Sinop’a Yeni Mezbahane

Ana Sayfa » Haber » Güncel » Sinop’a Yeni Mezbahane
Paylaş
Tarih : 14 Ağustos 2015 - 12:37

mez (2)

Haber:Hamdi Gökçen

Yıllardır çeşitli spekülasyonlar ve dedikodulara konu olan ve çözüm bekleyen Sinop MEZBAHANESİ, Sinop Belediyesinin imkanlarıyla çözüme kavuşuyor.

29.04.2015 günü sözleşmesi yapılan, 07.05.2015 tarihinde inşasına başlanan; 1 yılda bitirilmesi planlanan MEZBAHANE inşaatının yapımı hızla devam ediyor.

Cesim Kaya İNŞAAT tarafından yapılan ve yaklaşık 2 milyon 200 bin liraya mal olacak olan Sinop Belediyesi Mezbahanesi kesilen küçükbaş ve büyükbaş hayvanların zaiyatsız et kesimi sağlanacak.

mez (4)mez (3)

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Sinop  Belediye Başkanı  Baki ERGÜL ‘’ Görevde bulunduğumuz süre içinde ve seçim beyannamemizde vatandaşlarımıza ne söz vermişsem hepsini tek tek yerine getiriyoruz. Sinop için yapmış olduğumuz içme suyu,kanalizasyon derin deniz deşarjı,imar planları,yapmış olduğumuz sıcak asfalt ve sathi asfalt kaplama çalışmalarımız,kapalı pazar yeri ve sayamadığımız bir çok hizmetin yanında Sinop Belediyesince geçtiğimiz dönemlerde de söz verdiğimiz  ihale süreci başlattığımız ancak katılımın olmadığı ihale sürecinden hemen sonra var olan projemizi Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına sunduk ve Kuzka’dan yaklaşık 1 milyon 200 bin lira hibe destek alarak mezbahanemizin yapımına başladık. Sinop Belediyesi mezbahanesi 1 yıl içinde tamamlanacak ve hizmete sunulacak. Bugüne kadar çeşitli spekülasyonlara ve dedikodulara yol açan mezbahane yapım işini Sinop için en güzelini ve layık olanını yapmak adına ertelemiştik.hizmete girecek olan mezbahane içinde en son teknoloji araç gereç kullanılacak ve hiçbir zaiyata mahal verilmeyecek şekilde helal kesim yapılarak et temini sağlanacak.

Mezbahane konusunu böylelikle açıklığa kavuşturacak; spekülasyonlara da cevap vermiş olacağız. “Sinop Belediyesi Mezbahanesi” şimdiden tüm halkımıza hayırlı olsun.”

Sinop belediyesi Mezbahanesi;Mezbahane kesim binası,padok,giriş ve idari binasından oluşacak olup modern bir şekilde hizmet verecek.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

CHP’de Eyilim Belirlendi
CHP’de Eyilim Belirlendi

    Sinop’ta bugün(02.Aralık.2018) Pazar günü yapılan parti içi eyilim oylaması yapıldı. Kemalettin Sami Paşa Spor Salonunda

ANKARA’DA EMİN KURU RÜZGARI
ANKARA’DA EMİN KURU RÜZGARI

Haber:Hamdi Gökçen ASİLDER Hamamönü Konağı söyleşilerinde Emin KURU rüzgarı esti! ASİLDER,10 Kasım 2018 günkü söyleşisinde;Gazi Üniversitesi

BAKIN NEDEN ADAY OLDU?
BAKIN NEDEN ADAY OLDU?

HABER:Hamdi GÖKÇEN “Daha evvelce dediğim gibi,siz istediğiniz için 3.kez aday oldum”diyen Sinop Belediye Başkanı Baki ERGÜL, CHP İl

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

GÜNDEM HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI