HALEP’E 5 TIR YARDIM

Ana Sayfa » Genel » HALEP’E 5 TIR YARDIM
Paylaş
Tarih : 09 Ocak 2017 - 22:03

  5-tir

Sinop Sivil Toplum Kuruluşları Platformunun “Halep’i Açlıktan İnsanlığı Utançtan Kurtar’’ kampanyası çerçevesinde, hayırseverler tarafından bağışlanan yardımların Halep’e gönderilmesi törenle gerçekleşti,törene Vali Hasan İpek de katıldı.

Törende konuşma yapan İnsan Hak ve Hürriyetleri ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) Sinop Temsilcisi Cemalettin Koca, “Bugün burada Halepli kardeşlerimiz için kardeşlik ruhuyla bir araya geldik. Halep’li kardeşlerimizden yardımlarını esirgemeyen, Hz. Peygamberimiz (SAV) “Müminler kardeştir. Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir.” Hadisi şerifini şiar edinen ve hassasiyet gösteren kadirşinas halkımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

Sinop Valisi Hasan İpek yaptığı konuşmasında, “Bugün Sinop’ta Cenab-ı Allah’ın bu rahmetinin güzel kar yağışının altında hayırlı bir hizmet yapmanın gururu içerisindeyiz. Suriye’de bildiğiniz gibi çok ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Türkiye Cumhuriyeti olarak Suriye’deki vatandaşlarımızın, Suriye’deki insanların, kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Onlara her türlü desteği sağlamak için hem devlet olarak hem de millet olarak varız. İşte Sinop’tan gönderdiğimiz bu yardımlarda millet olarak Suriye’deki insanların yanında olduğumuzu göstermenin bir nişanesidir. Canımızla oradayız, kanımızla oradayız, malımızla oradayız, dualarımızla oradayız. İnşallah problemler Suriye’de de biter, Irak’ta da biter, tüm İslam dünyasında da biter ve bizlerde huzura kavuşuruz. Ama şunu da çok açık ve net bilmek gerekir ki bizi huzura kavuşturmamak için çalışan çabalayan birçok kişiler, kuruluşlar, ülkeler ve Uluslararası üst akıllar var. Bu üst akıllarla da inşallah Cenab-ı Allah’ın yardımıyla canımızla, kanımızla mücadele edeceğiz ve sonunda başarılı olacağız. Sinop’un Suriyeli kardeşlerimize gönderdiği yardım kardeş payıdır. Soframızdan artırdığımız birkaç lokmayı paylaşmak için bu yardımı Sinop’tan gönderiyoruz. Bu yönde emeği geçen başta İHH Başkanı ve diğer Sivil Toplum Kuruluşlarımızın başkan ve üyelerine ve bu konuda çaba sarf eden çok sevgili İmam Hatip öğrencilerimize çok teşekkür ediyor, hepsinin hayırlarının kabul olmasını diliyorum. Hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum ”dedi.

İnsan Hak ve Hürriyetleri ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) ve Memur Sen’in önderliğinde; Anadolu Gençlik Derneği, Anadolu Aslanları İş adamları Derneği (ASKON), Birlik Vakfı, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği, Ensar Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ve Sinop İmam Hatipliler Derneği (SİMDER) tarafından Sinop ili genelinde gerçekleşen Halep’e Yardım Kampanyası sonucunda toplanan nakdi yardımlarla 4 tır un, kuru bakliyat ve battaniye olmak üzere toplam 5 tır malzeme ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Sinop’tan yola çıktı.

Törene, Sinop Valisi Hasan İpek’in yanı sıra Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, İl Genel Başkanı Şükrü Gündoğdu, İl Müftü V. Fatih Tavlaşoğlu, Kültür ve Turizm İl Müdürü İrfan Göz, DSİ 74. Şube Müdürü Murat Lütfü Güldoğan, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

 

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ASİLDER’DEN 11.ETKİNLİK
ASİLDER’DEN 11.ETKİNLİK

Haber:Hamdi GÖKÇEN Ankara’da 2 yıldır çalışmalarını sürdüren Genel Başkanlığını Kenan GÜLLÜ’nün yaptığı ASİLDER(Ankara Sinop

Sonbaharı Doğada Karşıladılar
Sonbaharı Doğada Karşıladılar

Haber:Ümit Can GÖKÇEN Sinop Orman Gençlik ve Spor Kulübü doğa ile buluştu. 15 doğacı bir araya gelerek 15 kilometre yürüdü. Sinop Orman Gençlik

1500 Sporcu Sinop’ta Yarışacak
1500 Sporcu Sinop’ta Yarışacak

Haber-Foto:HAMDİ Gökçen Dünya ve Türkiye’de alanında tanınan 1500 sporcu “Türkiye bilardo şampiyonası finali” için Sinop’ta

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz