İKTİDARIN ALTERNATİFİ GÜÇLÜ BİR MHP’DİR

Ana Sayfa » Haber » Güncel » İKTİDARIN ALTERNATİFİ GÜÇLÜ BİR MHP’DİR
Paylaş
Tarih : 22 Şubat 2016 - 19:40

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

        MHP Sinop İl Başkanlığı,ülkenin içinde bulunduğu durum,iktidarın konumu ve MHP de meydana gelen son gelişmelerle gelinen noktayı içeren bir basın toplantısı düzenledi. Parti İl binasında gerçekleştirilen basın toplantısına İl, Merkez İlçe ile diğer ilçelerin Başkan ve yönetim Kurulu üyeleri ile Türkeli’nin MHP’li Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan katıldı.

     Açıklamasında önemli konulara değinen İl Başkanı Ceyhan Demir,şunları ifade etti:

     “Değerli arkadaşlarım, sayın basın mensupları!

     Ülkemiz cumhuriyet tarihinin en zor günlerini yaşamaktadır. Milletimiz bölünme, vatanımız  parçalanma tehlikesiyle karşı karşıyadır.

      Saygıdeğer arkadalar,10Ağustos 1920 tarihinde Osmanlı Hükumeti tarafından kabul edilen Sevr Antlaşmasının 62.maddesi; Fırat’ın doğusunda, ileride kurulacak Ermenistan’ın güneyinde,Suriye ve Irak’ın kuzeyinde, Kürtlerin sayıca üstün olduğu bölgede yerel özerkliğin ilanını, 63.maddesi; 62.maddede kabül edilen Kürdistan özerk cumhuriyetinin 3ay içinde kabül edilmesi ve yürürlüğe konulmasını,64.maddesi;bu antlaşmanın yürürlüğe konulmasından itibaren 1yıl sonra,62.maddede belirtilen bölgede yapılacak bir referandum ile Türkiye’den ayrılarak,bağımsız bir Kürdistan devletinin kurulmasını içermektedir.        

            Tarihte uygulanmayan tek antlaşma bu antlaşmadır.

            Haçlı orduları 100 yıl önce uygulamaya koyamadıkları sevr’i bugün uygulamaya koymak istemektedirler.

            Amerika’nın, Avrupa’nın, Rusya’nın, Arap’ın, Acem’in, bugün terör örgütlerinide kışkırtarak ülkemize,milletimize saldırmalarının sebebi budur.

            En son Ankara’nın kalbinde patlatılan bombanın da,tüm saldırıların da bir bütün olarak hedefi Türk Milleti,Türkiye Cumhuriyetidir.

            Bu saldırılardan ancak,Türk Milleti birlik ve beraberlik içinde olarak kurtulabilir. 78 milyon vatandaşımız, millet olma bilinciyle,kaderde,tasada,kıvançta milliyetçi bir ruhla birleşip, iç siyasi çekişmeleri bir tarafa bırakarak kurtulacaktır.Zira içerde kısır siyasi çekişmelerin içinde kalan bölünmüş,parçalanmış,ötekileşmiş adeta düşman hale gelmiş bir millet tek yumruk,tek vücut olamaz,düşmana karşı güçlü mukavemet gösteremez.

            Millet olarak birlik içinde olmak demek,ülkeyi kötü yöneterek bugünkü duruma düşüren AKP politikalarını onaylamak değildir AKP iktidarını zamanı geldiğinde cevabı millet verecektir.

            Türk milletinin geleceği, milli menfaatleri,bütünlüğü her türlü siyasi hesabın üzerindedir.

            Sözün özü Milletimize ve Ülkemize top yekün bir haçlı saldırısı söz konusudur. Top yekün saldırıya top yekün cevap verilmelidir.

            Bu vesile ile başta son Ankara saldırısında şehit olan TSK’nin asker ve sivil kahraman mensuplarına ,milleti böldürtmemek,vatanı parçalatmamak ve bizim çocuklarımız yaşasın diye kendi çocuklarını babasız bırakmak pahasına kahramanca çarpışırken vatan toprağına düşen, Tüm aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet,büyük Türk Milletine Başsağlığı diliyorum.

            Kıymetli arkadaşlarım, Sayın Basın mensupları,

            Ülkenin içinde bulunduğu basiretsiz yönetimden kurtulmasında tek umut ise MHP’nin güçlü iktidarı kalmıştır. Bu nedenle MHP’nin kongre süreci ile ilgili açıklamama geçiyorum.

             Milli Devlet, Güçlü İktidarla bezenmiş Milliyetçi Türkiye’ nin kurulması için   besmele çekip zora talip olan, mücadelenin iman, sabır ve çileyle yoğrulması gerektiğine inanan, “zaferle değil seferle yükümlü olduklarını” bilen, “Tanrı Dağı kadar Türk, Hıra Dağı kadar Müslümanız” diyen Anadolu’nun Mahsun ve mazlum ülkücüleri  olarak,  tabutluklardan başlayıp idam sehpalarına kadar uzanan bir hayata tâlip olan, gençliklerini yaşamadan en güzel yıllarını zindanlarda, hücrelerde geçiren Başta Rahmetli Başbuğumuz  ALPARSLAN  TÜRKEŞ olmak üzere ülkü devlerinin bize bıraktığı  emaneti dünya döndükçe  güneş doğdukça koruma yüceltme ve yükseltme karar ve azmi ile bir yıl önce talip olduğumuz göreve 22,02,2015 tarihinde başlamıştık.

            Bizler, birilerinin müsaade ettiği kadar milliyetçilik yapmayı, egemen güçlerin izin verdikleri oranda  inançlı olmayı kabul etmeyen; kalemi, kelâmı ve selâmı Kıble’ye  dönük  olan, gönlü Türk Dünyası’nı kucaklayan, kalbi Türkiye için çarpan, inandıkları yolda dimdik yürüyen, kırılmayı göze alan, fakat hiç bir zaman bükülmeyen bu ülkeyi karşılıksız seven davasına ölümüne bağlı İl ve İlçe başkanlarıyız.

        Bugüne kadar  inandığımız ve kutsal saydığımız davamızın emrinde  gece gündüz demeden her türlü maddi ve manevi fedakarlıkla tüm siyasi baskılara rağmen  yılmadan yıkılmadan  kimseye eyvallah etmeden görevimizi yapmaya çalıştık. Eksikliklerimiz olmuştur, lakin kesinlikle bilerek yanlışımız olmamıştır,olmayacaktır.

         Türkiye’nin içinde bulunduğu ağır şartlardan kurtulması ancak İktidar alternatifi olacak  güçlü bir MHP ile mümkündür. 1 Kasım genel seçimleri sonrasında  mensubu olmaktan gurur duyduğumuz  Partimiz, çok büyük bir oranda oy kaybederek,ağır bir yenilgiye uğramış,13 yıldan beri ülkeyi kuralsız ve sorumsuz şekilde yöneterek uçurumun kenarına getirmiş olan AKP’ye yeniden tek başına iktidar imkanı vermiş, eli kanlı PKK’nın  siyasi temsilcisi olan bir partinin gerisine düşürmüştür.Bu durum davaya gönül vermiş, partimizin her kademesinde görev yapmış ve halen yapan gönüldaşlarımızı derinden yaralamıştır.    

      Ancak 47 yıllık şerefli bir maziye sahip ,ömrümüzü verdiğimiz partimiz bugünkü oy oranına layık değildir. Bu gidişatın nedenlerinin araştırılması , aksi halde ömründe  MHP dışında hiçbir partiye oy vermemiş olan bu güzel insanların sandığa dahi gitmeme düşüncelerini seslendirmeleri ve teşkilatlarımıza bir kurultay’da bu sorunlar tartışılsın baskıları üzerine bizler de,İl,İlçe teşkilatları,bağlı ve yan kuruluşlarımız,kanaat önderlerimiz ve tabanımızla yaptığımız istişareler neticesinde üst kurul üyeleri olarak 2 arkadaşımız ile tüzüğümüzden kaynaklanan demokratik hakkımızı kullanarak  bir “Olağanüstü kongre “ toplanması yönünde talepte bulunduk. 

        Türkiye genelinde Sn.Meral AKŞENER, Sn.Koray AYDIN ve Sn.Sinan OĞAN’ın topladığı imzalar hukukçular tarafından birleştirilen ve birleştirme tutanakları da noterce onaylanan toplam 544 imza MHP Genel Merkezi’mize teslim edilmiştir.Arzu edilen genel merkezimizin bizzat tüzük kurultayını toplamasıydı.Ancak genel merkezimizin bu yönde adım atmaması ve dahası mahkeme yolunu göstermesi üzerine üzülerek ve istemeyerek de olsa başka yol kalmadığından, tüzük kurultayının toplanması için Ankara 12.Sulh Hukuk Mahkemesi’nde dava açılmış ve yargı süreci devam etmektedir.

        Partimizin ufkunu açacak, iktidara taşıyacak   bu talebimiz karşısında İl ve İlçe Teşkilatlarının feshedilmesini demokrasimiz ve partimiz adına uygun bulmadığımız gibi parti tabanında kamplaşma, kutuplaşma ve bölünmelere yol açmasından kaygı duymaktayız.Bu tür bir tasarrufun  partimizi büyütmeyeceğini aksine küçülteceğini  partililerimiz ve kamuoyuyla saygı ile paylaşırız.”  

                                                               

 

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ANKARA’DA EMİN KURU RÜZGARI
ANKARA’DA EMİN KURU RÜZGARI

Haber:Hamdi Gökçen ASİLDER Hamamönü Konağı söyleşilerinde Emin KURU rüzgarı esti! ASİLDER,10 Kasım 2018 günkü söyleşisinde;Gazi Üniversitesi

BAKIN NEDEN ADAY OLDU?
BAKIN NEDEN ADAY OLDU?

HABER:Hamdi GÖKÇEN “Daha evvelce dediğim gibi,siz istediğiniz için 3.kez aday oldum”diyen Sinop Belediye Başkanı Baki ERGÜL, CHP İl

BU KEZ ÖZEL ZİYARETÇİLER
BU KEZ ÖZEL ZİYARETÇİLER

    HABER:Hamdi Gökçen Çiftliğinde doğal tarım çalışmaları başlatan Sinoplu girişimci Prof. Emin Kuru’nun bugün özel misafirleri

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

GÜNDEM HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI