SİNOP KIZILAY YURDUNDA KALDIM

Ana Sayfa » Genel » SİNOP KIZILAY YURDUNDA KALDIM
Paylaş
Tarih : 16 Ekim 2016 - 14:43

kizilay-1

Haber:Hamdi GÖKÇEN

İlkokulu bitirdiği Boyabat ilçesinde ortaokul bulunmadığı için Sinop Ortaokulunda eğitim görüp Kızılay Yurdunda kalan, Sinop Amerikan Radarından emekli 1947 doğumlu Süleyman Tuncer o günlerini anlatıyor:  

    
“1960-1961 eğitim döneminde Sinop Ortaokuluna kayıt oldum. Memleket Hastanesinin üst katındaki Kızılay öğrenci yurdunda kaldım. Dernek başkanı rahmetli  Dr. Ahmet Örs’tü. Kendisi aynı zamanda babamın da müdürüydü.

Hastanenin sol tarafındaki blok ise Haşim Tarı’nın tütün deposu idi. Biz oradan tütün alır, kıyar ve içerdik. Sağ üst kat yatakhane, bir altı etüt ve yemek salonuydu. Etüt hocamız Kazım Erdem idi. Arka müştemilat ise mutfak ve depo olarak kullanılırdı.

Dr. Ahmet Örs, Sinop Sıtma Savaş Müdürüydü aynı zamanda babam Mehmet Tuncer’în de Müdürüydü. Babam Boyabat’ın 25 köyün Sıtma Savaş sorumlusuydu.

1950’lerde Henüz Amerikan yardımları tam başlamadığı için süt tozu ve peynir o kadar yaygın değildi. İsveç’ten balık yağı geliyordu.”

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ASİLDER’DEN 11.ETKİNLİK
ASİLDER’DEN 11.ETKİNLİK

Haber:Hamdi GÖKÇEN Ankara’da 2 yıldır çalışmalarını sürdüren Genel Başkanlığını Kenan GÜLLÜ’nün yaptığı ASİLDER(Ankara Sinop

Sonbaharı Doğada Karşıladılar
Sonbaharı Doğada Karşıladılar

Haber:Ümit Can GÖKÇEN Sinop Orman Gençlik ve Spor Kulübü doğa ile buluştu. 15 doğacı bir araya gelerek 15 kilometre yürüdü. Sinop Orman Gençlik

1500 Sporcu Sinop’ta Yarışacak
1500 Sporcu Sinop’ta Yarışacak

Haber-Foto:HAMDİ Gökçen Dünya ve Türkiye’de alanında tanınan 1500 sporcu “Türkiye bilardo şampiyonası finali” için Sinop’ta

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz