693 YIL SONRA SİNOP’A 2.HATUNELİ

Ana Sayfa » Haber » 693 YIL SONRA SİNOP’A 2.HATUNELİ
Paylaş
Tarih : 19 Şubat 2015 - 14:00

öz

Haber:Hamdi Gökçen

“İktisat Doktoru”ünvanı da bulunan  Yeni Sinop Valisi olarak atanan DR.Yasemin Özata Çetinkaya,Sinop’un idaresinde “2.Hanımeli” olarak görev yapacak.

PERVANEOĞULARI Son Hükümdarı Gazi Çelebi(Gazi Bey) 1322 de ölümü üzerine erkek çocuğu olmadığı için yerine kızı geçmiş;o nedenle Sinop’a “HATUNELİ” denilmişti.

İşte Pervaneoğullarından 693 yıl sonra bir Kadın, Sinop Valisi olarak görev yapacak. Böylece DR.Yasemin Özata Çetinkaya,Sinop’ta 2.kadın yönetici olarak görev yapacak.

DR. YASEMİN ÖZATA ÇETİNKAYA’NIN ÖZ GEÇMİŞİ:
1976 Yılında Ankara’da doğdu. ilk, orta, lise ve üniversiteyi Ankara’da tamamladı. 1996 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi-Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu ve aynı yıl İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu Kaymakam Adaylığı Sınavı’nı kazanarak, Kırıkkale Kaymakam Adayı olarak mülkî idare amirliği mesleğine başladı. Kaymakam adaylığı döneminde 8 ay süreyle İngiltere’de dil eğitimi alan Çetimkaya,  Isparta-Gönen’de Kaymakam vekilliği görevinde bulundu ve Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalında yüksek lisans yaptı. Kaymakam adaylığının bitiminde; Rize-Kalkandere, Ağrı-Hamur, Bilecik-Gölpazarı ilçelerinde Kaymakamlık görevini yürüten ÖZATA ÇETİNKAYA 2008 – 2011 arasında Batman Vali Yardımcılığı, 2011-2013 yılları arasında Hacılar Kaymakamlığı görevini yürüttü. 27/08/2013 tarihinden beri TALAS İlçe Kaymakamıydı.

Evli ve 3 kız çocuğu annesi olan ÖZATA ÇETİNKAYA, iyi derecede İngilizce biliyor.2012 yılı Haziran ayında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İktisat Anabilim dalındaki doktora eğitimini tamamlamış ve “İktisat Doktoru” unvanı almıştır.

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Sinoplu Antrenörün Takımı Dünya 2.
Sinoplu Antrenörün Takımı Dünya 2.

HABER:Hamdi GÖKÇEN Sinop’un ilk Türk eczacısı Macit Tekinalp ile Kuyumcu Faik Ünaldı’nın torunu,Özcan ve Şermin Tekinalp’in oğlu

Kurban Bayramımız Kutlu Olsun
Kurban Bayramımız Kutlu Olsun

      Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Kurban bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan AYHAN kısa mesajı”KURBAN

SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ
SİNOP’UN SEVİLEN KALECİSİYDİ

Haber-Foto:Hamdi GÖKÇEN Sinop’un sevilen kalecisi Necdet Karaman, dün geçirdiği ani rahatsızlık sonrasında hayatını kaybetti. Necdet Karaman,gençlik

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz