ŞÜKRÜ AMCA’YA ERTAŞ POSTERİ

Ana Sayfa » Genel » ŞÜKRÜ AMCA’YA ERTAŞ POSTERİ
Paylaş
Tarih : 27 Ekim 2014 - 0:55

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Haber-Foto:Hamdi Gökçen

Sinop Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü öğretmenleri Selçuk Işık ve Betül Kavaş, başarılı 10 öğrenciye verilecek yetenek kursuna kaynak sağlamak için İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Gündoğdu’yu kursiyer öğrencilerle ziyaret ederek, kurs için bütçe talebinde bulundu. Şükrü Gündoğdu’nun desteğiyle kendilerine her türlü yardım sağlanan 10 öğrenci Eskişehir’deki kursa katılarak yeteneklerini geliştirdiler ve üniversite yetenek kurslarına hazırlandılar.
İsimleri; Murat Danış, Halil İbrahim Çürük, Edanur Polat, Dilara Övet, Mustafa Atalay, Fatih Civelek, Selim Bekçi, Bayram Coşkun, Cansel Aksu ve Büşra Karaaslan olan öğrencilerin her biri en az 2 okula kayıt yaptırma hakkı kazanınca, kendilerine destek olan Şükrü Gündoğdu’yu da unutmadılar; Murat Danış’in çizdiği Neşet Ertaş portresi Gündoğdu’ya hediye edildi. Gündoğdu, kendisine verilen bu anlamlı armağanı makam odasının duvarına astı.

İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Gündoğdu olayla ilgili şunları söyledi:

“2 öğretmenimiz bana gelerek 10 adet çok yetenekli öğrencileri olduğunu ve Boyabat, Durağan, Sinop, Alaçam’lı olan öğrencileri yetenek sınavlarına hazırlamak istediklerini ifade ederek; “Bu 10 yetenekli genci Eskişehir’deki motivasyon kursuna gönderebilmek için sizden maddi destek talep ediyoruz”’ dediler. Ben de Vali Bey’e söyledim, o da konuya sıcak baktı. Böylece çocuklara bütçe temin ettik. Kurslara katıldılar, masrafları Valilik ve Özel İdare katkılarıyla sağladık. Bunları öğrencilerin motivasyonları yok olmasın diye yaptık.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Yetenek sınavlarından sonra Üniversite sınavına giren öğrencilerin bir kısmı 2, bir kısmı da 3 okula birden girmeye hak kazandılar. 2 öğrencimiz Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar bölümünü kazandı. 10 öğrencinin tamamı da çeşitli üniversitelere girdi. Boyabat Ekinören Köyünden Murat Danış isimli öğrenci, arkadaşları adına, kendilerinin başarısına katkılarımız sebebiyle Neşet Ertaş’ın kara kalem portresini yaparak bana hediye etti.

Bu öğrencilerin 10 yıl sonra nerelerde olacaklarını tahmin etmek zor. Bu çocuklarla bir kaç kez muhatap oldum. Bizler bu denli yetenekliyiz! diye kendini beğenmiş değiller. Köy kültürünü hiç bir şekilde kaybetmemişler. Her zaman saygılı davranıyorlar. Sevdik bu öğrencileri. Vali Bey de çok sevdi. Eğitimlerinin devamı için burs  uğraşımız sürüyor. İşte bizim bu çabalarımızın anısına üzerinde “Şükrü Amcaya”yazan imzalı Neşat Ertaş portresini bize hediye ettiler.”

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ANKARA’DA EMİN KURU RÜZGARI
ANKARA’DA EMİN KURU RÜZGARI

Haber:Hamdi Gökçen ASİLDER Hamamönü Konağı söyleşilerinde Emin KURU rüzgarı esti! ASİLDER,10 Kasım 2018 günkü söyleşisinde;Gazi Üniversitesi

BAKIN NEDEN ADAY OLDU?
BAKIN NEDEN ADAY OLDU?

HABER:Hamdi GÖKÇEN “Daha evvelce dediğim gibi,siz istediğiniz için 3.kez aday oldum”diyen Sinop Belediye Başkanı Baki ERGÜL, CHP İl

BU KEZ ÖZEL ZİYARETÇİLER
BU KEZ ÖZEL ZİYARETÇİLER

    HABER:Hamdi Gökçen Çiftliğinde doğal tarım çalışmaları başlatan Sinoplu girişimci Prof. Emin Kuru’nun bugün özel misafirleri

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

GÜNDEM HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI