BAKAN EROĞLU SÖZ VERDİ

Ana Sayfa » Haber » Güncel » BAKAN EROĞLU SÖZ VERDİ
Paylaş
Tarih : 28 Mayıs 2018 - 12:31

36-

Haber:Hamdi Gökçen

Toplu açılışlarda bulunmak üzere Sinop’a gelen Prof. Dr. Veysel Eroğlu,Sinop için önemli bir merkez olan AKGÖL’ü “tabiat parkı” arasına aldıklarını ilan etti.

Türkiyenin  236. Tabiat Parkı AKGÖL,Bakan  Eroğlu imzasıyla ilan edildi.

Toplu temel atma merasimine iştirak etmek için Sinop’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, valilik ziyaretinde bir sürpriz yaparak ülkenin 236. tabiat parkı olarak Akgöl Parkı’nı ilan ettiklerini ifade etti.

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu’ndan Sinop’a Sürpriz

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu Sinop Valiliği ziyaretinde, tabii güzellik ve peyzaj değeri açısından Akgöl Tabiat Parkı’nın  oldukça değerli olduğunu kaaydetti.

Bakanı Prof. Dr. Eroğlu’nun imzasıyla tabiat parkı ilan edilen alan, Sinop il merkezine 68 km, Ayancık ilçe merkezine 30 km mesafede bulunuyor. Toplam 400 dekar alana sahip olan AKGÖL tabiat parkının tamamı orman mülkiyeti içerisinde bulunuyor.

36.

Sinop’un turizm değeri AKGÖL

“Sinop’un Tabii Değerlerine Her Zaman Sahip Çıkacağız”

Akgöl Tabiat Parkı’nın sahip olduğu değerler sebebiyle korunması gereken bir alan olduğunun altını çizen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ise “Tabiatı korumakla mükellef olan bir Bakanlık olarak, bu çok değerli alanı 236. tabiat parkı olarak ilan ettik. Sinop’un tabii değerlerine her zaman sahip çıktık bundan sonra da sahip çıkacağız” değerlendirmesinde bulundu.