SİNOP VALİSİ GÖREVİNE BAŞLADI

Ana Sayfa » Genel » SİNOP VALİSİ GÖREVİNE BAŞLADI
Paylaş
Tarih : 24 Mayıs 2018 - 13:41

vali

Son valiler  kararnameyle Sinop’a atanan Köksal Şakalar, bugün göreve başladı

18.05.2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Valiler Kararnamesiyle Sinop Valisi olarak atanan Köksal Şakalar, bugün(24.05.2018) tarihinde görevine başladı.

Afyon Sandıklı Kaymakamı olarak görev yapan Köksal Şakalar, 14.05.2018 tarihli Bakanlar Kurulu Kararının 18.05.2018 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanmasının ardından 24.05.2018 tarihinde Sinop’a geldi ve görevine başladı.

Yeni Vali Köksal Şakalar’ı Hükümet Konağına gelişi için tören düzenlendi.Karşılama törenine Vali Yardımcıları Mehmet Tanışır ve  İzzet Ercan, Valilik Hukuk Müşaviri Tuğba Genç, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Halil Altıntaş, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren  ve basın mensupları katıldılar.

Vali Köksal Şakalar, daha sonra makamına geçerek   basın mensuplarına  kısa bir açıklamada bulundu.

Vali Köksal Şakalar; ”14 Mayıs 2018 tarihinde Bakanlar kurulu kararıyla Sinop İlimize atamamız yapıldı. Bu vesile ile başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sayın Başbakanımıza, İçişleri Bakanımıza, Bakanlar kurulumuzun değerli üyelerine çok  teşekkür ediyorum. Sinop daha önceden bildiğimiz gördüğümüz bir ilimiz. Denizi, ormanları, şelaleleri, tarihi ve tabiat güzellikleri ile huzurlu sakin bir ilimiz. Bundan sonra bizlerde Sinop’a elimizden geldiği kadar hep beraber ağabeylerimizden, büyüklerimizden devir aldığımız bayrağı ileri getirmek için çalışacağız. Tabi benim daha önceki görev yerlerimden birisi de Bilecik,Şeyh Edebali’nin söylediği gibi ‘‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’’.  Biz de insan odaklı bir yönetimle insanların dertleriyle, insanların ihtiyaçlarıyla özellikle dezavantajlı grupları önceleyerek yoksullar yetimler ve engelliler önceliğimiz olmak üzere güler yüzlü hizmet etmeye şeffaf yönetim kurmaya çalışacağız. Bu çalışmada bütün meslektaşlarımızın, Milletvekillerimizin, yerel yönetim başkanlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin ve tüm kamu kuruluşlarının desteği ile gayreti ile yapmaya çalışacağız. Bundan sonra da  huzurlu mutlu bir kent olan Sinop’ta hep beraber daha iyisini yapmaya çalışacağız. Bu vesile ile tüm Sinop’lu hemşehrilerimizin Mübarek Ramazan ayını  tebrik  ederken saygı ve selamlarımı söylüyorum. “dedi.

Vali Köksal Şakalar, basın açıklaması  ardından Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı ve İl Emniyet Müdürü ile Valilik Makamında kısa bir toplantı yaptı.