Çocukların Kalbi Anaokulunda Atacak

Ana Sayfa » Haber » Güncel » Çocukların Kalbi Anaokulunda Atacak
Paylaş
Tarih : 25 Nisan 2015 - 19:59

Anaokulu-4

Sinop’ta kurulan,”Özel Çocuk Kalbi Anaokulu” düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Kendileri de eğitimci olan Berrin Özgen ve Burcu Ünlütürk tarafından  Ada Mahallesi Zeytinlik Semti’nde kurulan,”Özel Çocuk Kalbi Anaokulu”nun açılışı, Sinop Vali Yardımcısı Ekrem Yaman ve kalabalık bir davetli topluluğunun katıldığı görkemli bir törenle gerçekleştirildi.

Açılış törenine Sinop Vali Yardımcısı Ekrem Yaman’ın yanı sıra Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, İl Emniyet Müdürü Yusuf  Biner,İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban Karataş, Sinop Gazeteciler Cemiyeti Kurucu Başkanı Basri Özgen,MHP Sinop İl Başkanı Ceyhan Demir, CHP Sinop Milletvekili Adayı Barış Karadeniz, MHP Sinop Milletvekili Adayları M. Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk ile çok sayıda davetli topluluğu katılırken, katılamayan çok sayıda kurum, kuruluş ve STK’ların çelenkleri de dikkatleri çekti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, kurucular Berrin Özgen ve Burcu Ünlütürk yaptıkları açılış konuşmalarında katılımcılara teşekkür ederek, kurum hakkında çeşitli açıklamalarda bulundular.

Açılış kurdelasını kesen Sinop Vali Yardımcısı Ekrem Yaman törende şunları söyledi: “Yeni bir eğitim öğretim müessesesinin hizmete açılmasıyla güç ve kuvvet bulduk. Cumhuriyet’in temel harçının atıldığı 23 Nisan gibi tarihi bir güne rastlaması sebebiyle ayrı bir tevafuk (birbirine denk gelme) oldu. Anaokullarının sayısını artırmak, İlimizde de üzerimize düşen vazifelerden birisi. Yakın bir zamanda daha uygun ve kendi arazilerinde ileriye yönelik bir hamle içerisinde olduklarını öğrendim. Aslında; apartmanların alt ve orta katlarında, sakinlerle beraber bu eğitim-öğretim hizmetlerini vermek yerine yeni mekanları kazandırmak, ileriye yönelik güzel bir kazanç olur diye düşünüyorum. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Kurucular Berrin Özgen ve Burcu Ünlütürk yaptıkları açıklamalarda,”Amacımız; çocuklarımızın doğal yapılarını bozmadan kendi şekillerini bulmalarına yardımcı olmak, Atatürk İlke ve İnkilaplarına bağlı, ne istediğini bilen, sorgulayan, problem çözme becerisi, iletişim becerisi, yaratıcı ve eleştirel düşünme becerisi gelişmiş, evrensel değerlere sahip mutlu bireyler olarak hayata hazırlamaktır” dediler.

Yeni açılan,”Özel Çocuk Kalbi Anaokulunda normal eğitim ve öğretimin yanı sıra özel öğretmenler eşliğinde çocuklara İngilizce, piyano, keman, çocuk jimnastiği,çocuk yogosu, çocuk platesi ve drama gibi çeşitli eğitimler de veriliyor.

Kurumun iletişim telefonları: (0368) 260 34 35  veya  0543 249 03 30 olarak belirtildi.

Haber: Hikmet Kurada / Sinop

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ANKARA’DA EMİN KURU RÜZGARI
ANKARA’DA EMİN KURU RÜZGARI

Haber:Hamdi Gökçen ASİLDER Hamamönü Konağı söyleşilerinde Emin KURU rüzgarı esti! ASİLDER,10 Kasım 2018 günkü söyleşisinde;Gazi Üniversitesi

BAKIN NEDEN ADAY OLDU?
BAKIN NEDEN ADAY OLDU?

HABER:Hamdi GÖKÇEN “Daha evvelce dediğim gibi,siz istediğiniz için 3.kez aday oldum”diyen Sinop Belediye Başkanı Baki ERGÜL, CHP İl

BU KEZ ÖZEL ZİYARETÇİLER
BU KEZ ÖZEL ZİYARETÇİLER

    HABER:Hamdi Gökçen Çiftliğinde doğal tarım çalışmaları başlatan Sinoplu girişimci Prof. Emin Kuru’nun bugün özel misafirleri

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

GÜNDEM HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI