KURBAN BAĞIŞÇILARINA ÇAĞRI!

Ana Sayfa » Genel » KURBAN BAĞIŞÇILARINA ÇAĞRI!
Paylaş
Tarih : 11 Ağustos 2017 - 15:21

kurban

Haber:Hamdi GÖKÇEN

Sinop Kızılayı,yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle kurban bağışcılarına çağırıda bulundu.

Türk Kızılayı Sinop Şube Başkanı Mustafa Korucuoğlu Türk Kızılayı Vekaletle Kurban Bağışı kampanyasıyla ilgili olarak açıklamada bulundu.

Şube Başkanı Korucuoğlu, yağtığı açıklamada:”Kurban bereketiniz yıl boyu sürsün sloganıyla vekaleten kurban kesimi başlatmış bulunuyoruz. Türk Kızılayı Genel Merkezimizce Vekaleten kesilen kurban bağışı bu yıl yurt içi 735 lira yurtdışı bağışı için 500 lira olarak belirlenmiştir.”Dedi.

 

Korucuoğlu daha sonra;”Toplanan vekâletlerle kurbanların Et ve Süt Kurumu kombinalarında kesilmektedir. Yurt içi kurban kesimleri daha sonra 800’er gramlık kıyma ve kurban eti olarak şubelerimizce yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaktadır. Yurtdışında kurban kesiminde yine aynı şekilde kesilip 31 ayrı ülkede olmak üzere dağıtılıyor.”Diye konuştu.

“Vekaleten kurban bağışında bulunmak isteyen vatandaşlarımız Şubemize bizzat müracaat ederek veya Şubemizin 0.368.261 37 17 numaralı telefonunu arayarak müracatta bulunarak vereceğimiz makbuz karşılığında bağışlarını yapabileceklerini ifade eden Başkan Korucuoğlu:“Bununla birlikte Kampanyaya katılmak isteyen vatandaşlar, bankalardaki Kızılay bağış hesaplarına, Türk Kızılayı şubeleri, PTT şubelerinde Kızılay posta çeki hesabı, 168 Ücretsiz Çağrı Merkezi ve www.kizilay.org.tr internet adresini kullanarak vekâlet verebilecek.Ödemesini kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirecek vekâlet sahipleri, 4 taksit imkânından yararlanabilecek. Vekaletlerini Kızılay’a vermek isteyen yurt dışındaki vatandaşlar ise Kızılay internet sayfası üzerinden bağış menüsünü kullanarak online ödeme yapabileceklerdir.

Sinop’lu vatandaşlarımızı Türk Kızılayının “KURBAN BEREKETENİZ YIL BOYU SÜRSÜN” Sloganıyla başlatıldığı Vekalette Kurban Bağışına davet ediyoruz ve desteklerinizi bekliyoruz.” Açıklamasında bulundu.

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

AMACIMIZ;GERZE’Yİ KORUMAK VE TANITMAK
AMACIMIZ;GERZE’Yİ KORUMAK VE TANITMAK

Haber: Ümit Can GÖKÇEN Gerze Dağcılık Doğa ve Gençlik Spor Kulübü Kurucu Başkanı Birol Sazak, kulüp çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda

82 YAYINEVİ 62 YAZAR SİNOP’TA
82 YAYINEVİ 62 YAZAR SİNOP’TA

Sinop’ta 3.Kitap günlerinde 82 yayın evi,62 yazar ile Sinop’ta buluştu. 15-22 Eylül tarihleri arasında;Sinop Belediyesinin ev sahipliğinde

GAZETECİ ŞEVKİ YILDIRIM VEFAT  ETTİ
GAZETECİ ŞEVKİ YILDIRIM VEFAT ETTİ

HABER:Hamdi  GÖKÇEN Uzun süredir Samsunda bir Özel hastane yoğun bakım servisinde tedavi gören  gazeteci Şevki Yıldırım(1953) vefat etti. Yaklaşık

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz