70 FOTOĞRAFA 3 GÜN SERGİ

Ana Sayfa » Haber » Gündem » 70 FOTOĞRAFA 3 GÜN SERGİ
Paylaş
Tarih : 23 Ekim 2014 - 10:02

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Haber:Seyfi Özdemir Foto:Hamdi Gökçen

5.geleneksel fotoğraf sergisinde 70 fotoğraf,sanatseverlere sunuldu.Sergiyi ULUSLARARASI yolcu vapurundan inerek kenti gezen yabancılar da ilgi ve beğeniyle izledi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen yarışmada dereceye giren fotoğraflardan oluşan “Tarım ve İnsan” konulu fotoğraf sergisinin açılışı Vali Vekili Ekrem YAMAN tarafından yapıldı.
2009 yılından bugüne geleneksel olarak düzenlenmekte olan sergide, toprağın ve tarımın önemi hakkında sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesi amaçlanıyor.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Aşıklar Caddesi üzerindeki 70 adet fotoğrafın bulunduğu sergisi açılış kurdela kesimnde konuşan Vali Vekili Ekrem YAMAN “Sergilenen eserler çok özel fotoğraflardan oluşuyor. Tarımsal birikim objektif vasıtasıyla fotoğrafa yansıtılarak gözler önüne serilmektedir” dedi.

Sinophttp://www.ajans57.net/?p=6071 İl Müdürü Ahmet C. SULAOĞLU yaptığı konuşmada “Tarımın ve toprağın önemi konusunda bireysel duyarlılığın geliştirilmesi, tarımın insanla olan tarihsel ve kültürel bağının ebedileştirilmesine katkıda bulunmak, tarımsal gelişmeler ile tarım, çevre, doğa ve insan ilişkilerine estetik ve öznel bir bakış açısı oluşturmak üzere Bakanlığımız tarafından her yıl Tarım ve İnsan konulu fotoğraf yarışması düzenlenmektedir” dedi.

İl Müdürü SULAOĞLU “Yarışmada tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, her türlü tarım hareketliliğinin işlenmesi, üretici, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü konudaki fotoğraflar yarışmaya katılabilmektedir.” diyerek sözlerini tamamladı.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ANKARA’DA EMİN KURU RÜZGARI
ANKARA’DA EMİN KURU RÜZGARI

Haber:Hamdi Gökçen ASİLDER Hamamönü Konağı söyleşilerinde Emin KURU rüzgarı esti! ASİLDER,10 Kasım 2018 günkü söyleşisinde;Gazi Üniversitesi

BAKIN NEDEN ADAY OLDU?
BAKIN NEDEN ADAY OLDU?

HABER:Hamdi GÖKÇEN “Daha evvelce dediğim gibi,siz istediğiniz için 3.kez aday oldum”diyen Sinop Belediye Başkanı Baki ERGÜL, CHP İl

BU KEZ ÖZEL ZİYARETÇİLER
BU KEZ ÖZEL ZİYARETÇİLER

    HABER:Hamdi Gökçen Çiftliğinde doğal tarım çalışmaları başlatan Sinoplu girişimci Prof. Emin Kuru’nun bugün özel misafirleri

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

GÜNDEM HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI