52 YILLIK HASRET SONA ERDİ

Ana Sayfa » Haber » Güncel » 52 YILLIK HASRET SONA ERDİ
Paylaş
Tarih : 08 Ağustos 2014 - 15:26

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Haber-Foto: Hamdi Gökçen
Bugün Sinop’ta gerçekleşen bir buluşmayla 52 yıldır birbirinden haber alamayan iki sınıf arkadaşının hasreti sona erdi.
Bundan tam 52 sene evvel 1962 yılında Kastamonu Kız Öğretmen okulunda öğrenci olan Berran Erol ve Şükriye Dinçal adlı 2 Sinoplu öğrenci, okulu bitirdikten sonra birbirlerini bir daha hiç görmediler.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Bir vesilesiyle birbirinin Sinop’ta olduğunu öğrenen 2 arkadaş, bugün bir çay bahçesinde buluşarak hasret giderdiler.

Sinop şehir kulübü çay bahçesinde meydana gelen buluşmada büyük heyecan yaşandı. Bugün her ikisi de emekli öğretmen olan Berran Yalçın ve Şükriye Dinçal Sahar’ın buluşmasına Şükriye Dinçal Sahar’ın kızı Dinçaldeniz Sayar da eşlik etti. Emekli olup Ankara’ya yerleşen Berran Yalçın ile İstanbul Sarıyer’de oturan Şükriye Dinçal’ı yine Sarıyer’de öğretmen olan kızı da bu buluşmayı heyecanla izledi.

Şükriye Dinçal 52 yıl sonra gerçekleşen buluşma anısına, arkadaşına, kendi el emeği göz nuru boncuk işlemeli bir takı hediyesiyle renklendirirken arkadaşı Berran Yalçın da takıyı heyecanla boynuna taktı. Buluşmada Berran Yalçın ortaokul yıllarında başladığı şiir yazmayı sürdürdüğünü ve bugün TRT repertuvarında yüzün üzerindeki şarkının güfte yazarı olduğunu ifade etti. Şükriye Dinçal ise emekli olup İstanbul Sarıyer’de oturduğunu ve el emeği ürünler yapmayı sürdürdüğünü ifade etti.
Kız Öğretmen Okulundaki fotoğraf albümüyle gelen Şükriye Dinçal birlikte okul yıllarındaki fotoğraflarla tarihe bir yolculuk yaparak o günleri yeniden  yaşadılar. Bu albümde ilk kez fotoğraflarını gören Berran Yalçın da kendisinin bulunduğu fotoğrafları paylaştı.

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Kurban Bayramımız Kutlu Olsun
Kurban Bayramımız Kutlu Olsun

      Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Kurban bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan AYHAN kısa mesajı”KURBAN

SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ
SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ

Haber-Foto:Hamdi GÖKÇEN Sinop’un sevilen kalecisi Necdet Karaman, dün geçirdiği ani rahatsızlık sonrasında hayatını kaybetti. Necdet Karaman,gençlik

DİKKAT ÇÖLYAK VAR!
DİKKAT ÇÖLYAK VAR!

Haber:Hamdi Gökçen Devletin çölyak ile ilgili teşhis ve tedavi stratejilerine ilişkin plan ve programlarını geliştirmesi, sağlık profesyonellerinden

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz