AZMİN ZAFERİ

Ana Sayfa » Haber » Güncel » AZMİN ZAFERİ
Paylaş
Tarih : 13 Şubat 2017 - 12:00

mer-5

 

Haber:Hamdi GÖKÇEN

TRT İstanbul Radyosunun kadrolu Türk Halk Müziği sanatçısı Merve Kayacan doğup büyüdüğü kent Sinop’a gelerek ailesini ziyaret etti.

Birkaç gündür Sinop’ta ailesiyle hasret gideren Merve Kayacan arkadaşlarıyla da vakit geçirdi.

1990 doğumlu Merve Kayacan Sinop Lisesi mezunu. Liseyle birlikte Sinop Belediye Konservatuvarını da bitirdi. Gençlik Merkezinin açtığı THM yarışmalarında Karadeniz birinciliği ve Türkiye üçüncülüğü kazanan Merve Kayacan, 2007 yılında İstanbul Teknik Üniversitesine ikincilikle başladı.

2012 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümünden mezun oldu.Okulu bitirdikten sonra Mimar Sinan Üniversitesinde formasyon eğitimi aldı ve 2014 yılında İstanbul Doğa Kolejinde şan dersleri vermeye başladı.

2015-2016 yıllarında TRT Türk kanalında sunuculuğunu yaptığı “Sevdalı Türküler” programı çok popüler oldu. Merve bu arada “Sevdanın Türküsü” adlı ilk albümünü çıkardı.

2016 yılında TRT tarafından yapılan sınavı kazanarak, “TRT İstanbul Radyosu Türk Halk Müziği Sanatçısı”ünvanını kazanan Merve Kayacan’a Aralık ayında kadro verilerek atandı.

Merve Kayacan, kış boyunca İstanbul Belediyesinin organize ettiği konserlere katıldıktan sonra, Nisan ayında Almanya turnesine çıkacak.

Merve’nin ziyareti dolayısıyla çok mutlu olduğunu ifade eden anne  kızı Merve hakkında şunları söyledi:

“Merve bugün gidiyor. Aile biraraya gelince taşlar yerine oturuyor. Onlar yoksa eksik hissediyoruz kendimizi. Ne yapalım, iş her zaman önceliklidir.”

Kızıyla her zaman gurur duyduğunu ifade eden baba Basri Kayacan da duygularını şöyle ifade etti:

”Kızım Merve’nin hedefi her zaman TRT idi. Bu hedefinden hiç ayrılmadı. Çok şükür başardı. Biz de ona her zaman destek olduk. Çok mutlu ve gururluyuz. Kızımız Merve, Sinop’un yetiştirdiği ilk TRT Halk Müziği Sanatçısı olmayı başardı.

Çok azmetti ve sonunda dileğini gerçekleştirdi. Onun başarısına kısaca ”Azmin Zaferi” diyorum.

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

AMACIMIZ;GERZE’Yİ KORUMAK VE TANITMAK
AMACIMIZ;GERZE’Yİ KORUMAK VE TANITMAK

Haber: Ümit Can GÖKÇEN Gerze Dağcılık Doğa ve Gençlik Spor Kulübü Kurucu Başkanı Birol Sazak, kulüp çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda

82 YAYINEVİ 62 YAZAR SİNOP’TA
82 YAYINEVİ 62 YAZAR SİNOP’TA

Sinop’ta 3.Kitap günlerinde 82 yayın evi,62 yazar ile Sinop’ta buluştu. 15-22 Eylül tarihleri arasında;Sinop Belediyesinin ev sahipliğinde

GAZETECİ ŞEVKİ YILDIRIM VEFAT  ETTİ
GAZETECİ ŞEVKİ YILDIRIM VEFAT ETTİ

HABER:Hamdi  GÖKÇEN Uzun süredir Samsunda bir Özel hastane yoğun bakım servisinde tedavi gören  gazeteci Şevki Yıldırım(1953) vefat etti. Yaklaşık

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz