Sakarya Caddesi Bakın Nasıl Olacak

Ana Sayfa » Genel » Sakarya Caddesi Bakın Nasıl Olacak
Paylaş
Tarih : 28 Eylül 2016 - 14:17

sak4

Sinop Belediye Başkanlığınca geçtiğimiz günlerde projesi tamamlanarak ihalesi yapılan ve 2 milyon liraya mal olacak Sakarya caddesi yayalaştırma projesi 3 Ekim 2016 Pazartesi günü start alıyor.

Projesi,mali hazırlıkları yapılarak ihalesi tamamlanan ve içerisinde oturma alanları,yeşil alanlar,şehir içi taşımacılık yapan dolmuş ve otobüsler için durak cepleri, hareketli dubalar ile ayrılmış yaya ve tek şeritli araç yolu,ışıklandırmalar,yeni yer döşemeleri yer alan Sakarya caddesi peyzaj düzenlemesi 1 Temmuz 2017’de tamamlanarak hizmete sunulacak.

Uzun süredir çeşitli anketler,bilgilendirme toplantıları,malzeme ve inşa malzemelerinin seçimi,mali hazırlıkları ve ihale süreçleri ile geçen zamanın ardından başlanacak olan Sakarya caddesi peyzaj düzenleme projesi hakkında basın toplantısı düzenleyen Sinop Belediye Başkanı; Baki ERGÜL ‘” Sinop’un ana damarı olan ve kent adına önem arz eden Sakarya caddesi için bir yayalaştırma projesi hazırladık ve tüm hazırlıkları tamamlayarak ihale ettik. Bu proje içerisinde Sakarya Caddesi üzerinde yer alan binalarda yeni cephe giydirme ile düzenlenecek.

Dış cephe işimiz için de ihale hazırlıkları tamamlandı ve önümüzdeki hafta ihaleye çıkacak. Dış cephe düzenlemeleri için de esnaflarımıza ait dükkanların tabela sistemi tek tip olacak ve modern bir hal alacak.Sakarya caddesi yer döşemeleri yeni yüzü ile hizmete sunulacak.Cadde üzerinde alış-veriş yapan vatandaşlarımız için oturma ve yeşil alanlar oluşturulacak.

Şehir içi taşımacılık yapan dolmuş ve otobüsler için 3 adet 100 metre aralıklarla cepler yapılacak.Hareketli dubalar ile kaldırımlar ve tek şeritli araç yolu birbirinden ayrılacak.Sakarya caddesi yayalaştırma projemiz hayata geçtiğinde sadece tek araçlık geçiş yolu olacak.Işıklandırmalardan,yer döşemelerine,oturma alanlarından yaşam alanlarına kadar oldukça modern bir yapıya kavuşacak olan Sakarya caddes, artık hem vatandaşlarımız hem de esnaflarımız için bir “cazibe merkezi” haline gelecek.

Sakarya caddesini bütünüyle trafiğe bir süre kapatacağız.Öncelikle tüm alt yapı çalışmaları yapılacak,Yedaş,Telekom,Doğalgaz,su ve kanalizasyon hatları tamalanacak ve akabinde Dış cephe,peyzaj,yer döşemeleri,yeşil alanların inşası devam edecek.Bu süreçte vatandaşlarımızı ve esnafımızı elden geldiğince mağdur etmeden bu işi kısa sürede tamamlayacağız.

Şimdiden halkımızdan vereceğimiz rahatsızlıktan ötürü özür diliyoruz.Ama biliyorsunuz ki güzel şeylerin ortaya çıkması için bazı fedakarlıklar gerekiyor. ”açıklamasında bulundu. Sakarya caddesi peyzaj çalışmaları dolayısı ile 1 Ekim 2016 Pazar gecesi itibari ile tamamen boşaltılacak ve 2 Ekim 2016 Pazartesi günü sabah itibari ile çalışmalar başlayacak.Çalışmalar süresince araç trafiği Tuzcular caddesi,Batur caddesi,Derinboğazağzı sokaktan park yasağı ile birlikte sağlanacak.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Birlikte ve Özverili Çalışma
Birlikte ve Özverili Çalışma

Sinop BELEDİYE BAŞKAN adayı, Meclis üyesi adayı Cumhur ittifakı Snop Belediye Başkan adayı Ali ÇÖPÇÜ,Belediye Meclis üyesi adayı HASAN DEMİR

MAÇIN GALİBİ OLACAĞIZ!
MAÇIN GALİBİ OLACAĞIZ!

Haber:Hamdi GÖKÇEN Seçim çalışmalarına devam eden Cumhur ittifakının Sinop belediye başkan adayı Ali Çöpçü,bu kez seçim çalışmasının

SİNOP’TA ROKET ve FÜZE TESTİ
SİNOP’TA ROKET ve FÜZE TESTİ

Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı 58’inci Topçu Tugay Komutanlığı tarafından 18 Mart-05 Nisan 2019 tarihleri arasında MSB Sinop Atış

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

GÜNDEM HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI