ÜLKEDE EN KALİTELİ SU:“SİNOP İÇME SUYUDUR”

Ana Sayfa » Haber » Güncel » ÜLKEDE EN KALİTELİ SU:“SİNOP İÇME SUYUDUR”
Paylaş
Tarih : 18 Kasım 2016 - 22:36

bel

Sinop İçme Suyu Projesinin 3. Yılınında Sinoplu Gazeteciler  tesisleri ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Konu ile ilgili açıklama yapan İçme Suyu Arıtma Tesisi Müdürü Arda BOZKURT” Sinop İçme Suyu Projesi kapsamında 2013 Sonbaharında tamamlanan İçme Suyu Arıtma Tesisimiz, isale hatlarımız ve şehir içi depolarımız sayesinde 3 yıldır Sinoplular kesintisiz sağlıklı ve kaliteli İçme Suyu kullanabilmektedirler.
Tesisimiz devreye girdiği ilk andan itibaren, 365 Gün 24 Saat kesintisiz bir şekilde Belediye Başkanımız Sayın Baki ERGÜL’ün talimatları doğrultusunda konusunda Uzman Personellerle işletilmektedir. Bu kapsamda Tesiste Sinop Belediyesine ait 2 Mühendis, 2 Kimyager, 1 Biyolog, 5 Tekniker ve 6 işçiden oluşan 16 personel bulunmaktadır.
Tesisimizde bulunan Kimya ve Mikrobiyoloji laboratuvarlarında her gün Tesis Girişi, Tesis İçi, Tesis Çıkışı ve Şehir İçi Şebekesinin farklı noktalarından alınan numunelerin 30 parametrede analizleri yapılmaktadır. Bu analizlerin sonuçları düzenli olarak hem Sinop Belediyesinin resmi İnternet adresinde, hem de Sinop İçme Suyu isimli facebook profil adresinden yayınlanmaktadır. Ayrıca periyodik aralıklarla TÜRKAK’tan Akradite olan bağımsız laboratuvarlara da numuneler gönderilmekte ve analizleri yaptırılmaktadır.
Bunlarla birlikte Türkiye ve Avrupa Birliğinin birlikte finanse ettiği ‘Türkiye’deki İçme Suyu Kaynaklarının ve Arıtma Tesislerinin değerlendirilmesi’ projesi kapsamında Arıtma Tesisimiz periyodik olarak izlenmekte ve kontrollere tabi tutulmaktadır.
Ek olarak depolarımıza merkezi Arıtma Tesisimizde olacak bir uzaktan kontrol ( scada ) sistemi kurulması işleminde sona gelinmektedir. Bu sayede tek bir merkezden hem Tesis hem isale hattı hem de depolarımız kontrol edilebilecek ve de ürettiğimiz İçme Suyunun bir damlası bile boşa gitmeden daha etkin bir şekilde vatandaşlara ulaşacaktır.
Tüm bu işlemlerin sonucunda Sinoplular Türkiye’deki en kaliteli İçme Suyunu kullanan kentlilerden biri olmanın mutluluğunu yaşamaktadır. Bu yalnızca bizim söylediğimiz bir iddaa değildir. Su ile ilgili kurum ve kuruluşların zaman zaman düzenlediği Bölgesel ve Ulusal Değerlendirme toplantılarının sunumlarında Sinop İçme Suyunun Türkiye’deki en kaliteli içme suları arasında olduğu görülmektedir.” ifadesinde bulundu.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

VALİ ÇETİNKAYA’NIN EŞİ TAHLİYE EDİLDİ
VALİ ÇETİNKAYA’NIN EŞİ TAHLİYE EDİLDİ

  15 Temmuz girişimi sonrası merkez valiliği görevine atanan Yasemin Özata Çetinkaya’nın tutuklanan eşi Sinop İl Jandarma Eski Komutan

AMACIMIZ;GERZE’Yİ KORUMAK VE TANITMAK
AMACIMIZ;GERZE’Yİ KORUMAK VE TANITMAK

Haber: Ümit Can GÖKÇEN Gerze Dağcılık Doğa ve Gençlik Spor Kulübü Kurucu Başkanı Birol Sazak, kulüp çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda

82 YAYINEVİ 62 YAZAR SİNOP’TA
82 YAYINEVİ 62 YAZAR SİNOP’TA

Sinop’ta 3.Kitap günlerinde 82 yayın evi,62 yazar ile Sinop’ta buluştu. 15-22 Eylül tarihleri arasında;Sinop Belediyesinin ev sahipliğinde

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz