Sanatçıdan Vefa

Ana Sayfa » Haber » Güncel » Sanatçıdan Vefa
Paylaş
Tarih : 20 Haziran 2015 - 15:59

merve

Haber:Hamdi Gökçen

Sinop’ta kendisini keşfedip yetiştiren Hocası Ferruh Güven’i unutmayan THM Sanatçısı Merve Kayacan,evinde ziyaret ettiği hocasının elini öperek,bir albümünü hediye etti.

Yaptığı bu ziyareti“Bugün beni hem keşfeden hem itinayla yetiştiren tüm bilgi ve birikimini aktaran Sinop’taki hocam Ferruh Güven ve eşini ziyarete gittim. Ve tabi albümümü takdim ettim, İnşallah iyi not alırız? Herşey için sonsuz teşekkürler hocam, Allah uzun ömür versin.”sözleriyle paylaşan Kayacan’ın bu ziyareti san’atçı vefası olarak değerlendirildi.

Merve Kayacan Bilindiği gibi Sinop Konservatuvarı,THM bölümünde yetişmiş ve İTÜ Devlet Konservatuvarı Türk Halk Müziği Şan Bölümünü kazanarak,bu okuldan  mezun olmuştu. Anlaşmalı sanatçı olarak TRT’de 8 program yapan Merve Kayacan,Her pazar günü TRT Türk’te 20.30 – 21.30 arası programa çıkmaktadır.

Merve Kayacan’ı Sinop Konservatuvarında yetiştiren Ferruh Güven;”Merve’nin bu günkü konumundan tüm Sinop halkı gibi ben de çok mutlu oldum.Merve, hem bir yetiştirici olarak şahsımın ve hem de Sinop’un gururu oldu.

Konservatuvardan mezun oluncaya kadar, onun halk müziğine olan yeteneğini keşfettim. Kendisiyle özel ilgilendim ve daha ağır içerikli türkülerle tanıştırdım. Verdiğimiz konserlerde  kendisine her zaman sahnede yer verdik. Her sahneye çıkışında yüzümüzü ağarttı. O günlerden ileride birşey olacağı, bir yerlere geleceği belliydi. Merve’nin alt yapısının oluşmasına zemin hazırladık. Diğer öğrencilere göre de her zaman iki-üç adım öndeydi. Bizden sonra da alt yapısı hazır olarak Türkiye’nin en önemli Okulu İTÜ Devlet Konservatuvarında yetişti.

Netice olarak hak ettiği yere geleceğini düşünüyorum. Profesyonel anlamda Merve Kayacan, Sinop Konservatuvarından yetişen ilk Türk Halk Müziği Sanatçısı olarak bir ilke de imza atmış oldu. Bundan sonraki san’at yaşamında da başarılarının devamını diliyorum”dedi.

 

 

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Turgut Birincioğlu Vefat Etti
Turgut Birincioğlu Vefat Etti

  Foto:Halit Gümüş Haber:HAMDİ GÖKÇEN Yaklaşık 1 aydır Sinop Atatürk Devlet Hastahanesi yoğum bakım ünitesinde  tedavi gören Turgut

SİNOP KIZILAY’A ATAMA
SİNOP KIZILAY’A ATAMA

    Haber:HAMDİ GÖKÇEN Sinop Kızılay’ında beklenmedik gelişme,seçime bir kaç ay kala,kuruma yeni atama yapıldı Yetkililerden

CHP’de Eyilim Belirlendi
CHP’de Eyilim Belirlendi

    Sinop’ta bugün(02.Aralık.2018) Pazar günü yapılan parti içi eyilim oylaması yapıldı. Kemalettin Sami Paşa Spor Salonunda

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

GÜNDEM HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI