan SİNOP&SİNOP – ESKİ SİNOP FOTOĞRAFLARI grubu 2 Ağustos günü Sinop’ta yeniden bir araya gelecek.

Grup yöneticisi Hayrettin Bozkurt, “ 5.BULUŞMAMIZIN AKŞAMINDA NİHAVENT RESTAURANT’TA AKŞAM YEMEĞİNDE BİRLİKTE OLMAKTAN MUTLULUK DUYARIZ” açıklamasında bulundu.

Sinop büyük aile buluşması etkinliği içerisinde yer alan ve saat 15.00’te başlayacak olan Sinoplu ressam Güven Dağdelen’in renklendirdiği eski Sinop gravür ve resim çalışmaları, fotoğraf koleksiyoneri Zeynel Zeki Özcanoğlu’nun tarihi Sinop fotoğrafları sergilenecek.

02 Ağustos Cumartesi günü saat 18.00’de İskele Meydanı Atatürk Anıtı önünde toplanacak olan grup üyeleri, geçmişin fotoğraflarıyla yola çıkacak ve binlerce eski Sinop fotoğrafları ile şehir belleğini gün yüzüne çıkartacak. Eski siyah-beyaz minik narin sarı fotoğrafları bir bir biriktirip dün ile bu günü birleştirmeyi hedefliyor.

Konu ile ile ilgili açıklama yapan organizasyon sorumlularından Hayrettin Bozkurt şunları söyledi: “Sokaklarında kör ebe,saklambaç çelik çomak oynadığımız bakkalımızdan gazozcu Hafız Amca’nın gazozuyla, simitçi Muharrem Usta’nın simitleriyle, Besim Usta’nın atom,ay kurabiyesiyle okuluna giden,simit,çekirdek satarak harçlık çıkartan bir çocukluktan bu günlere gelmek, Tersane’de Fırıncı Mehmet Taban’ın sıcacık ekmeğiyle büyüyen olmak farklıdır. Farklıdır Sinop’ta dünü yaşayarak büyümek. Biz bize düşeni yapıyoruz.Fotoğraflarla taşları dizer gibi tarihi birleştiriyoruz. Binlerce yıllık medeniyetler şehri Sinop’un son emanetçileri olarak tarihimize sahip çıkıyor, gelecek nesillere bugünü sağlam bir şekilde emanet etmek istiyoruz. Şehrimizi sevmek, korumak asıl amacımızdır” dedi.

5.Aile buluşmasının büyük katılımla gerçekleşeceği ifade edildi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ANKARA’DA EMİN KURU RÜZGARI
ANKARA’DA EMİN KURU RÜZGARI

Haber:Hamdi Gökçen ASİLDER Hamamönü Konağı söyleşilerinde Emin KURU rüzgarı esti! ASİLDER,10 Kasım 2018 günkü söyleşisinde;Gazi Üniversitesi

BAKIN NEDEN ADAY OLDU?
BAKIN NEDEN ADAY OLDU?

HABER:Hamdi GÖKÇEN “Daha evvelce dediğim gibi,siz istediğiniz için 3.kez aday oldum”diyen Sinop Belediye Başkanı Baki ERGÜL, CHP İl

BU KEZ ÖZEL ZİYARETÇİLER
BU KEZ ÖZEL ZİYARETÇİLER

    HABER:Hamdi Gökçen Çiftliğinde doğal tarım çalışmaları başlatan Sinoplu girişimci Prof. Emin Kuru’nun bugün özel misafirleri

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

GÜNDEM HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI