ÜLKEDE İNSAN HAKLARI GASP EDİLİYOR!

Ana Sayfa » Haber » Gündem » ÜLKEDE İNSAN HAKLARI GASP EDİLİYOR!
Paylaş
Tarih : 13 Eylül 2014 - 20:53

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tetikçi Şube müdürleri ve tetikçi milli eğitim müdürleri tarafından okul müdürleri alaşağı edildiler. Bunun son örneğini Milli Eğitim Bakanlığında gördük diyen İsmail Koncuk, “Bu ülkeye yıllarca emek vermiş, alın teri dökmüş, kanaatleri siyasi anlayışları ideolojisi ne olursa olsun, 8 bin okul müdürü görevlerinden alaşağı edildiler.”Dedi.

Ülkede insan haklarının gasp edildiğini iddia eden Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitimde Müdür kıyımlarına yapılan haksızlıklar nedeniyle yetkililere Sinoptan seslendi.

Türk Kamu-Sen Sinop Şubesi tarafından Otel 117’de Basın toplantısı düzenlendi.

Düzenlenen basın toplantısında;Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk beraberinde;Türk Tarım Orman Sen Genel Başkanı Ahmet Demirci, Türk Haber-Sen Genel Başkanı Sedat Yılmaz, Türk Enerji – Sen Genel Başkanı Mehmet Özer, Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcıları Musa Akkaş, Mehmet Yaşar Şahindoğan, Türk İmar-Sen Samsun Şube Başkanı Mustafa Çakır ve komşu illerden şube müdürleri, Kamu Sen Sinop Şubesi Başkanı Metin Süren’in ev sahipliği ve beraberinde Türk Eğitim-Sen Sinop Şube Başkanı Turgay Şen, Türk Büro-Sen Sinop İl Temsilcisi Salih Gümbelek ve basın mensupları katıldı.Toplantı sonrası Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve beraberindeki Genel Başkanlar,Şube başkanları ve temsilciler Sinop Kamu Sen İl Başkanlığı tarafından düzenlenen piknik etkinliğine katıldı.

Sinop Kamu-Sen İl Başkanlığı tarafından geleneksel olarak her yıl Sinop Merkez Abalı köyünde düzenlenen piknik etkinliğine katılmak üzere Sinop’a gelen Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, piknik öncesi Sinop Otel 117’de Sinoplu basın mensuplarıyla kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi. Koncuk kahvaltı sonrası yaptığı açıklamada, Türkiye gündemi ile ilgili çarpıcı açıklamalarda   Okul Müdürlerinin görevden alınmalarına karşılık olarak;”Ankara’dan çok seslendik!Sesimizi duymadılar bu gün Türkiye’nin en kuzey ucu Sinop’tan Ankaraya-hükümete,Başbakana seslenmek istiyorum. Genel Başkan Koncuk; çalışma hayatıyla ilgili yaşadığımız problemleri ve insan hakları ihlalleri ile ilgili problemleri buradan tüm Türkiye’ye haykırmak istiyorum dedi.

Bir ülkede hukuk yoksa o ülkede demokraside yoktur, insan hakları da yoktur diyen İsmail Koncuk, Demokrasinin ve insan haklarının olmadığı bir ülkede insanların mutlu olması, huzurlu olması mümkün değildir. Maalesef Türkiye böyle günleri yaşıyor, Türkiyede hukuk yok, Türkiye de emek verenlerin alın terini koruyacak bir mekanizma kalmadı. dedi

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk; bu ülkede insanların hakları gasp edilirken, alın terini kim koruyacak seslenişlerini Sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu’na da ifade ettiğini belirterek, diliyorum ki bu ülkenin yeni Başbakanı bu sözlerimizi bu uyarılarımızı dikkate alır ve bu ülkede yeniden huzuru sağlamak adına bir adım atarlar diye umut etmek istiyorum, inanıyor muyum şüphelerim var. Ama yinede milletimiz adına umutlu olmak istiyorum dedi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

24 Eylül 2014 tarihinde bütün eğitim sendikalarının katımıyla bir günlük iş bırakma eylemi yapacaklarını dile getiren Koncuk,”Türkiye’de eğitim ve diğer alanlarda yaşanan tüm problemleri gündeme getirecek ve bu problemlerin çözülmesini isteyeceğiz.

24 Eylül tarihinde bütün eğitim çalışanlarını iş bırakma eylemine davet ediyoruz.” Diye konuştu.

Toplantı sonrası Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve beraberindeki Genel Başkanlar,Şube başkanları ve temsilciler Sinop Kamu Sen İl Başkanlığı tarafından düzenlenen piknik etkinliğine katılmak üzere Abalı Köyü Piknik alanına giderek,geleneksel piknik programına katıldılar.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Yaklaşık 1000 kişinin katıldığı Abalı Piknik alanında da Kamu-Sen mensupları ve ailelerine hitap eden Genel Başkan İsmail Koncuk,önemli açıklamalarda bulundu.Yapılan haksızlıklar ve kıyımları yine dile getirdi,gidilecek yol haritası hakkında bilgiler verdi,soruları cevaplandırdı.

Geleneksel etli piknik pilavlı-ayrandan oluşan ikramına üyelerle eşlik eden Başkan Koncuk, Kastamonu Kamu-Sen davetine icap etmek için piknik alanından ekibiyle ayrıldı.

Koncuk,ayrılmadan evvel günün anısına toplu fotoğraf çekilmesini de ihmal etmedi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Sinoplu Antrenörün Takımı Dünya 2.
Sinoplu Antrenörün Takımı Dünya 2.

HABER:Hamdi GÖKÇEN Sinop’un ilk Türk eczacısı Macit Tekinalp ile Kuyumcu Faik Ünaldı’nın torunu,Özcan ve Şermin Tekinalp’in oğlu

Kurban Bayramımız Kutlu Olsun
Kurban Bayramımız Kutlu Olsun

      Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Kurban bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan AYHAN kısa mesajı”KURBAN

SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ
SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ

Haber-Foto:Hamdi GÖKÇEN Sinop’un sevilen kalecisi Necdet Karaman, dün geçirdiği ani rahatsızlık sonrasında hayatını kaybetti. Necdet Karaman,gençlik

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz