İŞ GELİŞTİRME MERKEZİ!

Ana Sayfa » Haber » Gündem » Foto Galeri » İŞ GELİŞTİRME MERKEZİ!
Paylaş
Tarih : 13 Ağustos 2014 - 12:35

iş

Haber:Hamdi Gökçen

Sinop’ta Eski Pancar Deposuna düşünülen  İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) kurulması ile ilgili Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ile İl Özel İdare Genel Sekreterliği arasında bir protokol imzalandı.

Valilik Salonundaki imza törenine Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger, Valilik Yatırım Danışmanı ve Bakanlık Müşaviri Hayati Yaşar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Alpay, KUZKA Genel Sekreteri Hilmi Ergül, KOSGEB Sinop Hizmet Merkezi Müdürü Gürsel Kızılaslan katıldı.

İş Geliştirme Merkezinin imza tarihinden itibaren 2 yıl içerisinde tamamlanmasının planlandığını belirten Vali Köşger, şunları ifade etti.
İş Geliştirme Merkezi projemiz Kuzka ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğimiz arasında imzalanan protokol kapsamında yapılacaktır. Bu projenin içerisinde Kosgeb de yer almaktadır. Kosgeb; kurulacak olan İş Geliştirme Merkezinde üretim yapacak girişimcilere hem hibe desteği,hem faizsiz kredi desteği verecek ve uzman personel istihdam edilecektir. Kurulacak merkezde 20’ye yakın işletme yer alacaktır.İş Geliştirme Merkezi Kurulması projesi İlimize hayırlı olsun dedi.

KOSGEB Sinop Hizmet Merkezi Müdürü Gürsel Kızılaslan,İş Geliştirme Merkezi projesi hakkında bilgiler aktardı.

 

iş2

Konuşmaların ardından Sinop’a İŞGEM kurulması ile ilgili KUZKA ile İl Özel İdare Genel Sekreterliği arasında protokol imzalandı.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BARIŞ AYHAN’DAN  KAMUOYUNA
BARIŞ AYHAN’DAN KAMUOYUNA

  Haber:HAMDİ Gökçen CHP Sinop İl Başkanı Barış Ayhan kamuoyuna beklenen açıklamayı yaptı.Açıklamayı basına verdiği yazılı beyanat

Özturan’dan;Atatürk’ün Sinop Ziyereti
Özturan’dan;Atatürk’ün Sinop Ziyereti

      Haber: HAMDİ GÖKÇEN O gün 21 yaşında olan Sinoplu Hasan Tahsin Özturan,Atatürk’ün Sinop’a harf inkılabı nedeniyle

SİNOP’TA YANGIN
SİNOP’TA YANGIN

HABER:Hamdi GÖKÇEN Foto:Firdes Kutlu Özturan Sinop’ta an itibarıyla bir yangın meydana geldi. Yangının Zeytinlik yolu Dolunay Sokak üzerinde

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

GÜNDEM HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI