DEPREMZEDE EŞİNİ BULDU SİNOP’TA DEFNETTİ

Ana Sayfa » Haber » Güncel » DEPREMZEDE EŞİNİ BULDU SİNOP’TA DEFNETTİ
Paylaş
Tarih : 20 Ağustos 2015 - 14:11

 

boyabat

 

Sinoplu Ahmet Özden, 17 Ağustos Marmara Depreminde kaybettiği eşi Fatma Özden’i yıllardır aradı. Acılı Koca eşini 15 yıl sonra geçen sene Kilyos-kimsesizler mezarlığında buldu.
İzmit-Uzunçiftlik’te oturan ve aslen Sinop’un Boyabat ilçesinden olan Ahmet Özden,17 Ağustos 1999 Marmara Depreminden yaralı olarak kurtuldu.Eşi depremzede olan Özden eşini, 15 yıldır aradı.Eşini Kilyos’daki Kimsesizler Mezarlığı’nda buldu. Ancak Özden önüne çıkan bürokratik engelleri bir yıldır aşamadığı için cenazeyi memleketi Sinop’a bir türlü götüremedi.
Milletvekili Hürriyet, Özden’e verdiği sözü tuttu ve işlemler için harekete geçti. Bürokratik işlemler aşıldıktan sonra milletvekili Hürriyet, bunun için sabah erken saatlerde Ahmet Özden ile beraber Kilyos Kimsesizler Mezarlığına giderek mezar açma işlemlerini takip etti.

eşi

 

 

Depremde kaybolan eş Fatma Özden.

 

Bir buçuk yıldır eşinin mezarını Sinop’a naklettirmek için uğraşan Ahmet Özden’in hayali gerçek olurken, “Eşim sürekli olarak benim ve çocuklarımın rüyasına giriyor ve kendisini kimsesizler mezarlığından almamızı istiyordu. Buna vesile olan Sayın Milletvekilimiz Fatma Hanım’a çok teşekkürlerimiz sunuyorum. Allah kendisinden razı olsun.” dedi.
CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ise Ahmet Özden’in Gölcük depreminin yaralarının henüz sarılmadığının bir ispatı olduğunu ve insanların bürokrasiye kurban gitmemesi gerektiğini vurguladı. Hürriyet, şunları kaydetti: “Konuyla ilgili olarak Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz ve Boyabat Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ile irtibata geçtik. Depremzede ağabeyimizle ilgili Sinop’ta da ne yapılması gerekiyorsa yapılacağının ve kendisine yardımcı olacaklarının sözünü aldık. Biz de bir senedir önüne çıkartılan bürokratik engeller nedeniyle eşinin mezarını alamayan Ahmet Özden’e yardımcı olabildiğimiz için çok memnunuz.”

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Turgut Birincioğlu Vefat Etti
Turgut Birincioğlu Vefat Etti

  Foto:Halit Gümüş Haber:HAMDİ GÖKÇEN Yaklaşık 1 aydır Sinop Atatürk Devlet Hastahanesi yoğum bakım ünitesinde  tedavi gören Turgut

SİNOP KIZILAY’A ATAMA
SİNOP KIZILAY’A ATAMA

    Haber:HAMDİ GÖKÇEN Sinop Kızılay’ında beklenmedik gelişme,seçime bir kaç ay kala,kuruma yeni atama yapıldı Yetkililerden

CHP’de Eyilim Belirlendi
CHP’de Eyilim Belirlendi

    Sinop’ta bugün(02.Aralık.2018) Pazar günü yapılan parti içi eyilim oylaması yapıldı. Kemalettin Sami Paşa Spor Salonunda

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

GÜNDEM HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI