SİNOPLUYA YILBAŞI MÜJDESİ

Ana Sayfa » Haber » Son Dakika » SİNOPLUYA YILBAŞI MÜJDESİ
Paylaş
Tarih : 06 Ocak 2015 - 12:32

 R.N

Haber:Hamdi Gökçen

9 Ekim 1924’de açılmış olan Dr. Rıza Nur İl Halk Kütüphanesi yıllar süren restorasyonu tamamlanarak törensiz sade bir şekilde hizmete açıldı.

Kütüphanenin açılması Sinopluya Yılbaşı Müjdesi oldu. Uzun süre Kapalı olan. Dr. Rıza Nur İl Halk Kütüphanesi 2015 yılının ilk resmi günü 05.01.2015(dün) Pazartesi günü kapısını halka açtı.

1902 de  inşa edilen Bina, 1924 yılında Türkiye ile Yunanistan arasında yapılan göçmen mübadelesinden sonra hazineye kalmıştı. 2 Rum kardeşin evi olan binayı, Dr. Rıza Nur satın almış ve ev olarak kullanmıştı.

Milletvekili, Bakan, Barış elçisi gibi sıfatlarıyla tanınan Dr. Rıza Nur, evinin bir bölümünü kütüphane olarak düzenlemiştir. Dr. Rıza Nur İl Halk Kütüphanesi, 4296 adet kitap ve bir kütüphane için gerekli bütün eşyaları ile birlikte 9 Ekim 1924’de öğleden sonra Devlet Erkanı ve halkın katılımıyla hizmete açılmıştır.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Sinoplu Antrenörün Takımı Dünya 2.
Sinoplu Antrenörün Takımı Dünya 2.

HABER:Hamdi GÖKÇEN Sinop’un ilk Türk eczacısı Macit Tekinalp ile Kuyumcu Faik Ünaldı’nın torunu,Özcan ve Şermin Tekinalp’in oğlu

Kurban Bayramımız Kutlu Olsun
Kurban Bayramımız Kutlu Olsun

      Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Kurban bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan AYHAN kısa mesajı”KURBAN

SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ
SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ

Haber-Foto:Hamdi GÖKÇEN Sinop’un sevilen kalecisi Necdet Karaman, dün geçirdiği ani rahatsızlık sonrasında hayatını kaybetti. Necdet Karaman,gençlik

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz