KATLİAMI UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ!

Ana Sayfa » Haber » Güncel » KATLİAMI UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ!
Paylaş
Tarih : 10 Ekim 2016 - 20:14

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Haber:HAMDİ Gökçen

Geçen yıl 10 EKİM günü Ankara’da Meydana gelen Katliam, Sinop’ta da bir gösteri ile anıldı. Çeşitli STK ‘nın katılımıyla Uğur Mumcu Meydanında kendilerine“DEMOKRASİ BİLEŞENLERİ”adını veren grup adına konuşan Metin Gürbüz”Ankara’da binlerce polisin gözü önünde canlarımızı birer birer aldılar.”Diyen Gürbüz, daha sonra şunları ifade etti:

“10 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi için toplanmıştık. Aylardır patlayan bombalara, dökülen kanlara dur demek, savaşa karşı,  barışı savunmak için yollara düştük.

Kamu emekçilerinin, işçilerin özlemlerini haykırmak, umutlarını yaşatmak için, kandan ve savaştan beslenenlere karşı “Savaşa İnat, Barışa Hemen Şimdi!” demek için gelmiştik.

Türkiye’nin dört bir yanından, emek, barış ve demokrasi taleplerimizi haykırmak için gelmiş, kadını erkeği, genci yaşlısı, barış türküleriyle birlikte halaya durmuştuk.

Türkiye’nin göbeğinde, Ankara Garı’nın önünde, binlerce polisin gözü önünde canlarımızı birer birer aldılar aramızdan. Canımızdan can gitti, yüreklerimiz dağlandı. Annelerimizi, babalarımızı, kardeşlerimizi, arkadaşlarımızı, yoldaşlarımızı kaybettik. Aradan bir yıl geçmiş olmasına rağmen kalbimizdeki acı, yüreğimizdeki sancı ilk günkü gibi tazeliğini koruyor. Ne açımızdan,  ne de öfkemizde en küçük bir azalma söz konusu değil.

Acımız çok büyük ve tarifsizdir. Türkiye’nin en kanlı katliamlarından birisi olan 10 Ekim katliamının insani değerlerini yitirmemiş milyonlarca insanın yüreklerini yaktığını, içini acıttığını biliyoruz. Bu vahşi katliam,  başta hayatını kaybedenlerin yakınları olmak üzere, çoğumuzun üzerinden uzun süre atamayacağı kadar acı ve derin izler bırakırken, Ankara’da katliamda hayatını kaybedenleri anmak isteyenlere saldıracak kadar acımasız olanların kimin tarafında olduğunu bir kez daha gördük.

10 Ekim katliamını planlayarak yapanlar da, önceden haber aldıkları halde hiçbir önlem almayıp, katillerin arkasındaki güçlerin ortaya çıkmasını engelleyenler de bellidir. Katiller tespit edilmiş ancak, katliamın yaşanmasında ihmali olanlar, katliamı önleyebilecekken, kılını kıpırdatmayanlar hala görevinin başındadır. Aradan ne kadar süre geçerse geçsin, 10 Ekim katliamının üzerinin örtülmesine, asıl sorumluların korunmasına ve yaşananların üzerinin örtülmesine asla izin vermeyeceğiz.

Yoldaşlarımızı kaybetmiş olmamız, onların inandıkları değerleri, uğruna canlarını verdikleri barışı kazanmak için mücadele görevi artık bizlerin, hepimizin omuzlarındadır. Aradan ne kadar zaman geçerse geçsin, acımızın sıcaklığı asla azalmayacaktır.

10 Ekim Ankara katliamının yıldönümünde, yoldaşlarımıza verdiğimiz sözü tutacağımıza, darbeci zihniyetin izinden gidenlere inat, emek, barış ve demokrasi mücadelemizi daha da ileri taşıyacağımıza söz veriyoruz.

KESK ve SİNOP Barış ve Demokrasi Platformu Bileşenleri olarak 10 Ekim’de kaybettiğimiz yoldaşlarımızı saygı vr özlemle anıyor, anıları önünde saygıyla eğiliyoruz!”

DEMOKRASİ BİLEŞENLERİ

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

DİKKAT ÇÖLYAK VAR!
DİKKAT ÇÖLYAK VAR!

Haber:Hamdi Gökçen Devletin çölyak ile ilgili teşhis ve tedavi stratejilerine ilişkin plan ve programlarını geliştirmesi, sağlık profesyonellerinden

73 YIL SONRA GELEN BAYRAM
73 YIL SONRA GELEN BAYRAM

Haber: Hamdi Gökçen 1946 İstanbul / Fatih doğumlu Gülsen Çetintaş, 73 yıl sonra Sinop’ta gerçek bir bayram yaşadı. 7 yaşındayken annesiyle

Başkan Korkmaz’dan Bayram Mesajı
Başkan Korkmaz’dan Bayram Mesajı

Sinop MHP Merkez İlçe Başkanı Yaşar Korkmaz,Ramazan bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Yaşar Korkmaz mesajında şunları söyledi:”Sinoplu

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

GÜNDEM HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI