FESHANE ALTINI

Ana Sayfa » Haber » Güncel » FESHANE ALTINI
Paylaş
Tarih : 06 Aralık 2014 - 14:32

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Haber:Hamdi Gökçen

Sinop Basın mensupları Valilikçe İstanbul’da ilki yapılacak Feshane “Sinop Tanıtım Günleri” için Valilik Toplantı Salonunda  bir araya geldi, toplantıya ALTIN damgasını vurdu!

Bu gün Sinop Valiliğinde Sinop Basını ile buluşan Vali Yavuz Selim Köşger,”Feshaneyi en iyi şekilde yansıtan yerel basının altınla ödüllendireceğiz” sözü toplantıya damgasını vurdu!

Vali Köşger,En iyi haberi yapan haberi ulusala taşıyana yerel basını 1.ye  tam altın 2.ye çeyrek, 3.ye ise gram altın olmak üzere ödüllendireceğiz.”Açıklamasında bulundu. Vali Köşger’in bu bilgisi üzerine İstanbul Feshane günlerine gidecek basın mensuplarında artış olduğu gözden kaçmadı.

Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger, 11-14 Aralık 2014 tarihleri arasında İstanbul Feshane’de yapılacak olan ‘Sinop Günleri’ öncesi Sinop basın mensuplarıyla buluştu.

 

Basın mensuplarını Valilik toplantı salonunda Feshane güneri için bilgilendiren Vali Yavuz Selim Köşger, daha sonra şunları söyledi:

“Etkinliklerimizde önemli temel hedeflerimiz var, Birincisi İstanbul’daki Sinoplularla kucaklaşmak, yani hemşehrilerimize sılayı bir kere daha hatırlatmak. Memleketleriyle olan bağlantılarını, kalbi yakınlıklarını bir kez daha kavileştirmek ve sağlamlaştırmak istiyoruz. İkincisi ise; İstanbul 15 milyon nüfusa sahip bir ilimiz. Türkiye nüfusunun 5’te biri o bölgede yaşıyor. Dolayısıyla Sinop için belirlediğimiz stratejik hedefler arasında Turizm var, Turizmde önemli bir hedef kitle İstanbul’da 15 milyon nüfusun 6-7 milyonu Karadeniz veya Karadeniz’den oralara giden insanlarımız. Dolayısıyla onlar da memleketlerine giderken, tatillerini Sinop’u dikkate alarak planlasınlar.  Sinop’un yollarının iyişeltiği, hava yolunun açıldığı, Sinop’un alt yapısının buna hazır olduğunu göstermemiz gerekli. İstanbul halihazırda hem ekonominin, nem de ulusal medyanın başkenti. Bu vasıtayla Sinop’u hem İstanbul’a, hem Türkiye’ye, hem de dünyaya oradan bir kere daha duyurmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Yavuz Selim Köşger ayrıca organizasyona ulusal medyanın olduğu kadar yerel medyanında büyük katkı sağlayacağını belirterek, yerel medyadan çalışanları için araç ve çeşitli imkanlar sunulacağını kaydetti.

Vali Yavuz Selim Köşger  “Aralık 10’unda Beşiktaş meydanında program start alacak. Orada bir hamsi festivali yapılacak. Hamsi festivalinde Türkiye’nin ilgisini çekecek çeşitli yarışmalar gerçekleştirilecek. Ardından o günün akşamında İstiklal Caddesinde TÜMEL-Galatasaray arasında   Sinop’un yerel değeri ‘Helesa’ Etkinliği olacak. hemşehrilerimizle Helesa’yı yaşatacağız bir kere İstanbullulara Helesa’nın ne olduğunu göstermiş olacağız. Ertesi günde Feshane başlıyor programımız. Esas resmi açılışımız 12’sinde Cuma günü saat 14.00’de protokol açılışı orada olacak.”

 

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİNOPLU SPORCU AVRUPA ŞAMPİYONU
SİNOPLU SPORCU AVRUPA ŞAMPİYONU

  Haber:Hamdi Gökçen Sinop gençlik merkezi Tekvando sporcusu,Avrupa Şampiyonu oldu. Sinoplu Taekwondo Antrenörü;Şaban Değirmenci’nin yetiştirdiği

SİNOP MHP TARİHİNDE BİR İLK
SİNOP MHP TARİHİNDE BİR İLK

Haber:Hamdi GÖKÇEN Sinop’ta 1969 yılından beri parti çalışmalarını sürdüren MHP teşkilatı, bir ilki yaşadı.  MHP,50 yıllık tarihinde

SİNOP’TA ÇIKAN 2 YANGIN KORKUTTU!
SİNOP’TA ÇIKAN 2 YANGIN KORKUTTU!

Haber-Foto:Hamdi GÖKÇEN Bu gün Sinop’ta akşam saatlerinde 2 ayrı alanda çıkan yangın,korku yarattı. Bu akşam saat:18.10 civarında biri Tersane

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz