SİNOP ÜLKÜ OCAKLARINDAN!

Ana Sayfa » Haber » Güncel » SİNOP ÜLKÜ OCAKLARINDAN!
Paylaş
Tarih : 07 Nisan 2016 - 14:39

ü.ocağı

Haber:Hamdi Gökçen

Sinop Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı,kendilerine yapılan çifte standartı kabul etmediklerini ve bu nedenle İl Müftülüğünü kınadıklarını beyan etti.

“Sinop Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı” bu nedenle bir açıklamada bulunuldu, açıklamada:

“04.04.2016 günü akşamı Alparslan Türkeş’in ölüm yıl dönümü münasebeti ile ilgili mevlit programı Alaaddin caminde yapılmıştır.

Mevlit programının yapılabilmesi için gerekli izin yazısı İl Müftülüğü’ne verilmiş ve olumlu yanıt alınmıştır.Sinop İl Müftüsü sayın Mustafa Erkan’a 01.04.2016 Cuma günü Alaaddin caminde Cuma namazı öncesi verilen vaaz sonunda, mevlit programının duyurusunun yapılması talep edildiğinde ‘’Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfının siyasi bir kurum olduğu’’ isnat edilerek duyuruya izin vermeyeceği tarafımıza bildirilmiş ve duyuru yapılmamıştır.

Öyleyse soruyoruz sayın müftü beye ; Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı neye göre ve hangi ispata dayalı bir şekilde siyasi bir kurumdur?

Asıl önemli olan ise;yakın tarihte ülkenin bir takım siyasi oluşumlarına yakınlığıyla bilinen bazı vakıf ve derneklerin ortak yaptıkları seminer ve etkinliklerin her türlü duyurusuna müsaade edilirken,Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfının ülkemiz için önemli bir şahsiyet olan eski Başbakan Yardımcılarınmızdan merhum Alparslan Türkeş’in mevlit programının duyurusuna izin verilmiyor olmasıdır.

Yapılan bu çifte standardı kınıyor ve kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.”ifadesini yer verildi.

 

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Turgut Birincioğlu Vefat Etti
Turgut Birincioğlu Vefat Etti

  Foto:Halit Gümüş Haber:HAMDİ GÖKÇEN Yaklaşık 1 aydır Sinop Atatürk Devlet Hastahanesi yoğum bakım ünitesinde  tedavi gören Turgut

SİNOP KIZILAY’A ATAMA
SİNOP KIZILAY’A ATAMA

    Haber:HAMDİ GÖKÇEN Sinop Kızılay’ında beklenmedik gelişme,seçime bir kaç ay kala,kuruma yeni atama yapıldı Yetkililerden

CHP’de Eyilim Belirlendi
CHP’de Eyilim Belirlendi

    Sinop’ta bugün(02.Aralık.2018) Pazar günü yapılan parti içi eyilim oylaması yapıldı. Kemalettin Sami Paşa Spor Salonunda

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

GÜNDEM HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI