COŞKULU KALABALIĞA SESLENDİ

Ana Sayfa » Genel » COŞKULU KALABALIĞA SESLENDİ
Paylaş
Tarih : 20 Mayıs 2018 - 1:59

 

ince4

Atatürk’ün Samsun’a çıktığı 19 Mayıs’ta Samsun ve  Sinop’ta seçim çalışmaları dolayısıyla düzenlenen mitinglere katılan CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce,2 ilde de coşkulu, yoğun katılımla karşılandı.

24 Haziran Cumhurbaşkanı seçimleri dolayısıyla düzenlenen miting kapsamında Sinop’a gelen Muhareem ince,ilginç açıklamalarda bulundu.

Sinop Uğur:Mumcu meydanını dolduran Sinop merkez ve ilçerinden gelen halkın yoğun katılımından çok mmnun kalan İnce”Samsun görevini yaptı,Sinop da görevini yaptı,şu kalabalığa bakın mutluluğunuz yüzünüzden okunuyor”diye konuştu.

Seçim otobüsünün üstünden halka hitap eden Muharrem İnce daha sonra özetle şunları kaydetti:“Yargıç kimsenin önünde ayağa kalkmaz. Cumhurbaşkanı olsan dahi ayağa kalkmaz. Bana soruyorlar ‘Tayyip Erdoğan’ı yargılayacak mısın?” Hayır, benim öyle bir görevim yok ama benim adil, bağımsız, tarafsız bir yargı oluşturma görevim var. Bu yargı düzenini kuracağız. Bu yargı düzeni gerekirse Erdoğan’ı, gerekirse beni yargılar, herkesi yargılayabilecek. Bu yargı düzenini mutlaka kuracağız.

İş bulamayan mezun öğrenciye 2 yıl kredi vereceğiz”Üniversiteyi bitirmiş ancak iş bulmayan öğrencilere 2 yıl süreyle daha öğrenci kredisi ödemeye devam edeceğiz.

Öğretmen ve polise 3.600 lira maaş vereceğiz.Parayı nerden bulacaksınız diyorlar,biz bulacağız.

Ülkedeki 4 milyon Suriyeliye 40 milyar dolar harcanıyor. Cumhurbaşkanı olduğumda 5 yıl boyunca hiçbir şey yapmasam, hiç fabrika açmasam, hiç yatırım yapmasam, sadece geliri adil dağıtayım maaşlar 2 katına çıkar.

Bakın, doları durduramıyorlar. Peki ne diyor? ‘Tek dertleri beni indirmek.’ Vallahi değil, billahi değil. Derdim sen değilsin, derdim millet, millet. 24 Haziran’da cumhurbaşkanı seçileyim dünyaya vereceğim mesaj şudur: 1: hukuk devleti olacağız, bağımsız bir yargımız olacak, mahkemeler adalet dağıtacak. 2:kamuda yükselme liyakate göre yapılacak. Adamın mezhebine bakmayacağız, adamın ırkına, kökenine bakmayacağız, yeteneğine, bilgisine bakacağız. Bağımsız kurumlar bağımsız olacaksa bağımsız olacak, özerk olacaksa özerk olacak. Çünkü yatırımcı güvenli bir liman arar.

Ülkenin sorgulayan ve yaratıcı gençlere ihtiyacı var. Her yıl 10 bin gencimizi eğitim için yurt dışına göndereceğiz. Türkiye’nin kurtuluşu iyi eğitimli gençlerdedir. Bunu başaracağız.

Astsubaylara görev tazminatını da vereceğiz, 9/2’yi de vereceğiz. Sözüm söz ama bunu her gün istemeyin. Bir kere söyler Muharrem İnce. Birisi mesaj atmış, ‘Astsubaylara kıdem tazminatı vereceğim’ dedin, artık söylemiyorsun. Subaylar seni tehdit etmiş’ diye yazmış. Muharrem İnce’yi korkutacak adam daha anasından doğmadı. Bana öyle bir şey olmadı, olsa da korkacak halim yok. Uzman çavuşlara da söz verdim. Polislere de maaşları 3 bin 600 yapacağız. Öğretmenlere mülakatı kaldıracağız.”