MHP UYARDI!

Ana Sayfa » Haber » Güncel » MHP UYARDI!
Paylaş
Tarih : 11 Eylül 2014 - 23:07

ALİ ÇAKIR

Haber:Hamdi Gökçen

MHP İl Başkanlığı okulların açılmasına kısa süre kala kamuoyunu uyardı!

Sinop MHP İl Başkan Ali ÇAKIR, yetkilileri, eğitimcileri ve aileleri uyardı.
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Alii ÇAKIR yaptığı yazılı açıklamada, okullar açılırken gençlerimizi ve çocuklarımızı bekleyen en büyük tehlikenin “bonzai” olduğunu söyledi.
Konuyla ilgili olarak yetkilileri, eğitimcileri ve aileleri uyaran Ali ÇAKIR, “ Bu madde yasadışı olarak üretilip satılmaktadır. Çok kolay bulunabilmesi nedeniyle kullanımı hızla yayılmakta olup, ölümlü sonuçlar meydana getirebilmektedir. Ucuz olması nedeniyle gençlerimiz arasında günden güne yaygınlaşmaktadır.Araştırmalar bu maddenin kullanılmasının maalesef ilkokul seviyesine indiğini göstermektedir” şeklinde konuştu.

Bonzai kullanımının toplumsal bir tehdit haline dönüşmekte olduğunu vurgulayan Ali ÇAKIR, açıklamasında şunları söyledi:

“Birçok uyuşturucu maddede olduğu gibi bonzai vücuda girdiğinde başlangıçta algılarda zayıflama, olaylara aşırı tepki ve halusilasyon etkileri göstermektedir. Daha sonraları ise denge kaybı, ardından geçici körlük ve bilinç kaybı oluşabilmektedir. Ölümlü vakalara sık rastlanmaktadır.

Her türlü bağımlılık yapıcı maddelerle mücadele öncelikle sorumluluk devlet yetkililerinindir. Devlet kolluk güçlerini kullanarak mücadele etmeli, bunun ticaretini yapanlara en ağır cezalar verilmelidir. Okullarda geniş bir şekilde bilinçlendirme çalışmaları yapılmalı, hatta eğitim müfredatında da bu konu işlenmelidir. Gençleri umutsuzluğa iten sosyal ve ekonomik olaylar araştırılıp, bu konuda toplum yararına eşit ve adil çözümler üretilmelidir.
Çocuklarımızı bu bağımlılık türünden korumanın en önemli yöntemi şüphesiz ki, anne ve babaların yakın takibi ve gözlemi ile mümkündür. Çocuklarımızda beklenmeyen saldırganlık, agresif davranış, gözlerde kanlanma, uyku bozukluğu belirtileri görüldüğünde nedeninin uyuşturucu madde kullanımı olabileceği unutulmamalıdır.

Milliyetçi Hareket Partisi Sinoptaki bütün teşkilatlarının ve özellikle ülkü ocaklarımızın, bonzai başta olmak üzere tüm uyuşturucu maddelerden gençlerimizi uzak tutmak için her platformda çalışmalarımız devam etmektedir ve edecektir.” dedi.


SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİNOPLU SPORCU AVRUPA ŞAMPİYONU
SİNOPLU SPORCU AVRUPA ŞAMPİYONU

  Haber:Hamdi Gökçen Sinop gençlik merkezi Tekvando sporcusu,Avrupa Şampiyonu oldu. Sinoplu Taekwondo Antrenörü;Şaban Değirmenci’nin yetiştirdiği

SİNOP MHP TARİHİNDE BİR İLK
SİNOP MHP TARİHİNDE BİR İLK

Haber:Hamdi GÖKÇEN Sinop’ta 1969 yılından beri parti çalışmalarını sürdüren MHP teşkilatı, bir ilki yaşadı.  MHP,50 yıllık tarihinde

SİNOP’TA ÇIKAN 2 YANGIN KORKUTTU!
SİNOP’TA ÇIKAN 2 YANGIN KORKUTTU!

Haber-Foto:Hamdi GÖKÇEN Bu gün Sinop’ta akşam saatlerinde 2 ayrı alanda çıkan yangın,korku yarattı. Bu akşam saat:18.10 civarında biri Tersane

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz