SİNOP ÜLKÜ OCAKLARINDAN!

Ana Sayfa » Haber » Güncel » SİNOP ÜLKÜ OCAKLARINDAN!
Paylaş
Tarih : 07 Nisan 2016 - 14:39

ü.ocağı

Haber:Hamdi Gökçen

Sinop Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı,kendilerine yapılan çifte standartı kabul etmediklerini ve bu nedenle İl Müftülüğünü kınadıklarını beyan etti.

“Sinop Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı” bu nedenle bir açıklamada bulunuldu, açıklamada:

“04.04.2016 günü akşamı Alparslan Türkeş’in ölüm yıl dönümü münasebeti ile ilgili mevlit programı Alaaddin caminde yapılmıştır.

Mevlit programının yapılabilmesi için gerekli izin yazısı İl Müftülüğü’ne verilmiş ve olumlu yanıt alınmıştır.Sinop İl Müftüsü sayın Mustafa Erkan’a 01.04.2016 Cuma günü Alaaddin caminde Cuma namazı öncesi verilen vaaz sonunda, mevlit programının duyurusunun yapılması talep edildiğinde ‘’Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfının siyasi bir kurum olduğu’’ isnat edilerek duyuruya izin vermeyeceği tarafımıza bildirilmiş ve duyuru yapılmamıştır.

Öyleyse soruyoruz sayın müftü beye ; Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı neye göre ve hangi ispata dayalı bir şekilde siyasi bir kurumdur?

Asıl önemli olan ise;yakın tarihte ülkenin bir takım siyasi oluşumlarına yakınlığıyla bilinen bazı vakıf ve derneklerin ortak yaptıkları seminer ve etkinliklerin her türlü duyurusuna müsaade edilirken,Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfının ülkemiz için önemli bir şahsiyet olan eski Başbakan Yardımcılarınmızdan merhum Alparslan Türkeş’in mevlit programının duyurusuna izin verilmiyor olmasıdır.

Yapılan bu çifte standardı kınıyor ve kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.”ifadesini yer verildi.

 

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

AMACIMIZ;GERZE’Yİ KORUMAK VE TANITMAK
AMACIMIZ;GERZE’Yİ KORUMAK VE TANITMAK

Haber: Ümit Can GÖKÇEN Gerze Dağcılık Doğa ve Gençlik Spor Kulübü Kurucu Başkanı Birol Sazak, kulüp çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda

82 YAYINEVİ 62 YAZAR SİNOP’TA
82 YAYINEVİ 62 YAZAR SİNOP’TA

Sinop’ta 3.Kitap günlerinde 82 yayın evi,62 yazar ile Sinop’ta buluştu. 15-22 Eylül tarihleri arasında;Sinop Belediyesinin ev sahipliğinde

GAZETECİ ŞEVKİ YILDIRIM VEFAT  ETTİ
GAZETECİ ŞEVKİ YILDIRIM VEFAT ETTİ

HABER:Hamdi  GÖKÇEN Uzun süredir Samsunda bir Özel hastane yoğun bakım servisinde tedavi gören  gazeteci Şevki Yıldırım(1953) vefat etti. Yaklaşık

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz