Prof. Dr. Karayücel Adaylığını Açıkladı

Ana Sayfa » Genel » Prof. Dr. Karayücel Adaylığını Açıkladı
Paylaş
Tarih : 17 Haziran 2015 - 21:19

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sinop Üniversitesinde 07 Temmuz 2015 Salı günü yapılacak olan Rektörlük seçimleri için Prof. Dr. Sedat Karayücel yaptığı basın toplantısında aday olduğunu açıkladı. Karayücel, 2011 yılında yapılan Rektörlük seçiminde de diğer adaylarla yarışmıştı.

Sinop Öğretmenevi’nde düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında Sinop Üniversitesi Rektörlüğü için adaylığını açıklayan Prof. Dr. Sedat Karayücel, 1986 Yılında Sinop’a geldiğini ve Sinop Üniversitesi’nin ilk öğrencilerinden olduğunu belirterek, daha sonra şu açıklamalarda bulundu:

“Sinop Üniversitesi 2015-2019 eğitim-öğretim yılları arasını kapsayan Rektör Adaylığımı kamuoyuyla paylaşmak üzere bir araya geldik. Öncelikle bundan önceki dönemlerde üniversitemizi yönetmiş ve üniversitemizin kalkınmasına katkıda bulunmuş herkese teşekkür ediyorum. Ancak hepimizin malumu olduğu üzere; Sinop Üniversitesi, ülkemizin diğer üniversitelerine kıyasla pek çok açıdan geri durumdadır. Özellikle yeni kurulan üniversitelerle karşılaştırıldığında önemli oranda gelişmişlik farkı olduğu dikkati çekmektedir. Bu temel sorundan hareketle üniversitemizin, tüm çalışanları ve Sinop halkı ile mensubiyetinden gurur duyacağı değerleri olan, yenilikçi, çağdaş ve şehriyle bütünleşmiş bir üniversite olabilmesi için adaylığımı ilan ediyorum.

Yükseköğretim tahsilime başladığım Sinop Su Ürünleri Fakültesi’nde, Öğrenci Temsilciliği, Anabilim Dalı Başkanlığı, Bölüm Başkanlığı ve Dekanlık gibi akademik görevlerin yanı sıra şehrimizin sivil toplum örgütlerinde de çeşitli idari görevlerde bulundum. Diğer yandan ulusal ve uluslararası pek çok alanda ülkemizi temsil etme imkânım oldu. Bu münasebetle gerek üniversitemiz gerekse yaşadığımız şehrin kültürüyle hem hal olup içinde bulunduğum tüm kuruluşların bir parçası oldum.

Bir yönetime talip olmak, şahsi bir beklentinin ötesinde ekip ruhu ve zevki ile birlikte başarılabilecek ulvi bir iştir. Üniversitem ve şehrimizde kazandığım tecrübe ve başarma azmi, bana aynı zamanda ülkeme olan sorumluluğum kadar Sinop şehrine ve üniversitesine karşı da ağır bir sorumluluk yüklemiştir. Bu sorumluluk ve başarma azminin gereğidir ki; 2011 yılında olduğu gibi 2015 yılında da Sinop Üniversitesi Rektörlüğüne aday oldum.

Geçen süre zarfında üniversitemizin yaşadığı sorunları, yönetime talip olan bir kişinin gözüyle yakında izleme fırsatıyla, mevcut sorunları içinde yaşayıp hisseden ve çözüm önerileri üreten bir öğretim üyesi pozisyonundayım. Geride bıraktığımız dönemde üniversitemizi daha ileriye götüreceğini düşündüğümüz fikir ve projelerimizin dikkate alınmaması nedeniyle sorumluluk almak mecburiyetindeyiz. Yönetime geldiğimiz takdirde, yasaların verdiği yetki ve sorumluluklar çerçevesinde, hesap verebilirlik önceliğini ilke edinerek akademik özerkliği kurumsal yapının tüm katmanlarına eşit olarak yayılmasını öngörmekteyiz.

S.Karayücel basın topl-2

Öncelikli hedeflerimiz arasında bütün personelimizin mutlu olmasını temin edecek her türlü destek ve olumlu çalışma ortamının sağlanması gelmektedir. Çalışanların performans değerlendirmesinin bilimsel ölçütler, adil ve eşitlikçi ilkeler olduğu ve tüm değerlendirmelerin sadakate göre değil liyakate göre yapıldığı bir ortam oluşturma idealindeyiz. Tecrübeler ve birikimimiz, büyük bir takım olarak Sinop üniversitesinin gelişmesine katkı sağlayacak tüm bileşenleri bir araya getirip üniversitemizi şehirle bütünleştirip hak ettiği saygın konuma ulaştıracak yeterliktedir. Bugüne kadar alışılmış bir şekilde dile getirilmiş vaatler dışında, söylediği her sözün arkasında durup beklenen gelişmiş bir üniversite olmak için üzerine düşen her görevi inanç ve özveriyle yapabileceğimize olan inancımız tamdır.

Ülkemizin insan ve maddi kaynakları, taşıdığımız sorumluluk ve planladığımız projelerin gerçekleştirilmesi için yeterlidir. Bu düşüncelerle vatan ve milletimize hayırlı, devletimizin öncelik ve beklentilerine cevap verebilecek bir yönetim biçimiyle tüm Sinop ve ülkemizin değerlerinden Sinop ve üniversite için hep birlikte faydalanıp, üniversite iç huzurunun en üst seviyede olduğu, insan ve bilim gelişiminin temel unsur olarak görüldüğü bir üniversite sözü veriyorum.Kamuoyuna saygılarımla duyurulur” dedi.

Haber : Hikmet Kurada / Sinop

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİNOPLU SPORCU AVRUPA ŞAMPİYONU
SİNOPLU SPORCU AVRUPA ŞAMPİYONU

  Haber:Hamdi Gökçen Sinop gençlik merkezi Tekvando sporcusu,Avrupa Şampiyonu oldu. Sinoplu Taekwondo Antrenörü;Şaban Değirmenci’nin yetiştirdiği

SİNOP MHP TARİHİNDE BİR İLK
SİNOP MHP TARİHİNDE BİR İLK

Haber:Hamdi GÖKÇEN Sinop’ta 1969 yılından beri parti çalışmalarını sürdüren MHP teşkilatı, bir ilki yaşadı.  MHP,50 yıllık tarihinde

SİNOP’TA ÇIKAN 2 YANGIN KORKUTTU!
SİNOP’TA ÇIKAN 2 YANGIN KORKUTTU!

Haber-Foto:Hamdi GÖKÇEN Bu gün Sinop’ta akşam saatlerinde 2 ayrı alanda çıkan yangın,korku yarattı. Bu akşam saat:18.10 civarında biri Tersane

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz