5.BULUŞMA GERÇEKLEŞTİ

Ana Sayfa » Genel » 5.BULUŞMA GERÇEKLEŞTİ
Paylaş
Tarih : 02 Ağustos 2014 - 21:29

5.aile

Haber:Hamdi Gökçen  Foto:Fikret Yıldız

Bu sene 5.Sinoplular buluşması  gerçekleştirildi.

Sinoplular tarafından kurulan ve 10 bin üye sayısına ulaşan SİNOP&SİNOP – ESKİ SİNOP FOTOĞRAFLARI grubu, 2 Ağustos günü yeniden bir araya geldi.

Katılımcılar arasında;Ankara –İzmir-İstanbul-Kocaeli gibi birçok illerden gelen üyeler,birbiriyle kaynaşarak hasret giderdiler.

Grup üyeleri,gün dolayısıyla açılan 2 sergiyi de beğeniyle gezdiler.

Açılış konuşmasını  grup yöneticisi Hayrettin Bozkurt yaptı. Bozkurt “Bizler bu kentin öncelikle sahipleriyiz, biz Sinopluyuz, biz bu kentin toprağına, taşına, havasına, denizine, yosununa hayat veren, onu omuzlayan, bu yükü omuzlarında hisseden, kentimizi mutlu kent yapan, bu mutlu şehirde yaşayan bireyleriz. Bu kentin hikayesini bir bir arşınlayan, omuzlayan, bu hikayeyi beş yıldır yürüten ve gelecekteki gençlere emanet edecek insanlarız. Bizler bu kentin hikayesini misafirler ile paylaşmak istedik. Bugün bu kentin sokaklarını dünü ile tanıştırmak istedik. Bugün bizlere emekleri ile destek veren Zeynel Zeki Özcaonoğlu ve ressam Güven Dağdelen ağabeyime çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sinop büyük aile buluşması etkinliği içerisinde yer alan ve Saat 15.00′te başlayan Sinoplu ressam Güven Dağdelen’in renklendirdiği eski Sinop gravür ve resim çalışmaları ile fotoğraf koleksiyoner Zeynel Zeki Özcanoğlu’nun Tarihi Sinop fotoğrafları sergilendi.

Bugün (2014-08-02-)Cumartesi günü saat 18.00’de İskele Meydanı Atatürk Anıtı önünde toplanan  grup üyeleri, geçmişin fotoğraflarından oluşan 100 civarındaki Zeynel Zeki Özcanoğlu  ile 30 adet Güven Dağdelen’in resmin sergisi beğeni ile izlendi.

Sinop Belediye Başkanı adına Başkan Yardımcısı Bülent Oktay ve Sinop Dostluk ve Hemşehrilik Derneği Onursal Başkanı Özer Gürbüz birer konuşma ile toplantıya renk kattılar.

Daha sonra buluşma, günün anısına toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ
SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ

Haber-Foto:Hamdi GÖKÇEN Sinop’un sevilen kalecisi Necdet Karaman, dün geçirdiği ani rahatsızlık sonrasında hayatını kaybetti. Necdet Karaman,gençlik

DİKKAT ÇÖLYAK VAR!
DİKKAT ÇÖLYAK VAR!

Haber:Hamdi Gökçen Devletin çölyak ile ilgili teşhis ve tedavi stratejilerine ilişkin plan ve programlarını geliştirmesi, sağlık profesyonellerinden

73 YIL SONRA GELEN BAYRAM
73 YIL SONRA GELEN BAYRAM

Haber: Hamdi Gökçen 1946 İstanbul / Fatih doğumlu Gülsen Çetintaş, 73 yıl sonra Sinop’ta gerçek bir bayram yaşadı. 7 yaşındayken annesiyle

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz