ÜNİVERSİTENİN SİNOP’A KATKISI 58 TRİLYON

Ana Sayfa » Haber » Güncel » ÜNİVERSİTENİN SİNOP’A KATKISI 58 TRİLYON
Paylaş
Tarih : 07 Şubat 2015 - 19:00

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Haber: Hamdi Gökçen

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof.Dr Recep Bircan,yaptığı açıklamada Sinop Üniversitesinin kente bir yılda 58 milyon (trilyon) katkısı olduğunu ifade etti. Rektör Bircan, 5.859 öğrenci, 683 personel, 250 hizmet alımı ile toplam 6.792 nüfusun kentimize katkısının 58 milyon(trilyon) lira olduğunu açıkladı.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan, bugün Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli’nde basın mensuplarına geçtiğimiz yılın faaliyetleriyle ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Kahvaltının ardından yapılan basın toplantısına ilde görev yapan tüm basın mensupları katıldı. Rektör Bircan, yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

“Akademik personel ne kadar çok olursa o kadar iyi. Bir akademisyene daha az öğrenci düştüğünde daha kaliteli eğitim olur. Akademisyen arkadaşlarımızın yaptığı değerli çalışmalarla üniversitemiz çok güzel bir konuma yükseldi. Bu arada idari personel sayımız giderek artıyor.

Öğrenci sayımız da 2011’den beri her yıl artıyor. İçlerinde 41 adet yabancı uyruklu öğrencimiz bulunmaktadır.

27 üniversite arasında yapılan araştırmada, tercih edilme bakımından Nevşehir Üniversitesinden sonraki 2. sıraya yükseldik. Şehirden Sinop Üniversitesine ulaşım sorununu ring sistemiyle iyileştirdik.

Yeni Kampüsümüz 220 dönüm arazi üzerinde Cezaevi Fen-Edebiyat Fakültesi Kent Ormanı arasında kurulacak. Kampüsümüzde yapılacak binalar Selçuklu Mimarisi tarzına inşa edilecektir.

Öğretim üyesi Mehmet Tütüncü’nün gündeme getirdiği, 1215 yılında kurulan Sinop Medresesi hakkında tam bir bilgiye sahip olmasak da, bu bilgilere eriştiğimizde değerlendirmeye alınacaktır.

Okulumuz 1992 yılında Ticaret Lisesinde Su Ürünleri Fakültesi olarak eğitim yaparken, okula bir bilgisayar alınmıştı. Aman kimse dokunmasın deniliyordu. Bugün ise koskoca bir kampüs alanı inşa edecek, 6000’e yakın öğrenci ve onlarda akademik ve idari personeliyle güçlü bir üniversiteye dönüşmüş durumdayız. Geçtiğimiz yıl Gerze Meslek Yüksek Okulunda Otobüs Kaptanlığı bölümümüz de açılmıştır.

Sinop Üniversitesine Türkiye’nin her yerinden öğrenci gelmektedir. Bunların yüzde 57’si Karadeniz bölgesinden, Yüzde 17 Marmara Bölgesi, yüzde 8 İç Anadolu Bölgesi’nden gelmektedir. Öğrencilerimizin az bir kısmı da Sinoplu kimselerdir.

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ANKARA’DA EMİN KURU RÜZGARI
ANKARA’DA EMİN KURU RÜZGARI

Haber:Hamdi Gökçen ASİLDER Hamamönü Konağı söyleşilerinde Emin KURU rüzgarı esti! ASİLDER,10 Kasım 2018 günkü söyleşisinde;Gazi Üniversitesi

BAKIN NEDEN ADAY OLDU?
BAKIN NEDEN ADAY OLDU?

HABER:Hamdi GÖKÇEN “Daha evvelce dediğim gibi,siz istediğiniz için 3.kez aday oldum”diyen Sinop Belediye Başkanı Baki ERGÜL, CHP İl

BU KEZ ÖZEL ZİYARETÇİLER
BU KEZ ÖZEL ZİYARETÇİLER

    HABER:Hamdi Gökçen Çiftliğinde doğal tarım çalışmaları başlatan Sinoplu girişimci Prof. Emin Kuru’nun bugün özel misafirleri

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

GÜNDEM HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI