SİNOP ORMANSPOR DOĞADA

Ana Sayfa » Haber » Güncel » SİNOP ORMANSPOR DOĞADA
Paylaş
Tarih : 08 Aralık 2014 - 22:13

doğa0

Haber:Hamdi Gökçen Fotoğraflar: Oguz BAYAZIT ve Ali Rıza ÇAYLI

Sinop Ormanspor Gençlik Spor Kulübü Dağcılık ve Doğa Sporları Lisanslı üyeleri ile birlikte Pazar günü doğa yürüyüşünü hayata geçirdi.

Yapılan etkinlikleri Kulüp adına Basın Sorumlusu Kevser Yalçın Karadaş anlatıyor:”10 yıllık külümüz üyeleriyle birlikte ilimiz, ilçemiz ve il dışına etkinliklerimiz sürmektedir. Her Pazar Sinop il ve ilçelerinde yürüyüşlerimiz sürmektedir. Bazen de il dışında etkinlik ve Zirve yürüyüşlerine kulüp olarak katılıyoruz.
Kulüp başkanımız Mete KARAKAŞ’ın rehberliğinde bu haftaki yürüyüşü güle oynaya doğasever dostlarımızla gerçekleştirdik.10 KM’ye yakın Çelen Köyünden başlayıp, Kurcalı Mahallesinden, Hasandere-Kirazlı, Ramlı Mahallesinden Çelen Köyüne yürüyüşü tamamladık.

doğa9

Doğa Koruma Milli Parklar Bölge Müdürü Oğuz BAYAZIT ve eşi de bizimle birlikteydi. Aramıza ilk katılan İl Milli Eğitim Müdürlüğünden, Eğitim Uzmanları arkadaşlarımız da yeşil deryası içinde yürümekten çok memnun kaldılar. Tarihi Türk Sanat Müziği Korosundan Emine ÇALIK arkadaşım da katıldı. Aramıza katılan arkadaşlarımızda çok memnun kaldılar. Orman içinden kah tımandık, kah inişe geçtik. Bazen de sessiz olup doğadanın seslerini dinledik.

Orman içinden yürürken “yeşilin tonları ve hazanın renklerini görerek yürümek ayrıcalıklıtır” diye düşünüyorum her zaman. Kirazlı mahallesinde mavi köşkün bahçesinde mola verdik. Sıcak çaylarımızı içtik yiyeceklerimizi yedik. Tekrar orman içinden inişe geçtik. Ne demişler; her çıkışın bir inişi, her inişin bir çıkması olur diye boşuna dememişler.

doğa7

Fotoğraflar için Bölge Müdürümüz Oğuz bey ve Ali Rıza Beye teşekkür ederiz. Az gittik uz gittik, dere tepe düz gittik ve doğa sever dostlarla bir etkinliğin sonuna geldik. Her zaman olduğu gibi Çelen Köyündeki Kahvehanede yorgunluk çaylarımızı içtik ve Sinop’ a yol aldık.

YOLLARIMIZ HER ZAMAN AÇIK ve AYDINLIK OLSUN…Pazar günleri doğa yürüyüşünde buluşmak ve görüşmek ümidiyle; dostça ve şen kalın.”

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİNOPLU SPORCU AVRUPA ŞAMPİYONU
SİNOPLU SPORCU AVRUPA ŞAMPİYONU

  Haber:Hamdi Gökçen Sinop gençlik merkezi Tekvando sporcusu,Avrupa Şampiyonu oldu. Sinoplu Taekwondo Antrenörü;Şaban Değirmenci’nin yetiştirdiği

SİNOP MHP TARİHİNDE BİR İLK
SİNOP MHP TARİHİNDE BİR İLK

Haber:Hamdi GÖKÇEN Sinop’ta 1969 yılından beri parti çalışmalarını sürdüren MHP teşkilatı, bir ilki yaşadı.  MHP,50 yıllık tarihinde

SİNOP’TA ÇIKAN 2 YANGIN KORKUTTU!
SİNOP’TA ÇIKAN 2 YANGIN KORKUTTU!

Haber-Foto:Hamdi GÖKÇEN Bu gün Sinop’ta akşam saatlerinde 2 ayrı alanda çıkan yangın,korku yarattı. Bu akşam saat:18.10 civarında biri Tersane

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz