AZMİN ZAFERİ

Ana Sayfa » Haber » Güncel » AZMİN ZAFERİ
Paylaş
Tarih : 13 Şubat 2017 - 12:00

mer-5

 

Haber:Hamdi GÖKÇEN

TRT İstanbul Radyosunun kadrolu Türk Halk Müziği sanatçısı Merve Kayacan doğup büyüdüğü kent Sinop’a gelerek ailesini ziyaret etti.

Birkaç gündür Sinop’ta ailesiyle hasret gideren Merve Kayacan arkadaşlarıyla da vakit geçirdi.

1990 doğumlu Merve Kayacan Sinop Lisesi mezunu. Liseyle birlikte Sinop Belediye Konservatuvarını da bitirdi. Gençlik Merkezinin açtığı THM yarışmalarında Karadeniz birinciliği ve Türkiye üçüncülüğü kazanan Merve Kayacan, 2007 yılında İstanbul Teknik Üniversitesine ikincilikle başladı.

2012 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümünden mezun oldu.Okulu bitirdikten sonra Mimar Sinan Üniversitesinde formasyon eğitimi aldı ve 2014 yılında İstanbul Doğa Kolejinde şan dersleri vermeye başladı.

2015-2016 yıllarında TRT Türk kanalında sunuculuğunu yaptığı “Sevdalı Türküler” programı çok popüler oldu. Merve bu arada “Sevdanın Türküsü” adlı ilk albümünü çıkardı.

2016 yılında TRT tarafından yapılan sınavı kazanarak, “TRT İstanbul Radyosu Türk Halk Müziği Sanatçısı”ünvanını kazanan Merve Kayacan’a Aralık ayında kadro verilerek atandı.

Merve Kayacan, kış boyunca İstanbul Belediyesinin organize ettiği konserlere katıldıktan sonra, Nisan ayında Almanya turnesine çıkacak.

Merve’nin ziyareti dolayısıyla çok mutlu olduğunu ifade eden anne  kızı Merve hakkında şunları söyledi:

“Merve bugün gidiyor. Aile biraraya gelince taşlar yerine oturuyor. Onlar yoksa eksik hissediyoruz kendimizi. Ne yapalım, iş her zaman önceliklidir.”

Kızıyla her zaman gurur duyduğunu ifade eden baba Basri Kayacan da duygularını şöyle ifade etti:

”Kızım Merve’nin hedefi her zaman TRT idi. Bu hedefinden hiç ayrılmadı. Çok şükür başardı. Biz de ona her zaman destek olduk. Çok mutlu ve gururluyuz. Kızımız Merve, Sinop’un yetiştirdiği ilk TRT Halk Müziği Sanatçısı olmayı başardı.

Çok azmetti ve sonunda dileğini gerçekleştirdi. Onun başarısına kısaca ”Azmin Zaferi” diyorum.

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ASİLDER’DEN 11.ETKİNLİK
ASİLDER’DEN 11.ETKİNLİK

Haber:Hamdi GÖKÇEN Ankara’da 2 yıldır çalışmalarını sürdüren Genel Başkanlığını Kenan GÜLLÜ’nün yaptığı ASİLDER(Ankara Sinop

Sonbaharı Doğada Karşıladılar
Sonbaharı Doğada Karşıladılar

Haber:Ümit Can GÖKÇEN Sinop Orman Gençlik ve Spor Kulübü doğa ile buluştu. 15 doğacı bir araya gelerek 15 kilometre yürüdü. Sinop Orman Gençlik

1500 Sporcu Sinop’ta Yarışacak
1500 Sporcu Sinop’ta Yarışacak

Haber-Foto:HAMDİ Gökçen Dünya ve Türkiye’de alanında tanınan 1500 sporcu “Türkiye bilardo şampiyonası finali” için Sinop’ta

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz