İl Başkanı Çöpcü Gençlerin Bayramını Kutladı

Ana Sayfa » Haber » Güncel » İl Başkanı Çöpcü Gençlerin Bayramını Kutladı
Paylaş
Tarih : 18 Mayıs 2016 - 22:14

çöpçü

AK-Parti Sinop İl Başkanı ALİ Çöpçü,gençlerin bayramını kutladı.

Başkan Çöpcü,19 Mayıs Gençlik Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklama ile şunları ifade etti:“Kahramanlıklarla dolu şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biri olan, bağımsızlığımızın temellerinin atıldığı 19 Mayıs 1919’un 97. yıl-dönümünü kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadelemizi başlatmak adına Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs 1919 günü, bir milletin var olma mücadelesine atılan zafer adımının ilk günüdür.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, geleceğin güçlü Türkiye’sinin gençlerin omuzlarında yükseleceğini bildiği için bugünü gençlerle özdeşleştirmiştir ve bu bayramı onlara hediye etmiştir.

Türkiye’nin geleceği gençlerimizin ellerinde şekillenecektir. Bu nedenle bu sorumluluğu taşıyacak bireyler olmalıyız.

İleri demokrasilere ulaşmak adına Atatürk’ün de işaret ettiği gibi çok çalışmalıyız ve ülkemizin tarihsel süreçte elde ettiği kazanımlara sahip çıkmalıyız. AK Parti iktidarı bunun mücadelesini vermektedir.

Türkiye, özellikle son 14 yıl içinde, hükümetimizin de gayretleriyle, birçok sorununu çözüme kavuşturmuş, birçok alanda önemli reformlar gerçekleştirmiş, demokratikleşme, hukuk devleti, temel hak ve özgürlükler yolunda dünyada örnek bir ülke haline gelmiştir.

Hedefimiz; ülkemizi demokratikleşme noktasında daha ileri bir seviyeye taşımak, dünyanın ilk 10 ekonomisinden biri haline getirmektir.

İnanıyoruz ki Türkiye; gençlerimizin azim ve kararlığıyla bütün hedeflerini adım adım gerçekleştirecek ve daha müreffeh, daha parlak yarınlara emin adımlarla ulaşacaktır.

Geleceğimizin teminatı olan siz kıymetli genç kardeşlerimizin ve tüm hemşehrilerimi zin “ Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nı kutluyor, bütün gençlerimizi sevgiyle selamlıyorum.

Bu vesile ile; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet, şükran ve minnetle anıyorum.”

 

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Sonbaharı Doğada Karşıladılar
Sonbaharı Doğada Karşıladılar

Haber:Ümit Can GÖKÇEN Sinop Orman Gençlik ve Spor Kulübü doğa ile buluştu. 15 doğacı bir araya gelerek 15 kilometre yürüdü. Sinop Orman Gençlik

1500 Sporcu Sinop’ta Yarışacak
1500 Sporcu Sinop’ta Yarışacak

Haber-Foto:HAMDİ Gökçen Dünya ve Türkiye’de alanında tanınan 1500 sporcu “Türkiye bilardo şampiyonası finali” için Sinop’ta

Atatürk Kupası Bilardo Müsabakası
Atatürk Kupası Bilardo Müsabakası

  Haber:Hamdi Gökçen Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Bilardo İl Temsilciliğinin 2017 yılı faaliyet programında yer alan

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz