KADIN EGEMENLİĞİ SAVAŞARAK KAZANMALI!

Ana Sayfa » Genel » KADIN EGEMENLİĞİ SAVAŞARAK KAZANMALI!
Paylaş
Tarih : 08 Şubat 2015 - 14:22

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Haber:Hamdi Gökçen

CHP İl Başkanı  Kadir Yavuz, CHP’li kadınlara seslenerek “kadınlar egemenliği kesinlikle savaşarak kazanmak zorundadır!”dedi.

Sinop CHP Merkez İlçe Kadın Kolları Danışma Kurulu toplandı.

Aşıklar Düğün Salonunda düzenlenen etkinliğe sayıları 2 bine yakın partili kadın ile birlikte CHP İl Başkanı  Kadir Yavuz, Belediye Başkanı  Baki Ergül ve eşi Bircan Ergül, İl Kadın Kolları Başkanı Hacer İnceoğlu, Merkez İlçe Başkanı Aysun Özsönmez, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Canan Atabek, Milletvekili Aday Adayları Barış Karadeniz ve Saim Akbaş ile çeşitli STK temsilcileri katıldı.

CHP İl Başkanı  Kadir Yavuz toplantıda yaptığı konuşmada ”Hiç bir egemen, egemenlik haklarından kendi isteğiyle feragat etmez. Erkek egemen bir toplumda yaşıyoruz, erkek bireyler olarak egemenliğimizi size hiç bir zaman teslim etmeyeceğiz. Bunun bilincinde olun. Kesinlikle savaşarak kazanmak zorundasınız. Evet bizimle eşitsiniz, siyasi haklarınız bizimle eşit gibi laflar da etsek bu hiç bir zaman gerçekleşmeyecek. Bu kavgayı mutlaka yapacaksınız ve başaracaksınız!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

CHP Mustafa Kemal Atatürk’ün kuruculuğunda Avrupa ülkelerinden de çok önce kadın hakları konusunda hamleler yapmıştır. 1924 yılında ilk defa Türkiye Kadınlar Birliği kurulmuştur. 1934 yılında kadına seçme ve seçilme hakkı verilmiştir. Bugünkü siyaset arenasına baktığımızda kadının temsili yeterli midir? hayır. Bunun sebebi siyasiler midir? hayır. Kadının gönüllü olmaması, kadının mücadele etmemesi sorunu bu aşamalara getirmiştir. Sadece evinde mutfağında yemek yapan, çocuk doğuran, erkeğinin dediğini dinleyen edilgen kadın profilinden kurtulamadığınız müddetçe erkekler size sadece lütuf olarak bazı imkanlar sunacaktır. Bunu tersine döndürmek sizin elinizde. Şu gerçeği biliyoruz. Seçimlerde yükün sizin omuzlarınızda olduğunu görüyoruz. Gözlemliyoruz, takip ediyoruz. Bu ülkede işimiz hiç de kolay değil! Halifeliğe özentili padişahlık istekliler nedeniyle ülke karanlık yerlere gidiyor. Çocuklarımız ve torunlarımızın geleceği için üzerimize düşen sorumluluklar bulunmaktadır. Bunlarla mücadele etmek için kadınlarımıza ihtiyacımız var.” Diye konuştu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül de “Ülkede sadece kadın olmak değil, yaşamak da zor. Her geçen gün, ülkenin nereye geldiğini, nereye doğru gittiğini hep birlikte görüyoruz. Biz sizlerle dostuz kardeşiz. sizlerle rakip değiliz. Biz, bir aileyiz, ablayız, kardeşiz. Kadın erkek dostuz. Erkek egemen bir toplumda, evet bazı şeyleri zorlayacaksınız ama biz dostuz. Biz size karşı değiliz. Her zaman yanınızdayız. Kimse size istemeden bir şey veremez. Üç dört tane millet vekili adayımız var. isteriz ki bunların içinde kadın aday da olsun. Yaşadığımız çağın en önemli olgusu iletişimdir. Her başlangıç yeni bir ivmedir. Dolayısıyla biz moral bozukluğu içerisinde olmamalıyız. Biz geç kaldık, dört ayda yetişemeyiz demeyelim. CHP’nin böyle bir hastalığı var. Duruyoruz duruyoruz, tüm işleri son güne bırakıyoruz. Bir seçim bittiğinde hazır olmamız gerekir. Ama biz bunu da yapamıyoruz. Biz belediye ve il genel meclisinde, hatta millet vekilliğinde az sayıyla temsil ediliyoruz dememeli. Çünkü kimse size istemeden bir şey vermez. Siz de bu konuda gayretinizi gösterin.” Dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

CHP’de Eyilim Belirlendi
CHP’de Eyilim Belirlendi

    Sinop’ta bugün(02.Aralık.2018) Pazar günü yapılan parti içi eyilim oylaması yapıldı. Kemalettin Sami Paşa Spor Salonunda

ANKARA’DA EMİN KURU RÜZGARI
ANKARA’DA EMİN KURU RÜZGARI

Haber:Hamdi Gökçen ASİLDER Hamamönü Konağı söyleşilerinde Emin KURU rüzgarı esti! ASİLDER,10 Kasım 2018 günkü söyleşisinde;Gazi Üniversitesi

BAKIN NEDEN ADAY OLDU?
BAKIN NEDEN ADAY OLDU?

HABER:Hamdi GÖKÇEN “Daha evvelce dediğim gibi,siz istediğiniz için 3.kez aday oldum”diyen Sinop Belediye Başkanı Baki ERGÜL, CHP İl

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

GÜNDEM HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI