ŞÜKRÜ AMCA’YA ERTAŞ POSTERİ

Ana Sayfa » Genel » ŞÜKRÜ AMCA’YA ERTAŞ POSTERİ
Paylaş
Tarih : 27 Ekim 2014 - 0:55

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Haber-Foto:Hamdi Gökçen

Sinop Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü öğretmenleri Selçuk Işık ve Betül Kavaş, başarılı 10 öğrenciye verilecek yetenek kursuna kaynak sağlamak için İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Gündoğdu’yu kursiyer öğrencilerle ziyaret ederek, kurs için bütçe talebinde bulundu. Şükrü Gündoğdu’nun desteğiyle kendilerine her türlü yardım sağlanan 10 öğrenci Eskişehir’deki kursa katılarak yeteneklerini geliştirdiler ve üniversite yetenek kurslarına hazırlandılar.
İsimleri; Murat Danış, Halil İbrahim Çürük, Edanur Polat, Dilara Övet, Mustafa Atalay, Fatih Civelek, Selim Bekçi, Bayram Coşkun, Cansel Aksu ve Büşra Karaaslan olan öğrencilerin her biri en az 2 okula kayıt yaptırma hakkı kazanınca, kendilerine destek olan Şükrü Gündoğdu’yu da unutmadılar; Murat Danış’in çizdiği Neşet Ertaş portresi Gündoğdu’ya hediye edildi. Gündoğdu, kendisine verilen bu anlamlı armağanı makam odasının duvarına astı.

İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Gündoğdu olayla ilgili şunları söyledi:

“2 öğretmenimiz bana gelerek 10 adet çok yetenekli öğrencileri olduğunu ve Boyabat, Durağan, Sinop, Alaçam’lı olan öğrencileri yetenek sınavlarına hazırlamak istediklerini ifade ederek; “Bu 10 yetenekli genci Eskişehir’deki motivasyon kursuna gönderebilmek için sizden maddi destek talep ediyoruz”’ dediler. Ben de Vali Bey’e söyledim, o da konuya sıcak baktı. Böylece çocuklara bütçe temin ettik. Kurslara katıldılar, masrafları Valilik ve Özel İdare katkılarıyla sağladık. Bunları öğrencilerin motivasyonları yok olmasın diye yaptık.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Yetenek sınavlarından sonra Üniversite sınavına giren öğrencilerin bir kısmı 2, bir kısmı da 3 okula birden girmeye hak kazandılar. 2 öğrencimiz Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar bölümünü kazandı. 10 öğrencinin tamamı da çeşitli üniversitelere girdi. Boyabat Ekinören Köyünden Murat Danış isimli öğrenci, arkadaşları adına, kendilerinin başarısına katkılarımız sebebiyle Neşet Ertaş’ın kara kalem portresini yaparak bana hediye etti.

Bu öğrencilerin 10 yıl sonra nerelerde olacaklarını tahmin etmek zor. Bu çocuklarla bir kaç kez muhatap oldum. Bizler bu denli yetenekliyiz! diye kendini beğenmiş değiller. Köy kültürünü hiç bir şekilde kaybetmemişler. Her zaman saygılı davranıyorlar. Sevdik bu öğrencileri. Vali Bey de çok sevdi. Eğitimlerinin devamı için burs  uğraşımız sürüyor. İşte bizim bu çabalarımızın anısına üzerinde “Şükrü Amcaya”yazan imzalı Neşat Ertaş portresini bize hediye ettiler.”

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİNOPLU SPORCU AVRUPA ŞAMPİYONU
SİNOPLU SPORCU AVRUPA ŞAMPİYONU

  Haber:Hamdi Gökçen Sinop gençlik merkezi Tekvando sporcusu,Avrupa Şampiyonu oldu. Sinoplu Taekwondo Antrenörü;Şaban Değirmenci’nin yetiştirdiği

SİNOP MHP TARİHİNDE BİR İLK
SİNOP MHP TARİHİNDE BİR İLK

Haber:Hamdi GÖKÇEN Sinop’ta 1969 yılından beri parti çalışmalarını sürdüren MHP teşkilatı, bir ilki yaşadı.  MHP,50 yıllık tarihinde

SİNOP’TA ÇIKAN 2 YANGIN KORKUTTU!
SİNOP’TA ÇIKAN 2 YANGIN KORKUTTU!

Haber-Foto:Hamdi GÖKÇEN Bu gün Sinop’ta akşam saatlerinde 2 ayrı alanda çıkan yangın,korku yarattı. Bu akşam saat:18.10 civarında biri Tersane

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz