DEPREMZEDE EŞİNİ BULDU SİNOP’TA DEFNETTİ

Ana Sayfa » Haber » Güncel » DEPREMZEDE EŞİNİ BULDU SİNOP’TA DEFNETTİ
Paylaş
Tarih : 20 Ağustos 2015 - 14:11

 

boyabat

 

Sinoplu Ahmet Özden, 17 Ağustos Marmara Depreminde kaybettiği eşi Fatma Özden’i yıllardır aradı. Acılı Koca eşini 15 yıl sonra geçen sene Kilyos-kimsesizler mezarlığında buldu.
İzmit-Uzunçiftlik’te oturan ve aslen Sinop’un Boyabat ilçesinden olan Ahmet Özden,17 Ağustos 1999 Marmara Depreminden yaralı olarak kurtuldu.Eşi depremzede olan Özden eşini, 15 yıldır aradı.Eşini Kilyos’daki Kimsesizler Mezarlığı’nda buldu. Ancak Özden önüne çıkan bürokratik engelleri bir yıldır aşamadığı için cenazeyi memleketi Sinop’a bir türlü götüremedi.
Milletvekili Hürriyet, Özden’e verdiği sözü tuttu ve işlemler için harekete geçti. Bürokratik işlemler aşıldıktan sonra milletvekili Hürriyet, bunun için sabah erken saatlerde Ahmet Özden ile beraber Kilyos Kimsesizler Mezarlığına giderek mezar açma işlemlerini takip etti.

eşi

 

 

Depremde kaybolan eş Fatma Özden.

 

Bir buçuk yıldır eşinin mezarını Sinop’a naklettirmek için uğraşan Ahmet Özden’in hayali gerçek olurken, “Eşim sürekli olarak benim ve çocuklarımın rüyasına giriyor ve kendisini kimsesizler mezarlığından almamızı istiyordu. Buna vesile olan Sayın Milletvekilimiz Fatma Hanım’a çok teşekkürlerimiz sunuyorum. Allah kendisinden razı olsun.” dedi.
CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ise Ahmet Özden’in Gölcük depreminin yaralarının henüz sarılmadığının bir ispatı olduğunu ve insanların bürokrasiye kurban gitmemesi gerektiğini vurguladı. Hürriyet, şunları kaydetti: “Konuyla ilgili olarak Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz ve Boyabat Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ile irtibata geçtik. Depremzede ağabeyimizle ilgili Sinop’ta da ne yapılması gerekiyorsa yapılacağının ve kendisine yardımcı olacaklarının sözünü aldık. Biz de bir senedir önüne çıkartılan bürokratik engeller nedeniyle eşinin mezarını alamayan Ahmet Özden’e yardımcı olabildiğimiz için çok memnunuz.”

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ANKARA’DA EMİN KURU RÜZGARI
ANKARA’DA EMİN KURU RÜZGARI

Haber:Hamdi Gökçen ASİLDER Hamamönü Konağı söyleşilerinde Emin KURU rüzgarı esti! ASİLDER,10 Kasım 2018 günkü söyleşisinde;Gazi Üniversitesi

BAKIN NEDEN ADAY OLDU?
BAKIN NEDEN ADAY OLDU?

HABER:Hamdi GÖKÇEN “Daha evvelce dediğim gibi,siz istediğiniz için 3.kez aday oldum”diyen Sinop Belediye Başkanı Baki ERGÜL, CHP İl

BU KEZ ÖZEL ZİYARETÇİLER
BU KEZ ÖZEL ZİYARETÇİLER

    HABER:Hamdi Gökçen Çiftliğinde doğal tarım çalışmaları başlatan Sinoplu girişimci Prof. Emin Kuru’nun bugün özel misafirleri

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

GÜNDEM HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI