KURBAN BAĞIŞÇILARINA ÇAĞRI!

Ana Sayfa » Genel » KURBAN BAĞIŞÇILARINA ÇAĞRI!
Paylaş
Tarih : 11 Ağustos 2017 - 15:21

kurban

Haber:Hamdi GÖKÇEN

Sinop Kızılayı,yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle kurban bağışcılarına çağırıda bulundu.

Türk Kızılayı Sinop Şube Başkanı Mustafa Korucuoğlu Türk Kızılayı Vekaletle Kurban Bağışı kampanyasıyla ilgili olarak açıklamada bulundu.

Şube Başkanı Korucuoğlu, yağtığı açıklamada:”Kurban bereketiniz yıl boyu sürsün sloganıyla vekaleten kurban kesimi başlatmış bulunuyoruz. Türk Kızılayı Genel Merkezimizce Vekaleten kesilen kurban bağışı bu yıl yurt içi 735 lira yurtdışı bağışı için 500 lira olarak belirlenmiştir.”Dedi.

 

Korucuoğlu daha sonra;”Toplanan vekâletlerle kurbanların Et ve Süt Kurumu kombinalarında kesilmektedir. Yurt içi kurban kesimleri daha sonra 800’er gramlık kıyma ve kurban eti olarak şubelerimizce yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaktadır. Yurtdışında kurban kesiminde yine aynı şekilde kesilip 31 ayrı ülkede olmak üzere dağıtılıyor.”Diye konuştu.

“Vekaleten kurban bağışında bulunmak isteyen vatandaşlarımız Şubemize bizzat müracaat ederek veya Şubemizin 0.368.261 37 17 numaralı telefonunu arayarak müracatta bulunarak vereceğimiz makbuz karşılığında bağışlarını yapabileceklerini ifade eden Başkan Korucuoğlu:“Bununla birlikte Kampanyaya katılmak isteyen vatandaşlar, bankalardaki Kızılay bağış hesaplarına, Türk Kızılayı şubeleri, PTT şubelerinde Kızılay posta çeki hesabı, 168 Ücretsiz Çağrı Merkezi ve www.kizilay.org.tr internet adresini kullanarak vekâlet verebilecek.Ödemesini kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirecek vekâlet sahipleri, 4 taksit imkânından yararlanabilecek. Vekaletlerini Kızılay’a vermek isteyen yurt dışındaki vatandaşlar ise Kızılay internet sayfası üzerinden bağış menüsünü kullanarak online ödeme yapabileceklerdir.

Sinop’lu vatandaşlarımızı Türk Kızılayının “KURBAN BEREKETENİZ YIL BOYU SÜRSÜN” Sloganıyla başlatıldığı Vekalette Kurban Bağışına davet ediyoruz ve desteklerinizi bekliyoruz.” Açıklamasında bulundu.

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Sonbaharı Doğada Karşıladılar
Sonbaharı Doğada Karşıladılar

Haber:Ümit Can GÖKÇEN Sinop Orman Gençlik ve Spor Kulübü doğa ile buluştu. 15 doğacı bir araya gelerek 15 kilometre yürüdü. Sinop Orman Gençlik

1500 Sporcu Sinop’ta Yarışacak
1500 Sporcu Sinop’ta Yarışacak

Haber-Foto:HAMDİ Gökçen Dünya ve Türkiye’de alanında tanınan 1500 sporcu “Türkiye bilardo şampiyonası finali” için Sinop’ta

Atatürk Kupası Bilardo Müsabakası
Atatürk Kupası Bilardo Müsabakası

  Haber:Hamdi Gökçen Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Bilardo İl Temsilciliğinin 2017 yılı faaliyet programında yer alan

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz