5.BULUŞMA GERÇEKLEŞTİ

Ana Sayfa » Genel » 5.BULUŞMA GERÇEKLEŞTİ
Paylaş
Tarih : 02 Ağustos 2014 - 21:29

5.aile

Haber:Hamdi Gökçen  Foto:Fikret Yıldız

Bu sene 5.Sinoplular buluşması  gerçekleştirildi.

Sinoplular tarafından kurulan ve 10 bin üye sayısına ulaşan SİNOP&SİNOP – ESKİ SİNOP FOTOĞRAFLARI grubu, 2 Ağustos günü yeniden bir araya geldi.

Katılımcılar arasında;Ankara –İzmir-İstanbul-Kocaeli gibi birçok illerden gelen üyeler,birbiriyle kaynaşarak hasret giderdiler.

Grup üyeleri,gün dolayısıyla açılan 2 sergiyi de beğeniyle gezdiler.

Açılış konuşmasını  grup yöneticisi Hayrettin Bozkurt yaptı. Bozkurt “Bizler bu kentin öncelikle sahipleriyiz, biz Sinopluyuz, biz bu kentin toprağına, taşına, havasına, denizine, yosununa hayat veren, onu omuzlayan, bu yükü omuzlarında hisseden, kentimizi mutlu kent yapan, bu mutlu şehirde yaşayan bireyleriz. Bu kentin hikayesini bir bir arşınlayan, omuzlayan, bu hikayeyi beş yıldır yürüten ve gelecekteki gençlere emanet edecek insanlarız. Bizler bu kentin hikayesini misafirler ile paylaşmak istedik. Bugün bu kentin sokaklarını dünü ile tanıştırmak istedik. Bugün bizlere emekleri ile destek veren Zeynel Zeki Özcaonoğlu ve ressam Güven Dağdelen ağabeyime çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sinop büyük aile buluşması etkinliği içerisinde yer alan ve Saat 15.00′te başlayan Sinoplu ressam Güven Dağdelen’in renklendirdiği eski Sinop gravür ve resim çalışmaları ile fotoğraf koleksiyoner Zeynel Zeki Özcanoğlu’nun Tarihi Sinop fotoğrafları sergilendi.

Bugün (2014-08-02-)Cumartesi günü saat 18.00’de İskele Meydanı Atatürk Anıtı önünde toplanan  grup üyeleri, geçmişin fotoğraflarından oluşan 100 civarındaki Zeynel Zeki Özcanoğlu  ile 30 adet Güven Dağdelen’in resmin sergisi beğeni ile izlendi.

Sinop Belediye Başkanı adına Başkan Yardımcısı Bülent Oktay ve Sinop Dostluk ve Hemşehrilik Derneği Onursal Başkanı Özer Gürbüz birer konuşma ile toplantıya renk kattılar.

Daha sonra buluşma, günün anısına toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ANKARA’DA EMİN KURU RÜZGARI
ANKARA’DA EMİN KURU RÜZGARI

Haber:Hamdi Gökçen ASİLDER Hamamönü Konağı söyleşilerinde Emin KURU rüzgarı esti! ASİLDER,10 Kasım 2018 günkü söyleşisinde;Gazi Üniversitesi

BAKIN NEDEN ADAY OLDU?
BAKIN NEDEN ADAY OLDU?

HABER:Hamdi GÖKÇEN “Daha evvelce dediğim gibi,siz istediğiniz için 3.kez aday oldum”diyen Sinop Belediye Başkanı Baki ERGÜL, CHP İl

BU KEZ ÖZEL ZİYARETÇİLER
BU KEZ ÖZEL ZİYARETÇİLER

    HABER:Hamdi Gökçen Çiftliğinde doğal tarım çalışmaları başlatan Sinoplu girişimci Prof. Emin Kuru’nun bugün özel misafirleri

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

GÜNDEM HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI