SİNOP KIZILAY YURDUNDA KALDIM

Ana Sayfa » Genel » SİNOP KIZILAY YURDUNDA KALDIM
Paylaş
Tarih : 16 Ekim 2016 - 14:43

kizilay-1

Haber:Hamdi GÖKÇEN

İlkokulu bitirdiği Boyabat ilçesinde ortaokul bulunmadığı için Sinop Ortaokulunda eğitim görüp Kızılay Yurdunda kalan, Sinop Amerikan Radarından emekli 1947 doğumlu Süleyman Tuncer o günlerini anlatıyor:  

    
“1960-1961 eğitim döneminde Sinop Ortaokuluna kayıt oldum. Memleket Hastanesinin üst katındaki Kızılay öğrenci yurdunda kaldım. Dernek başkanı rahmetli  Dr. Ahmet Örs’tü. Kendisi aynı zamanda babamın da müdürüydü.

Hastanenin sol tarafındaki blok ise Haşim Tarı’nın tütün deposu idi. Biz oradan tütün alır, kıyar ve içerdik. Sağ üst kat yatakhane, bir altı etüt ve yemek salonuydu. Etüt hocamız Kazım Erdem idi. Arka müştemilat ise mutfak ve depo olarak kullanılırdı.

Dr. Ahmet Örs, Sinop Sıtma Savaş Müdürüydü aynı zamanda babam Mehmet Tuncer’în de Müdürüydü. Babam Boyabat’ın 25 köyün Sıtma Savaş sorumlusuydu.

1950’lerde Henüz Amerikan yardımları tam başlamadığı için süt tozu ve peynir o kadar yaygın değildi. İsveç’ten balık yağı geliyordu.”

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

AMACIMIZ;GERZE’Yİ KORUMAK VE TANITMAK
AMACIMIZ;GERZE’Yİ KORUMAK VE TANITMAK

Haber: Ümit Can GÖKÇEN Gerze Dağcılık Doğa ve Gençlik Spor Kulübü Kurucu Başkanı Birol Sazak, kulüp çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda

82 YAYINEVİ 62 YAZAR SİNOP’TA
82 YAYINEVİ 62 YAZAR SİNOP’TA

Sinop’ta 3.Kitap günlerinde 82 yayın evi,62 yazar ile Sinop’ta buluştu. 15-22 Eylül tarihleri arasında;Sinop Belediyesinin ev sahipliğinde

GAZETECİ ŞEVKİ YILDIRIM VEFAT  ETTİ
GAZETECİ ŞEVKİ YILDIRIM VEFAT ETTİ

HABER:Hamdi  GÖKÇEN Uzun süredir Samsunda bir Özel hastane yoğun bakım servisinde tedavi gören  gazeteci Şevki Yıldırım(1953) vefat etti. Yaklaşık

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz