SİNOP ORMANSPOR DOĞADA

Ana Sayfa » Haber » Güncel » SİNOP ORMANSPOR DOĞADA
Paylaş
Tarih : 08 Aralık 2014 - 22:13

doğa0

Haber:Hamdi Gökçen Fotoğraflar: Oguz BAYAZIT ve Ali Rıza ÇAYLI

Sinop Ormanspor Gençlik Spor Kulübü Dağcılık ve Doğa Sporları Lisanslı üyeleri ile birlikte Pazar günü doğa yürüyüşünü hayata geçirdi.

Yapılan etkinlikleri Kulüp adına Basın Sorumlusu Kevser Yalçın Karadaş anlatıyor:”10 yıllık külümüz üyeleriyle birlikte ilimiz, ilçemiz ve il dışına etkinliklerimiz sürmektedir. Her Pazar Sinop il ve ilçelerinde yürüyüşlerimiz sürmektedir. Bazen de il dışında etkinlik ve Zirve yürüyüşlerine kulüp olarak katılıyoruz.
Kulüp başkanımız Mete KARAKAŞ’ın rehberliğinde bu haftaki yürüyüşü güle oynaya doğasever dostlarımızla gerçekleştirdik.10 KM’ye yakın Çelen Köyünden başlayıp, Kurcalı Mahallesinden, Hasandere-Kirazlı, Ramlı Mahallesinden Çelen Köyüne yürüyüşü tamamladık.

doğa9

Doğa Koruma Milli Parklar Bölge Müdürü Oğuz BAYAZIT ve eşi de bizimle birlikteydi. Aramıza ilk katılan İl Milli Eğitim Müdürlüğünden, Eğitim Uzmanları arkadaşlarımız da yeşil deryası içinde yürümekten çok memnun kaldılar. Tarihi Türk Sanat Müziği Korosundan Emine ÇALIK arkadaşım da katıldı. Aramıza katılan arkadaşlarımızda çok memnun kaldılar. Orman içinden kah tımandık, kah inişe geçtik. Bazen de sessiz olup doğadanın seslerini dinledik.

Orman içinden yürürken “yeşilin tonları ve hazanın renklerini görerek yürümek ayrıcalıklıtır” diye düşünüyorum her zaman. Kirazlı mahallesinde mavi köşkün bahçesinde mola verdik. Sıcak çaylarımızı içtik yiyeceklerimizi yedik. Tekrar orman içinden inişe geçtik. Ne demişler; her çıkışın bir inişi, her inişin bir çıkması olur diye boşuna dememişler.

doğa7

Fotoğraflar için Bölge Müdürümüz Oğuz bey ve Ali Rıza Beye teşekkür ederiz. Az gittik uz gittik, dere tepe düz gittik ve doğa sever dostlarla bir etkinliğin sonuna geldik. Her zaman olduğu gibi Çelen Köyündeki Kahvehanede yorgunluk çaylarımızı içtik ve Sinop’ a yol aldık.

YOLLARIMIZ HER ZAMAN AÇIK ve AYDINLIK OLSUN…Pazar günleri doğa yürüyüşünde buluşmak ve görüşmek ümidiyle; dostça ve şen kalın.”

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Sinoplu Antrenörün Takımı Dünya 2.
Sinoplu Antrenörün Takımı Dünya 2.

HABER:Hamdi GÖKÇEN Sinop’un ilk Türk eczacısı Macit Tekinalp ile Kuyumcu Faik Ünaldı’nın torunu,Özcan ve Şermin Tekinalp’in oğlu

Kurban Bayramımız Kutlu Olsun
Kurban Bayramımız Kutlu Olsun

      Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Kurban bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan AYHAN kısa mesajı”KURBAN

SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ
SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ

Haber-Foto:Hamdi GÖKÇEN Sinop’un sevilen kalecisi Necdet Karaman, dün geçirdiği ani rahatsızlık sonrasında hayatını kaybetti. Necdet Karaman,gençlik

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz