1.NİLGÜN CABACI RESİM SERGİSİ

Ana Sayfa » Haber » Güncel » 1.NİLGÜN CABACI RESİM SERGİSİ
Paylaş
Tarih : 11 Temmuz 2016 - 12:35

 

1.caaba

Haber-Foto:Hamdi GÖKÇEN

Sinoplu emekli sanatçı 4,5 yıl emek vererek üzerinde çalıştığı 47 yağlı boya resim çalışmasını sergiledi.

“Nilgün’ün Renkleri” adını taşıyan sergi,Sinop Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü önünde 4 gün süreyle sanatseverlere sunuldu.

Sergi;6-10 Temmuz 2016 günleri her gün Saat:18.00 – 23.00 arası gösterime sunuldu.

6 Temmuz’da açılışı yapılan sergide Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, İl Emniyet Müdürü Yusuf Bimer, sanatçının çocukları Tansu ve Günsu Cabacı,eşi Süha Cabacı,ağabeyi Oktay Kuru,akraba, dost ve Belediye Konservatuvarından arkadaşları ile Sanatseverler kendisini yalnız bırakmadı.

Ramazan Bayramı süresince açık kalan sergideki bazı eserler satın alınırken, sergide tutulan anı defterine yazan birçok sanatseverler sergi için izlenimlerini paylaştılar.

Sanatçı Nilgün Cabacı Açılış konuşmasında:“Bu sergiyi açmaktaki amacım, 4,5 yıllık emeğimi sevgili Sinop’lu dost ve arkadaşlarıyla paylaşmaktı. Dışarıdan gelen misafirlere Sinop’lu bayanların sanatla uğraştığını ve bunun için illaki akademik eğitimin şart olmadığını göstermek istedim. resme gönül vermiş gençler ile kursa giden bayanları bu konuda teşvik etmek istedim ve bu konuda elimden gelen yardımı esirgemeyeceğim.”dedi.

Daha sonra  konuşan Sinop Belediye Başkanı  Baki Ergül de, “Sayın Cabacı’nın bu konuda örnek teşkil etti. Diğer özellikleri yanında, resim yapma özelliğini de yeni öğrendim ve bu konuda  diğer konulardaki gibi çok başarılı olduğunu söyleyebilirim,Nilgün hanımı tebrik ediyorum.Kendisi hedef belirlemiş 10 senelik hedefi çok kısa.bence doğru bir zamanlama değil,sanatla daha uzun süre uğraşmalıdır. O nedenle “herşey olabilirsiniz ama,sanatçı olamazsınız!” sözünü unutmayalım. Dedi.

Ressam Nilgün Cabacı yaşadığı kente kattığı kültürel zenginlikler saymakla bitmez.yağlı boya resim çalışması yanında, “Nilgün’ün Günlüğü” adlı bir blog sitesinde yurt içi ve dışında yaptığı gezi ve diğer haberleri paylaşımı ile tanınmaktadır. Öte yandan Radyo sunuculuğu,şiir okuma yanı sıra, Sinop Belediyesi konservatuvarı TSM koro ekibinde bulunması ve çeşitli konserde sunucu olarak katkı sağladığı bilinmektedir.

Sinop Amerikan Radar Üssü’nden emekli olan Cabacı,gelecek günlerde de çalışmalarını sürdüreceğini ifade etti.

Ajans57.net sitesi olarak;yüzde yüz Sinoplu Sanatçımız Nilgün Cabacı’yı tebrik ediyoruz.

Bir mesaj yaz…

 

Formun Üstü

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Turgut Birincioğlu Vefat Etti
Turgut Birincioğlu Vefat Etti

  Foto:Halit Gümüş Haber:HAMDİ GÖKÇEN Yaklaşık 1 aydır Sinop Atatürk Devlet Hastahanesi yoğum bakım ünitesinde  tedavi gören Turgut

SİNOP KIZILAY’A ATAMA
SİNOP KIZILAY’A ATAMA

    Haber:HAMDİ GÖKÇEN Sinop Kızılay’ında beklenmedik gelişme,seçime bir kaç ay kala,kuruma yeni atama yapıldı Yetkililerden

CHP’de Eyilim Belirlendi
CHP’de Eyilim Belirlendi

    Sinop’ta bugün(02.Aralık.2018) Pazar günü yapılan parti içi eyilim oylaması yapıldı. Kemalettin Sami Paşa Spor Salonunda

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

GÜNDEM HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI