SİNOP ŞEHİTLİĞİ TÖRENLE AÇILDI

Ana Sayfa » Haber » Gündem » Foto Galeri » SİNOP ŞEHİTLİĞİ TÖRENLE AÇILDI
Paylaş
Tarih : 31 Ağustos 2014 - 0:15

OLYMPUS DIGITAL CAMERAGAR

Haber-foto:Hamdi Gökçen

Sinop Belediyesi tarafından Sinop şehir mezarlığı içerisinde yapımı tamamlanan Şehitlik, halkın  büyük katılımı ve DEVLET töreniyle gerçekleştirildi.

Törene; Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger, Garnizon Komutanı Şefaattin Serten, CHP Grup Başkan vekili Engin Altay, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner, İl Müftüsü Mustafa Erkan, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, şehit, gazi ve yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Törende açış konuşmasını yapan Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, “Sinoplu bir vatandaşın isteği üzerine  bu yola çıktık. Geçmişine sahip çıkmayan toplumların gelecekten bahsetmeye hakları olmaz. Bu şehitler canlarını bu vatan için, bizim geleceğimiz için, çocuklarımız için ve bu ülke adına çekinmeden verdiler. Bizim onlar için yaptığımız nokta bile değil. Burada yedi şehidimiz bulunmakta. Bir daha buraya şehit gelmesin, burası böyle kalsın ancak vatan söz konusu olduğunda o şehitlerimizi de bağrımıza basmalıyız” dedi.

Garnizon Komutanı Şefaattin Serten, “Bu aziz vatanı kanlarıyla sulayarak bizlere emanet eden aziz şehitlerimize karşı bize düşen görev anılarını, daima canlı tutmak, geride kalan dul ve yetimlerine sahip çıkarak toplum içerisinde onurlu ve kendilerine yaraşır bir hayat sunmak için tüm imkanları sunmak için gönülden gelen bir istek ile çözüme kavuşturmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü ile, yüce milletimizin güven ve huzuru için, hayatlarını hiçe sayarak şehit olan aziz şehitlerimiz için açılışı yapılan Sinop Şehitliğinde emeği geçen herkese şükranlarımı arz ediyorum. Aziz şehitlerimiz ruhlarınız şad olsun” diye konuştu.

Daha sonra konuşan Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger “Öncelikle herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum. Türk milletinin diğer milletlerden üstün bir tarafı var. Milletler arenasına çıkıldığında her milletin hususi özellikleri var ancak Türk milletinin üstün olan bir özelliği var. Bu millet vatanı, bayrağı uğruna, ülkesi uğruna, milleti uğruna, kursal değerleri uğruna gerektiğinde canını vermeyi becerebilen, gerektiğinde vatanı için her şeyden aziz bildiği canını vermeyi bilen bir millettir. Bu vesile ile şehitlik için emeği geçen Başta Belediye Başkanıma ve maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum.”

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Konuşmaların ardından şehitlik açılışı ve daha sonra,burada bulunan 7 Şehit,Diğer Şehitler ve Vatan için toprağa düşen tüm Şehitlerin ruhuna Kur’anı Kerim okundu,Sinop Müftüsü Mustafa Erkan tarafından dua edilerek, Şehitler yad edildi.

DUA

Açılış, Şehitlik yapımında katkı sağlayanlara plaket verilmesiyle tamamlandı.

 

 

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ANKARA’DA EMİN KURU RÜZGARI
ANKARA’DA EMİN KURU RÜZGARI

Haber:Hamdi Gökçen ASİLDER Hamamönü Konağı söyleşilerinde Emin KURU rüzgarı esti! ASİLDER,10 Kasım 2018 günkü söyleşisinde;Gazi Üniversitesi

BAKIN NEDEN ADAY OLDU?
BAKIN NEDEN ADAY OLDU?

HABER:Hamdi GÖKÇEN “Daha evvelce dediğim gibi,siz istediğiniz için 3.kez aday oldum”diyen Sinop Belediye Başkanı Baki ERGÜL, CHP İl

BU KEZ ÖZEL ZİYARETÇİLER
BU KEZ ÖZEL ZİYARETÇİLER

    HABER:Hamdi Gökçen Çiftliğinde doğal tarım çalışmaları başlatan Sinoplu girişimci Prof. Emin Kuru’nun bugün özel misafirleri

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

GÜNDEM HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI