VALİDEN ÇANAKKALE SÖZÜ

Ana Sayfa » Haber » Güncel » VALİDEN ÇANAKKALE SÖZÜ
Paylaş
Tarih : 28 Mart 2015 - 10:10

GAZİ7

Haber:Hamdi Gökçen Foto:Ümit Can Gökçen

Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya,Çanakkale Malul Gazisi Hasan Hüseyin Yazıcı’nın Kızı;Kadriye TURAN ve torunu Nezahat TURAN’ı evinde ziyaret etti.

18 Mart Çanakkale Haftası kapsamında;Sinop merkezde oturan Çanakkale Gazisi Hasan Hüseyin Yazıcı’nın kızını ziyaret eden Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya,Gazinin Kızı Kadriye TURAN’ın“babamın savaştığı yerleri görmeyi çok isterdim”sözü üzerine Gazi kızına”Çanakkale gezisi sözü verdi.

Ziyaretle ilgili konuşan Vali  ÇETİNKAYA ”Türk Ulusunun büyük kahramanlık destanının yazdığı Çanakkale Deniz Zaferinin 100. yılını kutluyoruz. 100 yıl değil 1000 yıl geçse bile kahraman Şehitlerimizi ve Gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız, unutturmayacağız. Bugün Çanakkale Savaşında Gazi olan rahmetli Hasan Hüseyin Yazıcı’yı bir kez daha anmak için kızı ve torununu evinde ziyaret ettik. Bu vesile ile bu vatan toprakları için canlarını feda eden Şehitlerimiz ile kahraman Gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.” Dedi.

Makamında Sinop Valisi Dr.Yasemin Özata Çetinkaya’yı ziyaret ettiğini ifade eden GAZİ torunu Nezahat Turan, dedemin Çanakkale Gazisi olduğunu söyledim. Sayın Valimiz en kısa sürede ziyarete geleceğini ifade etti ve 3-4 gün sonra ziyaretimize geldi.”Dedi. Ziyarette çok güzel muhabbet ettiklerini ifade eden Turan,Sayın Valimiz Annemin arzusu üzerine bir Çanakkale gezisi düzenleyelim dedi. Ayrıca bize bir isteğiniz olursa bir telefon yeterli dedi. Vali Hanımın bu konulara çok hassas olduğunu anladım. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Dedem GAZİ Hasan Hüseyin Yazıcı(1887-22.08.1935):Yalı Köyü’nden giderek katıldığı Çanakkale Savaşında Gözüne şarapnel isabet etmesiyle önce  Sahra hastanesine oradan da Alman Hastanesine kaldırılmış ve şarapnel isabet eden gözüne cam göz takılır. Bu nedenle kendisine CAMGÖZ denilirdi.Köyden 33 kişi Çanakkale Savaşına gidiyor,sadece 3  kişi köye geri dönüyor.  Camgöz dedem, 48 yaşında dizanteri’den ölene kadar köyde Muhtarlık yapıyor.

 

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

CHP’de Eyilim Belirlendi
CHP’de Eyilim Belirlendi

    Sinop’ta bugün(02.Aralık.2018) Pazar günü yapılan parti içi eyilim oylaması yapıldı. Kemalettin Sami Paşa Spor Salonunda

ANKARA’DA EMİN KURU RÜZGARI
ANKARA’DA EMİN KURU RÜZGARI

Haber:Hamdi Gökçen ASİLDER Hamamönü Konağı söyleşilerinde Emin KURU rüzgarı esti! ASİLDER,10 Kasım 2018 günkü söyleşisinde;Gazi Üniversitesi

BAKIN NEDEN ADAY OLDU?
BAKIN NEDEN ADAY OLDU?

HABER:Hamdi GÖKÇEN “Daha evvelce dediğim gibi,siz istediğiniz için 3.kez aday oldum”diyen Sinop Belediye Başkanı Baki ERGÜL, CHP İl

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

GÜNDEM HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI