SİNOP VALİSİNDEN VEDA MESAJI

Ana Sayfa » Haber » Güncel » SİNOP VALİSİNDEN VEDA MESAJI
Paylaş
Tarih : 04 Mart 2015 - 23:47

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Haber:Hamdi Gökçen

Veda turları kapsamında Sinop Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Sinop Valisi Yavuz Seim Köşger,yaptığı açıklamada önemli konulara değindi.Köşger, mesajında şunları ifade etti:

“Saygıdeğer Sinop’lu Hemşehrilerim ve değerli çalışma arkadaşlarım;

Son Valiler Kararnamesiyle Sinop  Valiliği görevimden Bingöl Valiliği’ne atanmam sebebiyle Sinop’tan  ayrılıyorum.

Öncelikle ülkemizin  bu güzide şehrinde siz değerli hemşehrilerimize hizmet etmenin bir onur olduğunu belirtmek isterim. 2 yıla yakın  süreyle görev yaptığım Türkiye’nin en mutlu insanlarının yaşadığı , Karadeniz’in İncisi, huzur şehri Sinop, eşsiz doğası, tabiat güzellikleri, tarihi ve kültürel yapısı, sanata, kültüre, spora değer veren, çağdaş, modern, çalışkan, hoşgörülü, sevecen, sıcakkanlı, insanlarıyla benim yaşamımda unutulmayacak bir yer almıştır.

“Devlet Millet İçin Vardır” anlayışından hareketle Sinop’ta görev yaptığım süre içerisinde tüm kamu görevlisi arkadaşlarım, yerel yönetimler ve saygıdeğer Sinop   halkıyla büyük bir dayanışma, yardımlaşma ve gönül birliği içerisinde, adaletli ve hakkaniyetli bir şekilde sevgi, hoşgörü, tarafsızlık ve eşitliği hizmetimizin şiarı sayarak hizmet götürme arzu ve isteğiyle çalıştım.

Eğitimden sağlığa, tarımdan turizme, kültüre, sanata, spora, ulaşıma, kentin tanıtımına kadar her alanda ilimizin daha iyi yerlerde olması için ekip arkadaşlarımızla birlikte  mesai kavramı gözetmeksizin çalışarak  birçok ilki de gerçekleştirdik.

Sinop tarihinde bir ilk olan ve Sinop’un önümüzdeki 10 yılını planlamayı amaçlayan 1.Kalkınma Çalıştayını büyük bir katılımla gerçekleştirdik..Çalıştay sonrası oluşan fikir ve düşünceleri de kitap halinde yayımladık.Eminim ki; düzenlediğimiz Kalkınma Çalıştayı Sinop’un kalkınması ve geleceğine ışık olacaktır.

Türkiye’de Valilikler arasında ilk kez uygulamaya  koydugumuz “Yaşlılara Evde Bakım Hizmeti” projesinde  büyük bir başarı saglanmıştır.

Yine Sinop tarihinde ilk kez İstanbul’da düzenlediğimiz Feshane Sinop Tanıtım Günlerinde  1 milyona aşkın ziyaretçi ile tanıtım alanında bir rekora imza atılmıştır.

Sinop  turizminde uzun yıllardan beri sorun teşkil eden taxfree  konusu çözüme kavuşturularak Sinop esnafının önündeki engel kaldırılmıştır.İlimize gelen yerli ve yabancı turistlerin   İl’e gelir bırakmalarını saglayarak  yörenin el sanatlarını daha geniş kitlelere tanıtmak,yöresel el sanat işçiliğini ve yörenin organik ürünlerini hediye eşya formatında sunarak  gelecek nesillere aktarmaya yönelik İşgem(İşgeliştirme Merkezi) kurulma çalışmaları tamamlanmış ve ihale aşamasına getirilmiştir.Yine Sinop’ta kentsel dönüşüme  örnek teşkil etmesini dilediğimiz  “Kuşüzümü Konağı” satın alınmış ve restorasyon projesine başlanılmıştır.Bunların yanı sıra kültür ve eğitim ve spor alanlarında da yapılan çalışmalarla Sinop 2014 yılında Türkiye genelinde kamu yatırımlarında en çok kamu yatırımı alan 3.İl olmuştur.

Sinop’ta  bulunduğum 2 yıla yakın süre içerisinde süresince çalışmalarımda bana  yardımcı olan tüm mesai arkadaşlarıma, Milletvekillerimize,   Vali Yardımcıları ve Kaymakamlarımıza, kıymetli Yargı Mensuplarımıza, Üniversitemizin kıymetli mensuplarına, tüm Belediye Başkanlarımıza, Askeri Erkana, İl Müdürlerimize, İl Genel Meclisi Üyelerine, Sivil Toplum Kuruluşlarına, Meslek Odalarına, Muhtarlarımıza, Siyasi Parti İl ve İlçe teşkilatlarına, yerel ve bölgesel Basın Mensuplarımıza ve tüm  Sinop’lu  hemşehrilerimize teşekkür ederim.

Bu duygu ve düşüncelerle;  tüm Sinop’lu hemşehrilerime veda ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

DAĞDEVİREN MALATYA YOLCUSU
DAĞDEVİREN MALATYA YOLCUSU

 Emniyet Müdürlerini kapsayan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı Resmi Gazete’de yayınlandı,buna göre Sinop İl Emniyet müdürü Ercan Dağdeviren,

Gazi’nin tüm Sorularını bilen Peçeli Kadın
Gazi’nin tüm Sorularını bilen Peçeli Kadın

  ÖZEL Haber:HAMDİ GÖKÇEN Tarih 15 Eylül 1928’i gösteriyor, yer: Sinop. Gazi Mustafa Kemal (şimdiki öğretmen evi)önünde kara tahta

Şekerci Şükrü Acar
Şekerci Şükrü Acar

  Haber-FOTO:HAMDİ Gökçen Sinop,onu ilk kızamık şekeri ve pişmaniyesi ile tanıdı, prensesin tadını unutulmadı. Akide şekeri ve diğer

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz