SİAD 20. YILINI KUTLADI!

Ana Sayfa » Haber » Gündem » SİAD 20. YILINI KUTLADI!
Paylaş
Tarih : 27 Mayıs 2015 - 11:43

SİAD 20.Yıl kutlaması

Merkezi İstanbul’da bulunan Sinop İşadamları Derneği(SİAD) 20.kuruluş yıl dönümü, İstanbul-Sheraton Otelinde düzenlenen  bir organizasyonla kutlandı. Birçok ilden gelen Sinop’lu davetlilerin büyük katılımı eşliğinde gerçekleştirilen gecede ünlü sanatçı Şevval Sam da bir konser verdi.

İş dünyası başta olmak üzere, siyasetçi, bürokrat ve bir çok STK’yı bir araya getiren geceye;  CHP Grup Başkan Vekili ve CHP Sinop Milletvekili Engin Altay, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, İstanbul – Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya adına Sinop Vali Yardımcısı Mehmet Yüzer, İstanbul Başsavcı Vekili Önder Yaman, Sinop eski Milletvekili Cahit Can, Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı ve Ayancık eski Belediye Başkanı Rifat Örnek, SİAD İştişare Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emin Kuru, SİYAD Başkanı Keramettin Arpacı, SİNDEF Başkanı Engin Kırmızıgül, İstanbul Sinopspor Kulüp Başkanı Ramazan Aşçı, Sinop’lu eski siyasetçi ve iş adamı Ahmet Ünal, Sinop Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hikmet Kurada, Sinop’lu Gazeteciler  Osman Aksu, Halit Gümüş, Serhat Özşahin,Tolga Özkoç ve Havva Aksu, Sinop’tan yeni görevine atanan KOSGEB İstanbul Boğaziçi Hizmet Merkezi Müdürü Gürsel Kızılaslan ile daha birçok Sinop’lu davetli katıldı.

Barbaros Baltacı ve Avukat Fatoş Kanat’ın sunuculuğuyla gerçekleştirilen program, SİAD Basın Danışması Nermin Aydın ve sahibi olduğu Ersel Ajans tarafından hazırlanan “Geçmişten günümüze SİAD” konulu sinevizyon gösterimiyle başladı. Derneğin Onursal Başkanı merhum Cevat Güleç’in mücadeleleri ve konuşmasının da paylaşıldığı sinevizyon gösterimi sırasında duygusal anlar yaşandı. SİAD Yönetim Kurulu üyelerinin tek tek anons edilerek sahneye çağrılmaları ardından, açılış konuşmasını yapan Sinop İşadamları Derneği Başkanı Rafet Orhan, programa katılan tüm davetlilere ayrı ayrı teşekkür etti.

SİAD’ın gücünü Sinop’lulardan aldığını dile getiren SİAD Başkanı Rafet Orhan, SİAD’ın temellerini atan merhum Hasan Basri Kuzuoğlu ile Onursal Başkan Cevat Güleç’i rahmet ve minnetle andıklarını kaydetti. Orhan; “Gurbet illerin çocukları olarak yıllar önce Sinop’tan İstanbul’a geldik, çalıştık, okuduk ve hayata tutunduk. Onurumuzla yaşadık, Allah’tan başka huzurda eğilmedik. Gök kubbede hoş bir seda adına ömrünü büyük şehirde inanç ve idealleri uğruna geçiren bizler, nereden geldiğimizi ve ne olacağımızı hiç bir zaman unutmadık. Kırıldık, üzüldük ama asla hiç kimseye gücenmedik, yolumuzda dosdoğru yürümesini bildik.  Bu yolculuk hiç bitmeyen kutlu bir yolculuktur. Allah bizlere maddi ve manevi hizmet yolunda layığı ile hizmet etmeyi, hakkı söylemeyi, milleti sevmeyi, hakkı karşılıksız savunmayı nasip etsin.

SİAD olarak Sinop, İstanbul, diğer iller ile Avrupa’daki iş adamlarımızla canlı ve dinamik işbirliği içerisindeyiz. Ortak projeler geliştirmek üzere önemli kararlar almak üzereyiz. İhtisaslaşmış üretim bölgelerinin küresel pazarlara doğrudan ürün ve hizmet satma şansı giderek artmaktadır. Bizim yaptığımız ise zihin açıcı, tartışmalar için veriler ve öneriler içeren bir çerçeve sunmaktır. SİAD İş ve Strateji Geliştirme Akademisi alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup, Türk iş dünyasının gençlerini bu çatı altında buluşturan SİAD ortak akıl, ortak emek ve yeni projelerle güç katacaktır.

SİAD ailesi olarak dünya ekonomisi ile Sinop ekonomisini entegre etmek istiyoruz. SİAD olarak yıllık iş hacmimiz 400 milyon dolardır. Sinop’un dış ticaret hacmi ise sadece 37 milyon dolardır. SİAD ve Sinoplu iş dünyası olarak elbette eksiklerimiz ve hükumetten isteklerimiz var. SİAD olarak Sinop’u dünyaya, dünyayı da Sinoplu tanıştırmak için yatırım projelerimizle Sinoplu sanayici, iş adamları ve esnafı ile işbirliğine hazırız. Amacımız; doyduğumuz topraklardan, doğduğumuz topraklara kalıcı hizmet etmektir“ dedi.

Başkan Rafet Orhan’ın konuşmasının ardından, eşi aslen Ayancık’lı olan Sinop’un eniştesi Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, davetlilere hitap etti. Platforma eşi Özlem Hazinedar ile el ele tutuşarak gelen Murat Hazinedar, kendisinin de artık bir Sinop’lu olduğunu söyledi. Kayınvalidesi’nin Ayancık’ın Teyfikiye köyü, kayınpederi’nin de Türkeli Ayazköyü’nden olduğunu ifade eden Hazinedar şunları söyledi; “Beni sizlerle buluşturan eşime çok teşekkür ediyorum. Biz 26 yıllık bir hukuku temsil ediyoruz. Biz üniversitenin birinci günü değil, kayıt günü tanıştık. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin kapısından girdim, Özlem hanım çıktı karşıma. Allah’ta nasip etti, yaklaşık 26 yıldır beraberiz. Hayatı anlamlı kılan en önemli şey aile hukuku, evliliktir. Ben sıradan bir damat değilim. Böyle mukaddes bir şehirde, fetih müjdesiyle mazhar olmuş bir şehir İstanbul.  İstanbul’un kalbi ve 370 bini aşan Sinop’lu nüfusuyla Beşiktaş’ta Sinop’luların bir temsilcisi yoktu. Biz şimdi Sinop’luların temsilcisi olmaya çalışıyoruz. İstanbul’un her noktasındaki Sinop’lulara dokunmaya çalışıyoruz. Ben sıradan bir damat olmadım, evlat oldum. Kayınvalidem ve Allah rahmet eylesin kayınvalidemin annesi yıllardır bizimle aynı evde kaldı. Ben Sinop’lu olmayı 24 saat evimde yaşıyorum”  dedi.

SİAD’dın 20. kuruluş yıl dönümü ünlü sanatçı Şevval Sam konseri ile son buldu. Gecenin sonunda etkinliğe katkısı olanlara teşekkür eden SİAD Basın Danışması Nermin Aydın”Bu gecenin organizasyonu için kurulan komisyonda yer alan başta sayın Avukat Fatoş Kanat, sayın Murat Yurdagül, sayın Serkan Savaşkan, koordinemizi sağlayan, görevini başarıyla yerine getiren SİAD sekreterimiz Ayşegül Gülnaz olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerimize, komisyon başkanlarımıza ve tüm SİAD ailesine, herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Haber: Hikmet Kurada / Sinop

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ANKARA’DA EMİN KURU RÜZGARI
ANKARA’DA EMİN KURU RÜZGARI

Haber:Hamdi Gökçen ASİLDER Hamamönü Konağı söyleşilerinde Emin KURU rüzgarı esti! ASİLDER,10 Kasım 2018 günkü söyleşisinde;Gazi Üniversitesi

BAKIN NEDEN ADAY OLDU?
BAKIN NEDEN ADAY OLDU?

HABER:Hamdi GÖKÇEN “Daha evvelce dediğim gibi,siz istediğiniz için 3.kez aday oldum”diyen Sinop Belediye Başkanı Baki ERGÜL, CHP İl

BU KEZ ÖZEL ZİYARETÇİLER
BU KEZ ÖZEL ZİYARETÇİLER

    HABER:Hamdi Gökçen Çiftliğinde doğal tarım çalışmaları başlatan Sinoplu girişimci Prof. Emin Kuru’nun bugün özel misafirleri

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

GÜNDEM HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI