Yılmaz:CHP’den Aday Adayı

Ana Sayfa » Haber » Gündem » Yılmaz:CHP’den Aday Adayı
Paylaş
Tarih : 20 Aralık 2014 - 0:21

ce

Haber:Hamdi Gökçen

İş adamı Cemalettin Yılmaz SİNOP CHP’den Aday adayı olduğunu  açıkladı.

Sinopta ilk millet vekili aday adayı CHP’den çıktı.Bu gün yakın akraba ve dostları ile basın mensuplarını davet eden İş Adamı Cemalettin Yılmaz,aday adayı olduğunu açıkladı.

Şakir Restaurant’ta gerçekleştirilen toplantıda konuşan Cemalettin Yılmaz: açıklamada şunları ifade etti:

“Bu ülkede bir sosyal devletin olmazsa olmazları Sağlık, Eğitim, Adalet kavramları dır ve bunların herkese eşit uzaklıkta olmalarını istiyorum.

Herkes bu ülkede hayatını huzur içinde, paylaşımcı, insanları seven ve onların hayatlarına kendi hayatı gibi gören bir yaşam biçimine sahip olsun istiyorum.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Genel politika ve düşüncelerden daha yerele yani Sinop yereline gelecek olursak bu konuda da özetle düşüncelerim şu şekildedir.

Sinop yalnızca Türkiye’nin değil Allah’ın her türlü güzelliği bahşettiği dünyanın eşsiz köşelerinden biridir.

Ancak bu eşsiz yöre hak etiklerini bir türlü alamamış ve ilerleme yerine hep gerileme ile karşı karşıya bırakılmış, bu kötü olgu bir kadermiş gibi lanse edilmeye çalışılmıştır.

Ne ekerseniz kat kat size karşılığını verecek olan tarım alanları köylümüzün yanlış yönlendirilmeleri ve yalnız bırakılmaları nedeni ile boş kalmış, sonuç olarak göç olayı Türkiye’nin en yoğun yaşandığı yöre durumuna düşülmüştür.

İl merkezi ve ilçelerimizdeki Organize sanayi bölgeleri geliştirilememiş dolayısıyla hızlı göçü durdurup yeterli istihdam seviyesine gelinememiştir.

İlimizin ana gelir kaynaklarından olan Balıkçılığımız her geçen gün gerilemektedir. Balık ürünlerimizin değerlendirilmesi sağlanamamıştır.

Üniversitemize yeterince sahip çıkılmadığı ortadadır. Üniversitelerin büyüyüp gelişmelerinde sadece Rektörlükten ya da idari kadrolardan beklenti içine girilmiş yani yalnız bırakılmışlardır. Üniversite gençliği kendini sahipsiz ve rahatsız hissetmektedir.

İl genelinde sağlık alanında hala çevre illere gidişler devam etmektedir.

cem8

Başta il merkezimiz olmak üzere il genelinde turizm hareketliliğinde önemli bir artış gözlenmektedir. Ancak bu hareketliliğe paralel yatırımların Sinop’a çekilmesinde yetersiz kalındığı  görülmektedir.

İlimiz genelinde çevre sorunları hızla büyümektedir. Çok sayıda HES yani hidroelektrik santrali ile derelerimiz hızla yok olma tehlikesi ile karşı karşıyadır. Başta Gerze halkımız olmak üzere Termik santral karşısında direnen insanlarımızı buradan kutluyorum. Ancak bir çok yöremiz için tehlike geçmiş değildir. Nükleer santral konusunda ise halkımız

iş –aş vaatleri ile kandırılıp sindirilmeye çalışılmaktadır. Türkiye’nin,  Avrupa’nın enerji santrali olmaması ve Sinop’un bu uğurda kurban edilmemesi için yıllardan beri bu konuda mücadele eden başta Sinop Nükleer karşıtı platformunu ve tüm çevre gönüllüleri ile destek verenleri buradan yürekten kutluyorum.

Sinop üzerine değerlendirmelerimizi zaman zaman bir araya gelişlerimizde sürekli olarak yapacağız. Bu konularda göreceksiniz ki sadece eleştiren değil, sorunların çözümüne alternatif öneriler getiren bir bilgi birikimine sahibim.

Kısacası şunu belirtmeliyim ki, her yönü ile Sinop’u Ankara’da en iyi şekilde temsil edeceğime, Halkımın gurur duyduğu bir vekil olacağıma inancım tamdır.

Tüm bunların ışığında 25. Dönem Milletvekilliği seçimleri için Cumhuriyet Halk Partisinden aday adayı olacağımı Sizlere ve aracılığınız ile Sinop Kamuoyuna duyuruyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Cemalettin Yılmaz,daha sonra Nükleer için de görüşlerini beyan ederek,kesinlikle NÜKLEERE karşı olduğunu kaydetti.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Sinoplu Antrenörün Takımı Dünya 2.
Sinoplu Antrenörün Takımı Dünya 2.

HABER:Hamdi GÖKÇEN Sinop’un ilk Türk eczacısı Macit Tekinalp ile Kuyumcu Faik Ünaldı’nın torunu,Özcan ve Şermin Tekinalp’in oğlu

Kurban Bayramımız Kutlu Olsun
Kurban Bayramımız Kutlu Olsun

      Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Kurban bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan AYHAN kısa mesajı”KURBAN

SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ
SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ

Haber-Foto:Hamdi GÖKÇEN Sinop’un sevilen kalecisi Necdet Karaman, dün geçirdiği ani rahatsızlık sonrasında hayatını kaybetti. Necdet Karaman,gençlik

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz