ŞEHİT BAHATTİN DOLMA TOPRAĞA VERİLDİ

Ana Sayfa » Haber » Güncel » ŞEHİT BAHATTİN DOLMA TOPRAĞA VERİLDİ
Paylaş
Tarih : 07 Ağustos 2016 - 9:02

şeh12-

Bitlis’in Hizan ilçesinde PKK’lı teröristler tarafından askeri aracın geçişi esnasında roketatar ve uzun namlulu silahla saldırıda Şehit düşen  Uzman Onbaşı Bahattin Dolma binlerce kişinin katıldığı cenaze töreniyle ebedi aleme uğurlandı

Dikmenli Uzm Onb Bahattin Dolma (25)önce askeri uçakla Sinop Havalimanı’na oradan da baba ocağı Dikmen İlçesine getirildi.

Baba ocağında alınan helalliğin ardından tekbirlerle Dikmen Merkez Camiine götürülen Şehidin naaşı, ikindi namazı ardından  Dikmende toprağa verildi.

Devlet Töreni Merkez Komutanı Jandarma Yüzbaşı Selahattin Çoban’ın Şehidin özgeçmişi okuması ardından Vali Kemal Cirit’i hitap etmek üzere davet etti.

Devlet töreninde konuşan Vali Kemal Cirit”Ülkemiz zor bir süreç atlatırken bugün Dikmen ilçemiz bir şehit daha vererek bu vatanın bölünmezliğini bir kez daha bize gösterdi. Biz sokaklarda rahat yürüye-bilelim, güven içinde yaşamımızı devam ettirebilelim diye,Şehit kardeşimiz kendi canını bu vatan için verdi. İç güvenlik bazında şuana kadar Sinop ili 60 şehit verdi. Bahattin Dolma kardeşimiz 60. şehidimiz. Cumhuriyet döneminden bugüne kadar da 121 şehidimiz oldu. Sinop vatan mücadelesinde her daim öne çıkmış illerimizden bir tanesi. Maalesef hainler ne içerde ne dışarıda rahat durmuyorlar. Biz vatanımızı çok kolay vatan yapmadık. Bu toprakları çok kolay yurt yapmadık. Şuan şehidimizi uğurlamak üzere 7’den 77’ye bir çok Dikmenli, Sinoplu amcalarımız, dedelerimiz, kardeşlerimiz burada. Hangisine sorarsanız sorun vatan için canını verirmisin deseler hiç düşünmeden evet diyebilecek insanlarımız. Biz milletimizin büyüklüğünü her daim bilmekteyiz. Milletimiz ne zaman bu ülke sıkışsa, kim olursa olsun karşısına dik durmayı bir  vazife bilerek çıkabilmiş bir millettir. Bu millet ile bizler ne kadar öğünsek azdır. Bahattin Dolma kardeşimizi bugün uğurluyoruz. Vatan mücadelesinde görevini laikiyle yerine getiren bir kardeşimiz,bir Anadolu insanının evladı. Bu Anadolu insanına yakışır şekilde Dikmen ilçemiz ve Sinoplular uğurlamakta. Dikmen ilçemize bir şehit uğurlamak için gelmek istemezdim ama kader böyleymiş. Bundan sonra her tür sorununuzda bizi yanınızda bulacağınızı bir kez daha ifade etmek istiyorum.Sevgili şehidimizin yolu açık olsun” dedi.

Vali Cirit’in konuşmasının ardından şehidin cenaze namazı kılındı. Şehit Bahattin Dolma’nın naaşı, DEVLET Töreni, askerin saygı atışı ardından gözyaşları arasında Dikmen Merkez kabristanında toprağa verildi.

Cenazeye; Sinop Valisi Kemal Cirit, Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, İl Garnizon ve Jandarma Komutanı J.Alb. Şefaattin Serten, Merkez Komutanı Selahattin Çoban,Dikmen Kaymakamı Soner Özer, İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Nihat Dalgın, Ak Parti İl Başkanı Ali Çöpçü, Dikmen Belediye Başkanı Saim İstanbullu, Eski Ak Parti Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak, Boyabat, Ayancık, Türkeli, Durağan, Saraydüzü belediye Başkanlarının yanı sıra şehit yakınları ile Sinop,Gerze,Dikmen ve diğer ilçelerden gelen vatandaşlar katıldı.

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

DAĞDEVİREN MALATYA YOLCUSU
DAĞDEVİREN MALATYA YOLCUSU

 Emniyet Müdürlerini kapsayan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı Resmi Gazete’de yayınlandı,buna göre Sinop İl Emniyet müdürü Ercan Dağdeviren,

Gazi’nin tüm Sorularını bilen Peçeli Kadın
Gazi’nin tüm Sorularını bilen Peçeli Kadın

  ÖZEL Haber:HAMDİ GÖKÇEN Tarih 15 Eylül 1928’i gösteriyor, yer: Sinop. Gazi Mustafa Kemal (şimdiki öğretmen evi)önünde kara tahta

Şekerci Şükrü Acar
Şekerci Şükrü Acar

  Haber-FOTO:HAMDİ Gökçen Sinop,onu ilk kızamık şekeri ve pişmaniyesi ile tanıdı, prensesin tadını unutulmadı. Akide şekeri ve diğer

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz