İl Başkanı Çöpcü Gençlerin Bayramını Kutladı

Ana Sayfa » Haber » Güncel » İl Başkanı Çöpcü Gençlerin Bayramını Kutladı
Paylaş
Tarih : 18 Mayıs 2016 - 22:14

çöpçü

AK-Parti Sinop İl Başkanı ALİ Çöpçü,gençlerin bayramını kutladı.

Başkan Çöpcü,19 Mayıs Gençlik Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklama ile şunları ifade etti:“Kahramanlıklarla dolu şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biri olan, bağımsızlığımızın temellerinin atıldığı 19 Mayıs 1919’un 97. yıl-dönümünü kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadelemizi başlatmak adına Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs 1919 günü, bir milletin var olma mücadelesine atılan zafer adımının ilk günüdür.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, geleceğin güçlü Türkiye’sinin gençlerin omuzlarında yükseleceğini bildiği için bugünü gençlerle özdeşleştirmiştir ve bu bayramı onlara hediye etmiştir.

Türkiye’nin geleceği gençlerimizin ellerinde şekillenecektir. Bu nedenle bu sorumluluğu taşıyacak bireyler olmalıyız.

İleri demokrasilere ulaşmak adına Atatürk’ün de işaret ettiği gibi çok çalışmalıyız ve ülkemizin tarihsel süreçte elde ettiği kazanımlara sahip çıkmalıyız. AK Parti iktidarı bunun mücadelesini vermektedir.

Türkiye, özellikle son 14 yıl içinde, hükümetimizin de gayretleriyle, birçok sorununu çözüme kavuşturmuş, birçok alanda önemli reformlar gerçekleştirmiş, demokratikleşme, hukuk devleti, temel hak ve özgürlükler yolunda dünyada örnek bir ülke haline gelmiştir.

Hedefimiz; ülkemizi demokratikleşme noktasında daha ileri bir seviyeye taşımak, dünyanın ilk 10 ekonomisinden biri haline getirmektir.

İnanıyoruz ki Türkiye; gençlerimizin azim ve kararlığıyla bütün hedeflerini adım adım gerçekleştirecek ve daha müreffeh, daha parlak yarınlara emin adımlarla ulaşacaktır.

Geleceğimizin teminatı olan siz kıymetli genç kardeşlerimizin ve tüm hemşehrilerimi zin “ Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nı kutluyor, bütün gençlerimizi sevgiyle selamlıyorum.

Bu vesile ile; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet, şükran ve minnetle anıyorum.”

 

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

AMACIMIZ;GERZE’Yİ KORUMAK VE TANITMAK
AMACIMIZ;GERZE’Yİ KORUMAK VE TANITMAK

Haber: Ümit Can GÖKÇEN Gerze Dağcılık Doğa ve Gençlik Spor Kulübü Kurucu Başkanı Birol Sazak, kulüp çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda

82 YAYINEVİ 62 YAZAR SİNOP’TA
82 YAYINEVİ 62 YAZAR SİNOP’TA

Sinop’ta 3.Kitap günlerinde 82 yayın evi,62 yazar ile Sinop’ta buluştu. 15-22 Eylül tarihleri arasında;Sinop Belediyesinin ev sahipliğinde

GAZETECİ ŞEVKİ YILDIRIM VEFAT  ETTİ
GAZETECİ ŞEVKİ YILDIRIM VEFAT ETTİ

HABER:Hamdi  GÖKÇEN Uzun süredir Samsunda bir Özel hastane yoğun bakım servisinde tedavi gören  gazeteci Şevki Yıldırım(1953) vefat etti. Yaklaşık

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz